Лікування залежності від пива

Про «gambrinismus» або «пивний алкоголізм» спеціалістам було відомо давно. Явище названо на честь Гамбринуса – це легендарний фламандський король, який вважається винахідником і покровителем пивоваріння. Спочатку під цим терміном малася на увазі хвороблива тяга до напою пінного, але сьогодні існує багато слабоалкогольного питва, здатного скласти пиву гідну конкуренцію і також викликати залежність.

У продажу можна знайти великий асортимент синтетичних коктейлів, винних напоїв, настоянок, газованої води, що володіють приємним смаком. Вони частіше привертають увагу представниць прекрасної статі і підлітків, що сприяє зростанню жіночого і дитячого алкоголізму, посилюючи загальну картину захворюваності.

Як проявляється пивний алкоголізм?

Розвиток пивної залежності відбувається повільніше, ніж тяга до класичного міцного спиртного. Ця особливість пов’язана з тим, що зазвичай люди починають пити пиво в невеликих кількостях, що призводить до легкого сп’яніння, що викликає відчуття розслабленості і заспокоєння.

Така стрессотерапія теж призводить до неприємних наслідків, які не змусять себе чекати. Доза випитого за один раз швидко збільшується, людина вже купує не 1-2 пляшки пива на вечір, а несе ємності побільше. Крім того, частота пиятик зростає, любитель пінного не чекає свята або вихідних, а «знімає стрес» в розпал робочого тижня, не думаючи, що завтра на роботу або службу.

Пивний алкоголік поступово виходить за рамки: дозволяє собі вживати під час обіду, п’є, навіть не маючи відповідної компанії, замінює пивом ранкову каву і навіть вечерю. Сам не помічає, як без алкогольного напою життя втрачає барви, настрій стає похмурим, виникають постійні перепади без видимої на то причини.

Хто перебуває в групі ризику?

Фахівці виділяють три групи людей, які частіше за інших страждають від подібної залежності:

  1. Молоді жінки. Як правило, багато жінок часто влаштовують зустрічі з подругами, відвідують колективні заходи – корпоративи, клубні вечірки, відвідують кафе і ресторани, що рідко обходиться без вживання легких алкогольних напоїв. Тому серед пивних алкоголіків частіше зустрічаються жінки, і пивний алкоголізм нерідко ототожнюють з жіночим захворюванням. Сучасне суспільство вже не реагує на питущих дам, які вживають днем пиво або вино. Під час веселих вечірок вони вживають алкоголь не менше, ніж представники сильної статі.
  2. Чоловіки, які працюють фізично і відбулися в професії. Вони часто розглядають пиво, як нешкідливий спосіб розслаблення після трудового дня. Вони навіть не думають, що напій може стати причиною серйозної залежності. Терапія таких пацієнтів сильно утруднена, адже вони впевнені, що для лікування немає ніяких причин. Вони дійсно здатні відмовитися від алкоголю на пару днів, не відчуваючи при цьому «синдрому відміни» – похмілля, але через цей період все повертається на круги своя – ні дня без розслабляючого проведення часу з кухлем пінного в руках.
  3. Підлітки. Вони сприймають розпивання пива та інших слабоалкогольних напоїв як шлях до дорослого життя. Таке питво викликає невелике сп’яніння з відчуттям легкої ейфорії, мають більш приємний смак, ніж міцне спиртне. Особливості підліткового віку не дозволяють оцінити можливі ускладнення і наслідки. Крім того, зростаючий організм пручається розвитку залежності і ознаки алкоголізму дуже складно виявити стороннім спостерігачам – батькам, педагогам.

Розвивається тяга до пива довго, але і лікування від цієї залежності вимагає тривалого часу. Причому нерідко необхідна більш трудомістка терапія, ніж при позбавленні від пристрасті до горілки.

Лікування пивного алкоголізму

Як вилікуватися від тяги до пива?

Сучасні медики підтверджують – пивний алкоголізм виліковний, але тільки при зверненні за професійною допомогою. Фахівці нашої клініки, розташованої в Києві, пропонують послуги всім, хто потребує допомоги, що страждають від алкогольної залежності.

Проводити лікування пивних алкоголіків складно, вони часто заперечують сам факт наявності хвороби. Люди впевнені, що можуть зав’язати в будь-який час, відмовитися від «вечірнього пива», але не сьогодні. З хворими працюють психологи, психотерапевти, які допомагають переконати їх в необхідності реабілітації.

Фахівці попереджають, пройшовши лікування, пацієнт не зможе також вживати спиртне, як до розвитку залежності – рідко і в міру. У мозку формуються стійкі зв’язки незворотної тяги до алкоголю, вживання спиртного буде приводити до тривалих, важких запоїв і залишається тільки один прийнятний варіант – зовсім не пити.

Розрахувати вартість лікування