Лікування алкоголізму в Хмельницькому

Алкоголізм обов’язково вимагає професійного, комплексного лікування. Свої послуги в боротьбі з цією небезпечною хворобою в Хмельницькому пропонує місцева філія «Українського Центру Лікування Залежності». Досвідчені фахівці, практикуючі самі передові методики, допоможуть назавжди забути про алкоголізм і повернутися до нормального, тверезого життя.

Основні напрямки в лікуванні алкогольної залежності

Лікування алкоголізму включає в себе 2 основні напрями. В першу чергу пацієнтові надають медичну допомогу, працюють над усуненням фізичної залежності. Наступний крок – це подолання психологічної залежності від спиртних напоїв. На кожному з етапів застосовуються свої ефективні методи.

Алкоголь як проблема для соціуму

Що включає в себе виведення із запою

На початковому етапі пацієнта виводять з запойного стану. Під терміном «запій» розуміється щоденне вживання спиртних напоїв упродовж більше 3-х діб поспіль. Часто даний стан супроводжується ознаками гострої інтоксикації, психічні розлади, неадекватною поведінкою, нападами «білої гарячки». Перебуває в запої людина може завдати серйозної шкоди собі або іншим людям.

Тому не варто ризикувати. Краще звернутися за професійною, анонімної допомогою. Лікар-нарколог приїде за викликом, і якщо стан хворого дозволяє, проведе необхідні процедури в домашніх умовах. В особливо ж важких випадках пацієнт буде доставлений в стаціонар наркологічного центру для проведення комплексної терапії із застосуванням апаратних і фізіотерапевтичних методів.

Процедура виведення з запою не тільки пригнічує фізичну залежність від спиртного, а й дає такі позитивні результати:

 • зміцнення серцевого м’яза;
 • виведення з організму пацієнта надлишкової рідини;
 • нормалізація процесів обмінного характеру;
 • підтримка печінкової функції;
 • зміцнення центральної нервової системи;
 • нормалізація водно-електролітного балансу.

В цілому поліпшується самопочуття і психоемоційний стан хворого, відновлюються нормальні процеси життєдіяльності.

Розпорядок дня наших пацієнтів в Хмельницькому філіалі

7:30 Підйом
8:00 – 8:15 Фізичні вправи
8:30 – 9:00 Сніданок
9:00 – 10:00 Прибирання приміщень та території
10:30 – 12:00 Заняття по інформаційному блоку (форма группи)
12:15 – 12:30 Перекус
12:45 – 13:00 Роздуми на теми оздоровлення
13:00 – 14:30 Групова психотерапія зі спеціалістами
14:45 – 15:45 Обід
16:00 – 17:45 інформаційный блок (тестування, арт-терапія, лекція)
18:00 – 18:15 Перекус
18:30 – 19:30 Робота в групі АН/АА
19:30 – 20:15 Вільний час
20:15 – 21:00 Вечеря
21:00 – 22:00 Підведення підсумків
23:00 Відбій

Комплексна детоксикація

При виведенні із запою застосовуються методи екстреної детоксикації – постановка очищає крапельниці з індивідуально підібраними препаратами. Однак, для того щоб повністю очистити організм пацієнта від токсинів, залишків етилового спирту і продуктів розпаду, відновити фізичне здоров’я, потрібна програма Детокс, що включає в себе комплекс заходів:

 1. Медикаментозну терапію (прийом сорбентів, імуномодуляторів, знеболюючих, заспокійливих, снодійних препаратів). Потрібні ліки, їх дозування і тривалість лікування, визначаються лікарем індивідуально.
 2. Дієтотерапія.
 3. Фізичні навантаження.
 4. Вітамінотерапія.
 5. Фізіотерапевтичні процедури.
 6. Апаратні процедури.

Комплексна детоксикація не тільки покращує самопочуття пацієнта, відновлює його працездатність, а й усуває фізичну залежність від спиртних напоїв.

Кодування від алкоголізму, які ми методи використовуємо

Наступний етап лікування — кодування. Дана методика дозволяє впровадити в свідомість пацієнта установку на виключення спиртних напоїв з його життя. Це дає стан тимчасової тверезості, необхідної для проведення психологічної реабілітації. Способи кодування, що застосовуються фахівцями в «Українському Центрі Лікування Залежності»:

 1. Медикаментозний — підшивка, застосування алкоблокаторов, несумісних з алкоголем препаратів. Якщо після процедури хворий вживає спиртне, у нього різко погіршується фізичний стан, з’являється страх смерті.
 2. Апаратний — інноваційна методика кодування лазером. Під час сеансу фахівець впливає лазерним випромінюванням на певні ділянки головного мозку пацієнта. Таким чином пригнічується тяга до вживання алкоголю, формується відраза до спиртного. Методика не має побічних дій, але дає гарантований ефект тільки на 1 і 2 стадії розвитку алкогольної залежності. У більш запущених випадках вона малоефективна.
 3. Психотерапевтичний — кодування за методом Довженка. Базується на зануренні хворого в трансовое, гіпнотичний стан з наступним впровадженням установок, що «вживання алкоголю – це зло». Методика формує підсвідоме відраза до алкоголю, страх перед вживанням спиртних напоїв. Але працює дана методика тільки в тому випадку, якщо людина піддається навіюванню і піддається гіпнотичному впливу.

Найкращий спосіб кодування для конкретного пацієнта підбирає фахівець. Однак в будь-якому випадку важливо, щоб хворий мав мотивації до одужання, а також дотримувався тверезість перед сеансом (від 3 днів до тижня залежно від обраного методу і індивідуальних особливостей людини).

Яку ми надаємо психологічну реабілітацію нашим паціентам

Найважливіший етап в лікуванні алкоголізму – психологічна реабілітація. Психологи, психотерапевти допомагають пацієнту визнати факт наявності проблеми і необхідності її усунення, визначитися з факторами, котрі спровокували розвиток залежності. Далі фахівці підбирають оптимальні психотерапевтичні методики, що дозволяють усунути причини захворювання.

Звернутися за допомогою в «Український Центр Лікування Залежності» в Хмельницькому можна в будь-який час, оскільки установа працює в режимі 24/7.

З повним прайс-листом можна ознайомитись у медичному центрі або поставити запитання по телефону гарячої лінії: +38(099) 508-08-88

*Адміністрація Українського Центру Лікування Залежності приймає всі заходи щодо своєчасного оновлення розміщеного на сайті прайс-листа, проте, щоб уникнути можливих непорозумінь, радимо уточнювати вартість послуг у контакт-центрі за телефоном:+38(099) 508-08-88. Розміщений прайс не є офертою. Медичні послуги надаються на підставі договору. Є протипоказання. Необхідна консультація спеціаліста.

Автор:Сергій Адаменко

Медична інформація є коректною, достовірною, актуальною. Програмний директор асоціації реабілітаційних центрів

Чому саме ми

У вас є як мінімум п'ять причин співпрацювати саме з клінікою «Український Центр Лікування Залежності»:

А головне, наш наркологічний диспансер у Києві не просто лікує, а й влаштовує життя своїх пацієнтів після лікування наркоманії.

 • 1Бездоганно високий професіоналізм
 • 2Обґрунтована поетапна програма
 • 3Індивідуальний підхід до кожного, хто потребує
 • 4Гарантована анонімність
 • 5Консультації та відповіді на запитання у необхідному обсязі