Примусове лікування наркоманії в Києві

Коли в сім’ю приходить така біда, як наркоманія, близькі люди намагаються зробити все можливе, щоб допомогти залежній людині. Як правило, наркомани наявність проблеми заперечують і від лікування відмовляються. Тому все більшого поширення набуває така послуга, як примусове лікування наркоманії. Чи дає цей спосіб бажаний ефект і довгостроковий позитивний результат.

Підводні камені примусового лікування наркозалежності

 Примусове лікування

Насильницьке приміщення залежної людини в спеціалізований центр і відсутність комфортних умов часто призводить лише до негативних результатів. Вибирати лікувальний заклад необхідно відповідально, орієнтуючись на позитивні відгуки та відсоток одужання.

У багатьох реабілітаційних центрах до пацієнтів ставляться без належної уваги та поваги, а терапія зводиться до контролю, занять важкою фізичною працею. Прийнято вважати, що робота відволікає людину від думок про наркотики, тому пройшовши повний курс терапії, пацієнти повністю виліковуються від патологічної залежності та починають нове життя.

Проблема полягає в тому, що ці люди не зможуть вилікуватися, якщо самі цього не захочуть. Тому для отримання позитивного результату, необхідно залучення хворого в терапевтичний процес і психологічна робота з його власними мотиваціями.

Чому примусове лікування наркотичної залежності не допомагає?

Крім відсутностей мотивації, негативну роль при проведенні примусових заходів медичного характеру відіграє і психологічний фактор. Опинившись в центрі всупереч своїй волі, залежна людина відчуває агресію і злість на своїх близьких. Замість роботи над собою, переосмислення власного життя, хворий концентрується на негативних відчуттях і намагається пристосуватися до життя в поставлених обставин.

Людина розуміє, щоб швидше повернутися у звичне середовище, йому необхідно видужати і все усвідомити. Опинившись за стінами реабілітаційного центру, такі люди починають знову купувати приймати наркотичні речовини, крім того, можуть ще мстити своїм родичам морально та фізично.

Необхідно розуміти, наркоманія – це не те захворювання, впоратися з яким можна однією лише детоксикацією і фізичною роботою, тому примусове лікування не дасть бажаного результату. Для того, щоб людина змогла перемогти патологічну залежність, їй необхідна сильна мотивація. Працювати з мотиваціями потрібно ще до початку реабілітаційного курсу.

Практика показує, що найкращих результатів досягають наркозалежні пацієнти, що відправилися у клініку за власним бажанням. Такі люди змогли усвідомити руйнівну дію штучних допінгів на їхнє життя, тому сприймають лікування, як позбавлення і спосіб вирішення проблеми.

 Лікування наркоманії

Як допомогти наркоману, якщо він не хоче лікуватися?

Для ефективного лікування наркоманії важливо усвідомлення пацієнтом своєї проблеми та бажання позбутися від залежності. Немає сенсу розмовляти з людиною, що знаходиться в стані наркотичної ломки, тому родичі можуть звернутися до професіоналів – наркологів, які проведуть детоксикацію організму та нададуть людині першу допомогу.

Після стабілізації фізичного стану, з пацієнтом починає працювати досвідчений психолог. Кваліфікований фахівець зможе підібрати потрібні слова й аргументи, які допоможуть людині вийти зі стадії заперечення, зрозуміти серйозність проблеми і прийняти свідоме та добровільне рішення почати лікування. Тільки після цього можна госпіталізувати пацієнта, відправляти його в центр для проходження реабілітації. Такий спосіб примусових заходів медичного характеру, заснований на переконанні та в роботі з мотиваціями, називається методом інтервенції.

Членам сім’ї наркозалежних пацієнтів важливо звертатися в професійні центри, де реабілітантами буде надана профільна допомогу досвідчених лікарів. Спеціалізована клініка працює з ефективної методики, що включає в себе медикаментозну підтримку і психологічну реабілітацію, залучення хворого в процес лікування.

Пацієнт перебуває під постійним наглядом професіоналів, які піклуються про його фізичний стан. Медикаментозна терапія дозволяє швидко зняти ломку і стабілізувати здоров’я. Психологи допомагають людині розібратися з причинами розвитку патологічної залежності, знайти способи їх усунення і повернення до здорового життя. Тому з наркологічної проблемою замість примусових заходів медичного характеру сім’ї варто звернутися до фахівців, які допоможуть мотивувати пацієнта і переконати його добровільно відправитися в клініку.

Розрахувати вартість лікування