Лікування токсикоманії: очищення організму від токсичних речовин

Наркологічна клініка «Український Центр Лікування Залежності» пропонує пацієнтам пройти ефективне, анонімне лікування токсикоманії. Грамотні фахівці допоможуть назавжди позбутися від патологічної тяги до речовин, що містять токсини (розчинники, лаки, фарби), нормалізувати фізичний і психоемоційний стан хворого, виявити та усунути супутні захворювання.

Особливості токсикоманії

Особливості токсикоманії

Під токсикоманією розуміється вживання речовин, не внесених до списку наркотичних препаратів. До їх числа відносяться:

 • лаки;
 • дезодоранти;
 • бензин;
 • ацетон;
 • клей;
 • розчинники.

При цьому у пацієнта, так само, як і при наркоманії, формуються фізична та психологічна залежність. Токсичні речовини негативно впливають на здоров’я, викликаючи ряд хворобливих симптомів, для усунення яких потрібне грамотне лікування і допомогу професіоналів.

Терапевтичний курс проводиться в стаціонарних умовах. Госпіталізація, у порівнянні з амбулаторним лікуванням, має цілий ряд переваг:

 1. Проведення апаратних процедур, спрямованих на очищення організму від токсичних речовин.
 2. Можливість постійного медичного спостереження.
 3. Проведення терапії ускладнень і захворювань, супутніх токсикоманії.
 4. Надання психологічної допомоги пацієнту.

З хворими працюють кращі лікарі, психологи, психотерапевти, експерти з питань хімічної залежності.

Послуга Час Ціна
Первинна консультація у нарколога  60 хв 800 грн.
Денний стаціонар  за добу від 2000 грн.

Зняття абстинентного синдрому.

Зняття ломки, детоксикація

 за добу від 4000 грн.
Сеанс у психолога/психотерапевта.

Психотерапія, психокорекція, психоаналіз

 60 хв від 500 грн.
Повний курс лікування від алкоголізму за добу від 2200 грн.
Повний курс лікування від наркозалежності за добу від 2900 грн.
VIP-відділення за добу від 5000 грн.

Клінічні ознаки токсикоманії

Прояви токсикоманії можуть бути різними. Симптоматика залежить від тривалості стажу вживання, характеру застосовуваних речовин, індивідуальних особливостей організму. У більшості випадків токсикоманія проявляється такими клінічними ознаками:

 • кашльовим синдромом;
 • блювотою;
 • розширенням зіниць (мідріазом);
 • галюцинаціями;
 • порушенням координації рухів;
 • просторової дезорієнтацією.

Слід враховувати й види вживаних речовин. Наприклад, вдихання розчинників викликає гіперактивність, блювоту, судомний синдром. А застосування бензину, ацетону супроводжується тахікардією, аритмією, порушенням координації рухів.

При частому, регулярному застосуванні токсичних речовин людина худне та блідне, його шкіра та нігтьові пластини стають ламкими. Відбивається токсикоманія і на психіці хворого, проявляючись апатією, втратою інтересу до навколишнього світу, інфантильністю, психоемоційної нестабільністю.

Ефективне лікування токсикоманії

Ефективне лікування токсикоманії

Лікування токсикоманії починається з діагностики, яка передбачає огляд вузькопрофільних фахівців, лабораторні та ультразвукові дослідження, проведення електрокардіограми. Наступний етап – очищення організму від токсичних речовин за допомогою еферентної терапії, крапельниць.

Під час терапевтичного курсу лікарі займаються також лікуванням супутніх захворювань, відновленням нормального стану та функціонування серцево-судинної, травної систем, уражених у наслідок тривалого вживання токсичних речовин.

Обов’язковим етапом є медикаментозна терапія. Правильно підібрані препарати дозволяють усунути хворобливу симптоматику, прискорити процес одужання, а вітамінно-мінеральні комплекси зміцнити імунітет, підвищивши опір організму до застуд, інфекцій.

Проводиться в клініці психологічна реабілітація, що включає в себе розслаблюючі заняття, колективну роботу за програмою «12 кроків», арт-терапію, сімейний системний психоаналіз, праце- і Гештальт-терапію.

Психотерапевтична допомога при токсикоманії

Результативне лікування вимагає обов’язкового надання пацієнту психотерапевтичної допомоги. Фахівці допомагають людині виявити та усунути провокуючі фактори, що стали причиною токсикоманії. До їх числа відносяться стресові ситуації, сімейні проблеми, особистісні конфлікти.

Після завершення терапевтичного курсу пацієнти продовжують працювати з психологом. За допомогою психотерапії закріплюються досягнуті раніше позитивні результати, усуваються ризики можливого рецидиву. Відповідно, людина успішно адаптується в суспільстві, повністю долає хворобливу тягу до вживання токсичних речовин не тільки на фізіологічному, але і психологічному рівні.

У наркоцентрі проводяться релаксаційні тренінги, сеанси сімейної психотерапії, що дозволяють налагодити здорові стосунки між залежною людиною та її родичами. Психотерапія допомагає пацієнтові позбутися від адиктивних установок, сформувати правильні мотивації, змінити світогляд.

Щоб пройти лікування токсикоманії з подальшою ресоціалізацією, потрібно просто зателефонувати в «Українському Центрі Лікування Залежності».

Чому саме ми

У вас є як мінімум п'ять причин співпрацювати саме з клінікою «Український Центр Лікування Залежності»:

А головне, наш наркологічний диспансер у Києві не просто лікує, а й влаштовує життя своїх пацієнтів після лікування наркоманії.

 • 1Бездоганно високий професіоналізм
 • 2Обґрунтована поетапна програма
 • 3Індивідуальний підхід до кожного, хто потребує
 • 4Гарантована анонімність
 • 5Консультації та відповіді на запитання у необхідному обсязі
Розрахувати вартість лікування