Лікування наркоманії в Миколаєві, детоксикація від наркотиків

Наркоманія — одне з найстрашніших і найпоширеніших захворювань нашого часу. Патологічна тяга до наркотичних речовин швидко прогресує і призводить до небезпечних наслідків, аж до загибелі хворого. Лікування наркотичної залежності має бути комплексним, що поєднує в собі медикаментозні та психотерапевтичні методи. Саме таку професійну допомогу в Миколаєві пропонує «Український Центр Лікування Залежності». Кожному пацієнту гарантуються абсолютна анонімність, індивідуальний підхід і досягнення позитивних результатів.

Як розвивається наркотична залежність?

Суть явища наркоманії

Вкрай рідко після першого вживання психоактивних речовин людина стає наркоманом. Однак у прагненні випробувати приємне стан ейфорії, наркотичного сп’яніння люди вдаються до наркотиків знову та знову. Таким чином, формується патологічна залежність. Процес розвитку наркоманії протікає послідовно, проходячи кілька стадій:

Синдром мінливої реактивності. На даному етапі в людини починають згасати природні захисні рефлекси організму. Збільшується частота вживання наркотику, змінюється характер наркотичного сп’яніння. Прийом штучних допінгів стає регулярним і систематичним.

Психічна залежність. Для цієї стадії розвитку захворювання характерно почуття дискомфорту, незадоволеності у стані тверезості. Тільки після прийому чергової дози наркотику в людини покращується настрій, з’являється прилив сил і енергії. Поступово доза, необхідна для досягнення стану наркотичного сп’яніння, збільшується або ж людина переходить на більш важкі наркотики.

Дізнатись вартість проживання в стаціонарі

Перейти

Фізична залежність – проявляється ознаками гострого абстинентного синдрому, що виникає після закінчення впливу наркотичних речовин. На цій стадії пацієнт вживає наркотики вже не заради задоволення, а з метою позбутися від болю і фізичних страждань, характерних для наркотичної ломки.

Факт: Більшість людей вкрай мало знають про наркоманію, етапах її розвитку, ознаки та симптоми. Близько 90% населення зазначили, що не готові обговорювати цю проблему зі своїми близькими, які опинилися в наркотичному полоні.

Транспортування в клініку

Транспортування

Детоксикація в клініці

Детоксикація

Психореабілітація в клініці

Психореабілітація

Ресоціалізація пацієнта в клініці

Ресоціалізація

Необхідно розуміти, що наркоман просто не в змозі перемогти хворобу самостійно, тому важливо, щоб родичі вчасно помітили зміни в поведінці, стані близької людини та звернулися за допомогою до професіоналів.

Розпорядок дня наших пацієнтів

7:30 Підйом
8:00 – 8:15 Фізичні вправи
8:30 – 9:00 Сніданок
9:00 – 10:00 Прибирання приміщень та території
10:30 – 12:00 Заняття по інформаційному блоку (форма группи)
12:15 – 12:30 Перекус
12:45 – 13:00 Роздуми на теми оздоровлення
13:00 – 14:30 Групова психотерапія зі спеціалістами
14:45 – 15:45 Обід
16:00 – 17:45 інформаційный блок (тестування, арт-терапія, лекція)
18:00 – 18:15 Перекус
18:30 – 19:30 Робота в групі АН/АА
19:30 – 20:15 Вільний час
20:15 – 21:00 Вечеря
21:00 – 22:00 Підведення підсумків
23:00 Відбій

Симптоми развитку наркотичної залежності

Ознаки наркоманії можуть відрізнятися. Симптоматика залежить від виду вживаних речовин, стажу захворювання, особистісних і індивідуальних особливостей людини. В цілому ознаки наркотичної залежності поділяються на 4 основні групи:

 • фізичні;
 • поведінкові;
 • психологічні;
 • соціальні.

Фізичні симптоми

Наркоманія руйнує фізичне здоров’я людини та вже на ранніх етапах виявляє себе такими насторожують симптомами:

 • надмірна блідість шкірних покривів;
 • підвищена стомлюваність;
 • різке зменшення маси тіла;
 • розширення або звуження зіниць;
 • неприродний блиск в очах;
 • хронічний риніт;
 • постійний сухий кашель.

Факт: Безсумнівним ознакою наркоманії є сліди від ін’єкцій на шкірі, які залежні люди можуть ховати під одягом з довгими рукавами.

Поведінкові симптоми

Близькі люди завжди можуть помітити такі тривожні зміни в поведінці свого родича чи друга:

 • нові, сумнівні знайомства;
 • мовчазність, замкнутість;
 • спритність і схильність до брехні;
 • метушливу, невротичну поведінку;
 • психоемоційна нестабільність, різка та безпричинна зміна настрою;
 • схильність до самоізоляції;
 • втрата інтересу до того, що було важливо для людини раніше.

Соціальні зміни

Вживання наркотиків відбивається на соціальній сфері життя людини та призводить до наступних змін:

 • втрати зв’язків зі звичним колом спілкування (колегами, родичами, друзями);
 • появи проблем фінансового характеру;
 • протизаконних дій;
 • втрати інтересу до минулих хобі, сімейних справах, роботі чи навчанні;
 • неохайною зовнішностю, нехтування правилами особистої гігієни;
 • регулярними прогулами на роботі, пропусків занять у школі або інституті;
 • зниження працездатності.

Психологічні

Наркотичні речовини завдають серйозної шкоди психіці та центральній нервовій системі, що проявляється яскраво вираженими симптомами:

 • проблемами з пам’яттю;
 • складнощами зі сприйняттям нової інформації;
 • порушеннями сну (сильною сонливістю, що змінялася безсонням);
 • просторовій і тимчасовій дезорієнтації;
 • галюцинаціями;
 • нав’язливими думками та станами;
 • зниженням здатності до концентрації уваги;
 • проявом агресії, дратівливості, тривожності, неадекватними реакціями;
 • появою маячних ідей;
 • спотвореним сприйняттям навколишньої дійсності.

Клінічна картина проявляється все яскравіше в міру прогресування патологічного процесу. Також важливо брати до уваги індивідуальні особливості конкретної людини, вид вживаються ним наркотичних речовин. У будь-якому випадку, чим раніше навколишні помітять проблему та звернуться за професійною допомогою, тим вище шанси на повне одужання наркомана.

Факт: Своєчасний початок лікування та ізоляція хворого вкрай важливі для попередження подальшого поширення наркотичної залежності. Згідно зі статистичними даними, наркоман встигає підсадити на наркотики в середньому від 13 до 26 осіб.

Що призводить до розвитку наркотичної залежності?

Для успішної перемоги над наркоманією важливо розуміти, які фактори провокують її розвиток. Як правило, причини розрізняються залежно від вікової категорії пацієнта. Так, наприклад, у підлітків, молодих людей найбільш частим фактором розвитку наркотичної залежності є банальний інтерес і цікавість.

Велике значення має і компанія, оточення підлітка. У більшості випадків молодь починає вживати наркотики, наслідуючи своїм друзям, лідерам у колективі, або під тиском старших приятелів. Спровокувати вживання наркотиків може й відсутність міцних зв’язків із батьками, близькими людьми.

Якщо дитина не отримує достатньої кількості уваги, любові, турботи, не довірять своїм рідним, він може почати приймати наркотичні речовини в знак протесту, через гнітючого відчуття самотності або просто потрапивши під сторонній поганий вплив. Ризики захворювання підвищуються, якщо підліток живе не в повній сім’ї або хтось із його близького оточення страждає від патологічних залежностей.

Факт: До наркоманії схильні близько 30% учнів елітних освітніх установ країни.

Дорослі люди найчастіше починають приймати наркотики, бажаючи полегшити свої фізичні або душевні страждання, зняти стрес. До розвитку згубної залежності можуть призвести проблеми сімейного або сексуального характеру, наявність захворювань, що супроводжуються больовим синдромом, низький рівень освіти, фінансового доходу, втрата роботи.

З’ясувати причини наркоманії в конкретному клінічному випадку дуже важливо, оскільки ефективне лікування базується саме на усуненні провокуючих чинників.

Як змотивувати наркомана на лікування?

Наркозалежні люди не визнають себе хворими, заперечують сам факт наявності залежності та категорично відмовитися від лікування. Тому скандали, погрози й вмовляння з боку близьких, як правило, не дають ніяких результатів.

Якщо говорити про примусове лікування наркоманії, то, по-перше, воно допускається лише у виняткових випадках, при реальній загрозі життю самого наркомана або оточуючих його людей, а по-друге, незмінно закінчується зривом. Практика показала, що у 90% пацієнтів, які пройшли примусове лікування, рецидив стався вже протягом першого року після завершення терапевтичного курсу.

Факт: Фахівці переконані, що без усвідомлення пацієнтом своєї проблеми та щирого бажання побороти залежність ніяке лікування не дасть стабільних, довгострокових результатів.

Для формування правильних, здорових мотивацій і виведення хворого зі стадії заперечення практикується метод інтервенції. У комфортних домашніх умовах фахівці проводять з наркоманом мотивуючі бесіди, що дозволяють реально оцінити всю серйозність проблеми, її подальші наслідки та прийняти добровільне рішення про проходження повного курсу реабілітації.

Саме з роботи над мотиваціями і починається ефективне лікування наркотичної залежності, спрямоване на досягнення стабільної, довгострокової ремісії.

Особливості та переваги анонімного лікування наркотичної залежності

Страх перед реакціями суспільства, публічного розголосу проблемами часто стає серйозною перешкодою, що не дозволяє хворому та його близьким звернутися за професійною допомогою. Тому важливим принципом успішного лікування наркотичної залежності є гарантована анонімність.

Пацієнти «Українського Центру Лікування Залежності» не ставляться не облік, не повідомляють свої паспортні дані, особиста інформація про них не підлягає розголошенню. Дізнавшись про те, що їхня хвороба не стане надбанням громадськості, наркозалежні люди набагато легше погоджуються на лікування. Анонімність важлива й для подальшої комфортної соціалізації випускників.

Реабілітанти, що пройшли лікування, не мають проблем із вибором професії, отриманням посвідчення водія, працевлаштуванням. Їм вдається зберегти особисті та професійні зв’язки, хорошу репутацію. Це дозволяє колишньому наркоману почати життя з чистого аркуша та багаторазово знижує ймовірність можливого рецидиву після виписки на стадії ресоціалізації.

Цілі програми реабілітації

 • виробити у пацієнта стійку ремісію, утримання від вживання різних наркотичних речовин;
 • відновити рівень фізичного та психічного здоров’я;
 • поліпшити міжособистісні відносини в родині й близькими;
 • соціалізувати залежного (зробити все можливе для повернення на роботу та / або навчання);
 • докласти зусиль усвідомити суспільну відповідальність, а також виключити кримінальне мислення.
Для цих цілей застосовується безліч способів, а саме:
 • повідомлення про реальність продовження вживання;
 • групова психотерапія;
 • творчі та освітні заняття;
 • робота за програмою 12 Кроків;
 • часте відвідування зборів «Анонімних Наркоманів»;
 • загальна психотерапія з родичами та друзями;
 • індивідуальні консультації з психотерапевтом.

Як допомогти близькій людині?

Залиште заявку зараз, і ми Вам пояснимо покроково, що робити!

Комплексна програма лікування наркоманії у Миколаєві

Програма лікування наркоманії об’єднує в собі медикаментозні методи, психотерапію, соціальну допомогу реабілітантами й роботу з близьким оточенням. Такий комплексний підхід дозволяє подолати залежність від наркотиків на фізичному та психологічному рівні, досягти успішної соціалізації випускників. Повний курс лікування складається з таких послідовних етапів:

 1. Формування здорових мотивацій – проводиться за допомогою методу інтервенції з залученням родичів пацієнта. Тільки коли наркоман визнає факт наявності залежності й включиться в терапевтичний процес, починається основне лікування.
 2. Попередня діагностика – здаються лабораторні аналізи, проводяться інструментальні медичні обстеження, консультації фахівців і психологічні тести. Діагностика дозволяє оцінити стан хворого, виявити супутні захворювання і розробити для нього найбільш ефективну, індивідуальну програму лікування.
 3. Наркологічна допомога – передбачає проведення детоксикації. Програма Детокс проводиться за допомогою медикаментозних препаратів. Практикуються такі процедури, як гемосорбція, плазмаферез, гемодіаліз, медикаментозна підшивка. Детоксикація знімає ознаки гострого абстинентного синдрому й тимчасово усуває хімічну залежність від психоактивних речовин.
 4. Медикаментозне лікування та відновлювальна терапія. Після детоксикації пацієнту може бути призначений курс медикаментозної терапії (сорбенти, антиоксиданти, снодійні та седативні препарати, вітамінно-мінеральні комплекси). В рамках програми фізичного відновлення практикується також лікування супутніх наркоманії захворювань, дієтотерапія, фізичні навантаження, фізіотерапевтичні процедури.
 5. Психологічна допомога – основний етап лікування наркоманії, спрямований на усунення причин розвитку залежності. Психологи працюють з пацієнтами індивідуально, проводять сеанси сімейного системного психоаналізу, колективні заняття у групах взаємодопомоги. Програма психологічної реабілітації доповнюється елементами арт-та працетерапії, психотренінг. Також реабілітанти займаються спортом, творчістю, відвідують культурні заходи. Цілі психологічної реабілітації – зміна мислення і світогляду пацієнта, особистісний розвиток, духовне відновлення, усвідомлена відмова від вживання психоактивних речовин.
 6. Програма співзалежності – це допомога як для самих наркоманів, так і для їх близького оточення. Певні етапи реабілітаційного курсу пацієнти проходять разом зі своїми близькими. Це сприяє формуванню теплих, довірчих сімейних відносин, покращує взаєморозуміння між родичами.
 7. Ресоціалізація – спрямована на закріплення результатів лікування, комфортне повернення колишніх наркозалежних пацієнтів в соціум, профілактику рецидивів. Реабілітанти отримують психологічну підтримку, допомогу в отриманні освіти або зміни професії, працевлаштуванні.

Пройшовши всі перераховані вище етапи, пацієнт позбавляється від наркотичної залежності й значно покращує якість свого життя у всіх її сферах.

Факт: 90% пацієнтів, які пройшли курс лікування, що включає програму співзалежності, відзначили поліпшення сімейних відносин.

Дані статистики

Для того щоб зрозуміти, наскільки широко поширена наркоманія в Україні і якими наслідками вона загрожує, варто звернутися до статистики:

 1. Серед населення від наркоманії страждає 500000 чоловік (1,7%).
 2. 170 українців вживають наркотики систематично на регулярній основі.
 3. 5000 наркозалежних – підлітки, які не досягли повнолітнього віку.
 4. На обліку в наркодиспансері коштує 70000 пацієнтів.
 5. Кількість місць у спеціалізованих клініках, що займаються лікуванням наркоманії, становить 7000.
 6. Щороку через вживання наркотичних речовин гине від 10000 до 12000 чоловік (переважно від передозування).
 7. З проблемою наркотичної залежності стикається кожна 10-та українська родина.
 8. Наркотичні речовини (хоча б один раз) намагалося від 8% до 26% підлітків у віковій категорії від 13 до 16 років.
 9. Кожний 7-е кримінальний злочин пов’язаний з вживанням наркотичних речовин.
 10. У 42% -76% ін’єкційних наркоманів діагностовано ВІЛ- інфекція.
 11. 70% летальних випадків серед наркозалежних людей у світі обумовлені вживанням опіоїдних наркотиків.
 12. Згідно з неофіційними даними, від наркотичної залежності страждає близько 1 мільйона українців.

Факт: Як свідчить статистика, Україна займає одне з перших місць у світі з поширення наркоманії.

Переваги лікування в наркологічному центрі

Реабілітація наркоманів у Миколаєві в «Українському Центрі Лікування Залежності» має наступні переваги:

 • досягнення стабільної ремісії більш, ніж у 75% клінічних випадків;
 • широкий спектр послуг, що надаються;
 • комфортні умови проживання;
 • високий рівень кваліфікації фахівців;
 • доступні, демократичні ціни;
 • можливість виклику лікаря-нарколога додому для надання екстреної медичної допомоги;
 • надання індивідуальних консультацій, професійної психологічної допомоги членам сім’ї наркозалежних пацієнтів;
 • цілодобовий графік роботи.

Пам’ятайте, що наркоманія прогресує дуже швидко. Тому не втрачайте часу та зверніться за допомогою вже сьогодні.

Питання що часто задаються

Розкажіть, будь ласка, про принципи програми «12 кроків» і чи пов'язана дана методика з релігією?

Програма «12 кроків» - психотерапевтична методика, спрямована на психологічну реабілітацію, духовне та соціальне відновлення залежних пацієнтів. В основі даної методики лежать принципи доброти та взаємодопомоги. Програма «12 кроків» мотивує людину до одужання, у тому числі й шляхом апеляції до вищих духовних сил. Однак при цьому віросповідання хворого значення не має, і до будь-якої конкретної релігії дана методика не прив'язана.

Наша сім'я в розпачі. Спробували багато методів лікування, але нічого не допомагає нашому синові, який страждає на наркоманію. Підкажіть, будь ласка, що потрібно для госпіталізації його у вашу наркологічну клініку?

Перше, що потрібно зробити - це отримати безкоштовну, індивідуальну анонімну консультацію в телефонному режимі. Далі проводиться діагностика і збір анамнезу. В результаті фахівці отримують інформацію, що стосується стану пацієнта, ступеня розвитку залежності та інших особливостей конкретного клінічного випадку. На основі цих даних розробляється максимально ефективна програма реабілітації, визначається орієнтовна тривалість курсу, його вартість, підбирається відповідна клініка. Після цієї людини можна госпіталізувати та починати лікування.

Що таке терапевтичне співтовариство?

Терапевтичне співтовариство являє собою структуровану середу, де кожен має свої обов'язки та несе певну відповідальність. Кожен із реабілітантів виконує конкретні функції. Таким чином проводиться робота, спрямована на зміну мислення й поведінкової моделі залежних людей.

Чим способи лікування наркоманії у вашій наркологічній клініці відрізняються від методів, застосовуваних в інших спеціалізованих установах подібного профілю?

Ми пропонуємо комплексну, поетапну програму реабілітації. Особливістю роботи нашої клініки є індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Терапевтичний курс складається з декількох етапів. Спочатку проводиться детоксикація, зняття ломки та купірування хімічної залежності від наркотиків. На наступному етапі застосовуються психологічні та психотерапевтичні методики, спрямовані на рішення особистісних проблем пацієнта, що спровокували захворювання наркоманією. Наступний етап - соціальна адаптація, підготовка реабілітанта до повернення у зовнішнє середовище. Після завершення реабілітації наші фахівці допомагають випускникам з отриманням освіти та працевлаштуванням. Ефективність лікування наркотичної залежності в нашій клініці становить близько 90%, що вважається дуже хорошим показником.

Чому саме ми

У вас є як мінімум п'ять причин співпрацювати саме з клінікою «Український Центр Лікування Залежності»:

А головне, наш наркологічний диспансер у Києві не просто лікує, а й влаштовує життя своїх пацієнтів після лікування наркоманії.

 • 1Бездоганно високий професіоналізм
 • 2Обґрунтована поетапна програма
 • 3Індивідуальний підхід до кожного, хто потребує
 • 4Гарантована анонімність
 • 5Консультації та відповіді на запитання у необхідному обсязі
Розрахувати вартість лікування