Як вмовити наркомана лікуватися?

Вмовити наркомана лікуватися – одна з найбільш складних завдань, з якою зіштовхуються родичі хворого. Найголовніше, що повинні розуміти близькі – залежна людина цілодобово знаходиться під впливом штучних допінгів, які змінюють її свідомість і світосприйняття.

Пошук нової дози посідає перше місце в системі життєвих цінностей наркомана. Тому більшість доводів, які працюють у відношенні до здорових людей, є абсолютно неефективними при спілкуванні з залежними пацієнтами.

Особливості поведінки наркомана та принципи успішної взаємодії із залежною людиною

Особливості поведінки наркомана та принципи успішної взаємодії із залежною людиною

Наркоман у своєму прагненні отримати нову дозу схожий з нерозумною дитиною, яка залишається глухою до вмовлянь і логічних доводів. Спроби переконати пацієнта, домовитися з ним, змусити лікуватися не принесуть належного результату. Залежна людина може брехати і вивертатися, вміло маніпулювати, давати неправдиві обіцянки.

На думку фахівців, не варто намагатися звертатися до совісті наркомана, тиснути на жалість і почуття провини. Досить імовірно, що людина скаже те, що від нього жадають почути, але це залишиться лише на словах. Надалі близькі будуть або зіштовхуватися з низкою таких обіцянок, які нічого не варті, або при великій наполегливості можуть викликати у пацієнта напад агресії, роздратування.

Для того щоб отримати реальний результат, необхідно дотримуватися базових принципів спілкування із залежними людьми, використовувати в бесідах ефективні, перевірені часом методи переконання.

Увага! Ви можете ознайомитися з розпорядком дня в стаціонарі

Ефективність та безпечність сучасних методів лікування

У першу чергу варто проінформувати хворого про сучасні методи лікування наркоманії – швидких, результативних, безболісних. Адже більшість наркоманів відмовляються від допомоги, відчуваючи страх перед болем під час наркотичної ломки. Змінити рішення людини можна, якщо детально розповісти йому про нові терапевтичні методики, детоксикації, гарантовану анонімність, комфортні умови проживання у реабілітаційних центрах.

Наслідки наркотичної залежності

Вийти зі стадії заперечення людина може, ознайомившись із глобальними наслідками наркоманії, яка руйнує здоров’я, психіку, особистість. Інвалідність, тюремна камера, рання смерть – ось, що чекає наркомана. Пацієнту можна продемонструвати реальні приклади з життя, скористатися спеціальними фільмами, матеріалами. Важливо донести до людини всю серйозність проблеми.

Авторитетна думка

Як вмовити наркомана лікуватися?

Як правило, наркозалежні люди не сприймають аргументів своїх рідних і близьких. Вплинути на ситуацію можна, заручившись підтримкою авторитетної для хворого людини, попросивши її провести з ним бесіду. Важливо допомогти пацієнтові усвідомити, яке майбутнє чекає його після одужання, як зміниться на кращу сторону його життя.

При спілкуванні з дівчатами варто приділити увагу таким питанням, як діти, сім’я, загроза безпліддя, що зростає при тривалому вживанні штучних допінгів. Свою допомогу пропонують і реабілітаційні центри. Можна в будь-який зручний час запросити фахівця додому, який, використовуючи метод інтервенції, зможе переконати наркомана в необхідності комплексного лікування.

Дізнатись вартість проживання в стаціонарі

Перейти

Відеозаписи

Одним із ефективних методів впливу на наркозалежних людей є фіксація на відео їх поведінки в стані наркотичного сп’яніння. Для багатьох пацієнтів перегляд подібних записів стає справжнім шоком. Не потрібно намагатися берегти психіку залежної людини. Необхідно, щоб наркоман подивився на себе зі сторони та зрозумів помилковість власних переконань про те, що він тримає ситуацію під контролем, може самостійно ззав’язати з наркотиками.

Кращим способом переконати наркомана лікуватися є звернення до професіоналів. Досвідчені фахівці зможуть знайти правильні слова та аргументи, які допоможуть пацієнтові вийти зі стадії заперечення, сформувати здорові мотивації, прийняти усвідомлене, добровільне рішення про проходження реабілітаційного курсу в стаціонарі. Практика показує, що метод інтервенції дає позитивний результат більш ніж у 90% клінічних випадків.

Розрахувати вартість лікування