Що таке снюс?

Снюс являє собою одну з різновидів бездимного тютюну. Виготовляється з листових тютюнових пластин із зволожувачами, харчовими ароматизаторами, цукром і сіллю.

Шкідливий чи ні?

Дана продукція набула широкої популярності серед курців, оскільки дозволяє отримати дозу нікотину навіть у громадських місцях, де куріння заборонено. Снюс закладається між губою і яснами, в результаті чого нікотин вивільняється, моментально проникаючи в кровотік через слизові ротові оболонки.

Що таке снюс?

Бездимний тютюн популяризується як безпечніша альтернатива палінню. Однак думка про те, що використання снюса приносить меншу шкоди здоров’ю, невірно. До складу входить цілий ряд хімічних сполук, що мають канцерогенні властивості (наприклад, нітрозаміни).

На думку фахівців, використання снюса піддає організм великим ризикам, ніж куріння звичайних сигарет. Це пояснюється тим, що снюс довше знаходиться в роті, відповідно, канцерогени і довше впливають на організм.

Наслідки для здоров’я

Вживання бездимного тютюну несе потенційні ризики для здоров’я, приводячи до:

 • пародонтозу;
 • гіпертонічної хвороби;
 • формування злоякісних пухлинних новоутворень в області стравоходу, ротової порожнини, легень, підшлункової залози;
 • тахікардії (прискореного серцебиття);
 • руйнуванню зубної емалі;
 • появі стійкого неприємного запаху з ротової порожнини.

Дізнатись вартість проживання в стаціонарі

Перейти

Фахівці підкреслюють, що люди, які використовують снюс, отримують значно більшу дозу нікотину, в порівнянні з курцями. При вживанні бездимного тютюну в організм надходить близько 22 мг нікотину, в той час як в одній, навіть  найміцнішій сигареті його міститься не більше 1,5 мг.

Підвищена концентрація нікотину не тільки завдає істотної шкоди організму, але й сприяє формуванню швидкої, стійкої залежності. Відмовитися від бездимного тютюну людині значно складніше, ніж від звичайних сигарет. У більшості випадків для цього буде потрібно проходження реабілітаційного курсу та професійна медична допомога.

Однак більше 90% людей, що використовують снюс, поступово переходять на звичайні сигарети, що призводить до появи нової патологічної залежності. Сам по собі жувальний тютюн подразнює слизові гортані та ротової порожнини, руйнує зубну емаль, вражає травні органи. До складу снюса входять ароматизатори, які роблять вкрай негативний вплив на печінку.

Наслідки вживання снюса

Чим небезпечний снюс для підлітків?

Бездимний тютюн набуває все більш широку популярність серед молоді та підлітків. Однак мало кому відомо, що вживання снюса особливо шкідливо для несформованого організму й тягне за собою дуже важкі наслідки, а саме:

 1. Ослаблення імунітету, підвищення схильності до простудних та інфекційних захворювань.
 2. Уповільнення і навіть зупинка росту.
 3. Порушення процесів когнітивного характеру.
 4. Психоемоційна нестабільність, підвищення рівня тривожності, агресії, нервовій збудливості.
 5. Погіршення пам’яті.
 6. Підвищення ймовірності розвитку онкологічних процесів (раку ротової порожнини та органів шлунково-кишкового тракту).
 7. Зниження здатності до концентрації уваги.

Увага! Ви можете ознайомитися з розпорядком дня в стаціонарі

Крім того, доведено, що практично всі молоді люди, які брали бездимний тютюн, незабаром (протягом максимум 4 років) переходять на куріння звичайних сигарет.

Поширена думка про нешкідливість снюса, так само як і про те, що його вживання допомагає кинути палити, – не більше ніж міф. У даному продукті міститься такий же нікотин, як і в сигаретах, але в ще більших дозах.

Розрахувати вартість лікування