Як уберегти дитину від вживання психоактивних речовин: рекомендації батькам

Здоров’я, безпека і життя дитини – це найважливіше і найцінніше для її батьків. І поки діти ще маленькі, мами і тата переживають за них, коли вони хворіють. Але в міру зростання і дорослішання малюка його рідним доводиться стикатися вже з більш серйозними проблемами. І якщо спочатку найстрашнішою з них вважалося підліткове куріння або вживання спиртного, то тепер до цього додалося ще і вживання психоактивних речовин і наркотиків.

Чому діти пробують ПАР?

Є кілька причин, через які дитина може, йдучи наперекір своєму страху, почати вживати психостимулятори:

  1. Цікавість. Дитина росте і відкриває для себе світ і нові речі, які в ньому присутні. У тому числі ПАР і наркотичні речовини.
  2. Бажання піднятися. Між дітьми і підлітками завжди є і було суперництво в плані того, хто «крутіше». І щоб довести свою значимість, дитина вирішується на застосування ПАР.
  3. Бажання бути схожим на когось. Це може бути кумир з фільму або з дорослої компанії. Але часто подібний приклад дітям подають самі батьки.
  4. Привернення уваги. Якщо батьки мало часу приділяють дитині, вона починає шукати будь-які способи, щоб звернути їх погляди на себе. Або ж вона у такий спосіб намагається сподобатися конкретній людині (хлопчикові, дівчинці і т. д.).

Як захистити дитину від наркотиків

Звичайна нудьга теж може стати причиною, через яку діти починають пробувати ПАР. Якщо у дитини немає обов’язків, і вона ледарює цілими днями, в результаті вона почне шукати пригод, щоб прогнати нудьгу – і знайде їх.

Як запобігти знайомство дитини з ПАР?

Щоб діти не наважувалися на необдумані кроки і не потребували додаткової стимуляції мозку для життєрадісності, потрібно:

  1. Спілкуватися один з одним. Батькам слід встановити довірчі відносини з сином або дочкою, і як можна більше розмовляти, проводити час разом. Адже дефіцит уваги з боку рідних штовхає дітей на спілкування з іншими людьми, і невідомо, що вони можуть їм порадити.
  2. Вміти слухати. Не просто слухати, а чути, розуміти, приймати і поважати думку дитини. Скільки б їй не було років, потрібно дати їй зрозуміти, що її точка зору важлива.
  3. Завжди цікавитися, чим зайнята дитина. За зовнішнім нічогонеробленням можуть ховатися погані вчинки, про це батькам не можна забувати. Тому вони завжди повинні бути в курсі справ свого чада, особливо підлітка.
  4. Ставити себе на місце дитини. Тим самим дорослі дають зрозуміти, що вони знають, як себе почуває син або дочка в конкретній ситуації. І потрібно показати, донести до підлітка, що він може зі своїми проблемами в будь-який момент звернутися за допомогою до мами з татом.
  5. Знати друзів тінейджера і встановити з ними теплі відносини. Це відкриває багато можливостей для батьків дізнатися, чим займається його компанія і які особистості в ній складаються. Адже дуже часто шкідливі звички починаються саме з дружнього колективу, а якщо хтось один відмовляється приймати наркотик або ПАР, його піднімають на сміх. Чим раніше батьки зрозуміють, як компанія друзів впливає на їх дитину, тим легше їм буде уберегти її від вчинення серйозної помилки.
  6. Не ставити під сумнів унікальність дитини. Всі діти хочуть відчувати себе значущими і потрібними. Їм важливо знати, що для батьків вони – найцінніший скарб. Потрібно завжди нагадувати дитині про те, що вона особистість і індивідуальність. І не просто говорити, а доводити це на ділі, зважаючи на її думку.

Нарешті, батьки самі повинні стати прикладом для дитини. Не потрібно перед нею палити або вживати спиртне, навіть якщо це слабоалкогольний напій. Адже більшість звичок діти переймають у дорослих і, зокрема, у старших членів своєї сім’ї. Тому батькам спочатку потрібно навчитися самим бути прикладом для дітей, перш ніж вимагати від них розсудливості і гідної поведінки в соціумі.

Розрахувати вартість лікування