Вікодин – наслідки вживання аптечного наркотику

Зміст статті:

1. Що таке вікодин і як його застосовують в медицині?

2. Вплив на організм

3. Ознаки вживання вікодину

4. Як виникає залежність?

5. Наслідки вживання вікодину

6. Вплив на психіку

7. Лікування залежності від таблеток вікодин

Лікування залежності від таблеток вікодин

Вікодин є спеціалізований медичний препарат, який використовується для усунення сильних больових синдромів

Можна отримати даний засіб тільки за рецептом від лікаря. Може він використовуватися також як засіб, лікуючий кашель. При зловживанні може формуватися залежність, причому дуже стійкої і сильної форми. В такому випадку напевно буде потрібно кваліфіковане лікування від залежності, що проводиться в спеціалізованих умовах.

Що собою представляє вікодин і особливості його використання в медицині

Препарат відноситься до категорії болезаспокійливих. Його дія характеризується досить високим рівнем впливу на організм. В якості активних речовин в складі присутні парацетамол, гідрокодон. Якщо приймати засіб в помірних кількостях, можна використовувати його для придушення сильного кашлю.

Гідрокодон являє собою речовину, яке є опіоїдом напівсинтетичного типу. З цієї причини існує значний ризик утворення залежності. Якщо не розраховувати дози, захоплюватися прийомом, можна перетворитися в залежну людину. Іноді прості люди, які реально починали вживати вікодин як болезаспокійливе, при перевищенні дози ставали наркоманами. З цієї причини препарат не продається на території Російської Федерації. Але він може виписуватися хворим, яким довелося зіткнутися з серйозними ушкодженнями, травмами. Наприклад, він може прописуватися для перенесших важке оперативне втручання, коли виникають больові відчуття на постійній основі. Серед найпопулярніших причин виписки можна відзначити травми колін, спинного відділу хребта, різноманітні поранення проникаючого типу та інші подібні моменти.

Вікодин випускається у формі таблеток. Існує кілька основних різновидів дозувань і розмірів. Засіб приймається всередину. До форми випуску також відноситься сироп і капсули.

Як вікодин впливає на організм?

Якщо приймати засіб відповідно до приписів доктора, він буде виконувати свої безпосередні функції, тобто пригнічувати больові відчуття. Але при перевищенні дозування можуть виникати побічні ефекти. Наприклад, може з’явитися деяка ейфорія, яка характерна для багатьох наркотичних засобів. З часом людина починає звикати, що перетікає поступово в справжню залежність. Колишнього дозування стає мало, через що потрібно його збільшення. В результаті може початися відверте зловживання препаратом.

Серед найпоширеніших впливів даного засобу на організм можна назвати прийняття необачних рішень, більш зухвала поведінка, підвищена агресивність, надмірна веселість і т.д. Може виникати активний приріст бадьорості, енергетичний приплив, через що виникає жага діяльності. Людина з цієї причини буквально не може всидіти на одному місці, намагається чимось займатися без відпочинку і перепочинку. Виникають проблеми зі сном, не вдається нормально заснути, але при цьому постійно присутня значна сонливість. Все це негативно впливає на людський організм. Поступово він починає руйнуватися, можуть виникати побічні ефекти, серед яких кровотечі, больові відчуття в районі живота і багато іншого.

Увага! Ви можете ознайомитися з розпорядком дня в стаціонарі

Основні ознаки вживання

Поведінка людини, яка вживає вікодин, не надто сильно відрізняється від нормальної на ранніх стадіях, через що виникають деякі труднощі при розпізнаванні. Можна цілком приховувати зловживання. Людина може вести такий же спосіб життя, наприклад, ходити на роботу і т.д. Проте близькі люди напевно зможуть звернути увагу на деякі характерні риси, які дозволять розпізнати наявність проблеми. Серед найбільш явних ознак можна відзначити:

  • Підвищену активність, надмірну енергію, з якою людина іноді не знає, як впоратися.
  • Різкі зміни в настрої. Він може змінюватися в невеликих часових відрізках. Наприклад, в один момент він буде веселим, а вже буквально через кілька секунд виникає якийсь смуток і пригніченість.
  • Важко буде не звернути уваги на наявність таблеток, які можуть пропадати. Отримати їх можна виключно через лікарський рецепт. Таблетки відносяться до категорії підконтрольних. Тому зловживання цілком реально виявити.
  • Буквально на рівному місці може виникнути деяка істерія, з’явитися сльози.

Виникнення залежності

Дуже легко перевищити дозу і стати залежним від вікодину

Він виписується в незначних кількостях, щоб не було звикання. Але воно може початися дуже швидко, якщо навіть зовсім трохи перевищити дозу. Потім виникає потреба в постійному її збільшенні, тому що людині стає недостатньо колишнього обсягу. У неї виникає бажання, яке є фактично нездоланним. Розум поступово стає все більш каламутним. Якщо відмовитися від вживання, починається сильна ломка. Вона негативно впливає на стан людини, робить його дуже агресивним, що може навіть становити небезпеку для оточуючих його людей. Багато наркоманів не в змозі подолати залежність.

Дізнатись вартість проживання в стаціонарі

Перейти

Які бувають наслідки вживання?

Якщо зловживати вікодином, починаються дуже суттєві проблеми зі здоров’ям. Одним з перших починає страждати дихання, в кінцівках з’являються судоми, часто починає крутитися голова. Шкірні покриви стають холодними, вологими. Нерідко виникають блювотні позиви, серйозне відчуття нудоти, підвищується пітливість.

Людина, який буде вживати цей засіб, поступово втратить можливість адекватно мислити. У деяких складних ситуаціях наслідком може виявитися кома. Також сильно страждає слух, білки очей стають жовтими, з’являються проблеми з походом в туалет. На тілі можуть виникати гематоми, пожовтіння і інші подібні проблеми.

Особливості впливу препарату на психіку

Важко переоцінити небезпеку впливу вікодину на психіку. Можуть з’являтися галюцинації звукового походження, найсильніші розлади. У деяких ситуаціях у вухах з’являється дзвін, який може не припинятися протягом досить тривалого часового проміжку. Напади виникають на постійній основі, що говорить про сильне погіршення психічного стану. Втрачається усвідомлення реальності. У чоловіків через постійне вживання знижується лібідо, що може викликати додаткові психологічні проблеми.

Лікування залежності від вікодину

Препарат провокує виникнення серйозної залежності, впоратися з якою надзвичайно складно. Тут потрібний максимально ретельний і професійний підхід, втручання досвідчених професіоналів. Тільки грамотне медичне лікування, яке буде проходити в спеціалізованому реабілітаційному центрі, може дати шанс на одужання. Використовується комплексний лікувальний підхід, який передбачає застосування емоційної підтримки, терапевтичного, психологічного впливу. Щоб позбутися від найсильнішої ломки, треба вивести з організму все зайве, для чого використовується медична детоксикація. Після цього випливають інші лікувальні етапи.

Розрахувати вартість лікування