Удар по здоров’ю: як алкоголь повільно руйнує організм

При систематичному вживанні спиртного страждає весь організм, а метаболіти етилового спирту накопичуються в тканинах окремих органів і викликають розлади в їх роботі.

Алкогольне ураження печінкових тканин

При вживанні спиртного першою вражається печінка, адже саме вона виконує функцію фільтру. Доза міцного напою не має значення – орган страждає в будь-якому випадку. Згодом відбувається руйнування гепатоцитів і їх заміщення рубцевої тканиною або жиром. А це пряма дорога до розвитку таких небезпечних патологій як жировий гепатоз і цироз печінки.

Як алкоголь руйнує організм

Дія етанолу на серце

Поряд з печінкою серце є одним з перших органів, які страждають від деструктивного впливу етанолу. Тривале зловживання випивкою призводить до ослаблення міокарда та органу в цілому. В результаті він не може повноцінно справлятися зі своїми функціями, на тлі чого відбувається порушення кровообігу в усьому організмі.

Перші ознаки порушення серцевої діяльності складно пов’язати з прийомом спиртного. У людини виникають задишка, кашель, швидке стомлення. Можлива поява періодичних нападів болю за грудиною. Зловживання алкоголем призводить до таких грізних ускладнень як інфаркт і інсульт.

Вплив на головний мозок

Про те, що алкоголь руйнує нейронні зв’язки і мозкові клітини, тим самим завдаючи серйозної шкоди психічному здоров’ю людини, відомо давно. При систематичному прийомі міцної випивки відбувається уповільнення передачі інформації в мозковій корі, наслідком чого стають перепади настрою і зміни поведінкової моделі. Прогресуючий алкоголізм викликає:

  • проблеми з пам’яттю;
  • сплутаність або помутніння свідомості;
  • порушення координації рухів.

Поступово руйнується кора головного мозку з подальшим відмиранням окремих його ділянок. На тих місцях, де тканина почала відмирати, утворюються кістозні формування. З цього моменту починається процес деградації людини, викликаний нервово-психічними розладами.

Спиртне і підшлункова залоза

Зловживання міцними напоями викликає порушення виведення ензимів з порожнини тонкого кишечника. У підсумку, накопичуючись, вони провокують розвиток запалення – панкреатиту. Спочатку він протікає в гострій формі, але при виникненні повноцінної алкогольної залежності переходить в хронічну фазу. Нудота, блювота, пронос, тахікардія і болю в лівому підребер’ї явно вказують на запальне ураження ПЖЖ і вимагають негайного втручання лікаря.

Алкогольне ураження нирок

Етанол викликає поліурію – прискорене сечовипускання. Через збільшення вироблення сечі діяльність нирок поступово починає погіршуватися. Вони не встигають справлятися з навантаженням, що в підсумку може послужити причиною розвитку ниркової недостатності.

Наслідки зловживання алкоголем для організму можна перераховувати ще довго. Насправді етанол і його метаболіти вражають практично всі органи, порушуючи їх функціонування. Але і всіх розглянутих наслідків достатньо, щоб усвідомити всю небезпеку спиртного для здоров’я і життя.

Розрахувати вартість лікування