Цікаві факти про лікування наркоманії

Наркоманія як форма залежності існує вже досить тривалий час. Цікаві факти про неї дозволять ознайомитися з особливостями пристрасті

Що являє собою наркоманія: основні факти про неї

Наркоманія є найсильнішою залежністю, через яку людина деградує і знищує своє здоров’я. Спочатку страждає людська свідомість, а потім поступово перестають виконувати свої функції основні органи. Якщо протягом певного часу не припинити вживати наркотики, то можна буде гарантовано зіткнутися з сп’янінням свідомості. Однак цікаві факти про наркотики і лікування залежності дозволять зрозуміти, як же негативно речовини впливають на здоров’я і наскільки швидко підпорядковують волю людини.

Перший факт полягає в тому, що найбільшу поширеність наркоманія отримала серед молодого покоління. Лікувати таких пацієнтів неймовірно складно, оскільки саме вони вважають, що все знаходиться під контролем і абсолютно в будь-який момент можна забути про наркотики і почати адекватне, тверезе життя. Але це точно не правда. Уже перша доза може спровокувати бажання спробувати дурман ще раз. Потім залежному буде дуже складно зупинитися.

Другий цікавий факт: наркотики надають «притупляючу» дію на почуття і «гальмують» нервову систему пацієнта. Може виникнути відчуття, що дурман позбавляє від болю, депресій, смутку, страху, туги. Фактично, токсичні речовини блокують багато почуттів. Сприймати реальність стає практично неможливо. У такому випадку терміново потрібне лікування наркоманії в сумлінному і перевіреному реабілітаційному центрі.

Черговий цікавий факт полягає в тому, що досить часто дурманні речовини тримаються в організмі людини навіть після того як він пройшов безліч терапевтичних програм. Благо, в сумлінних клініках після процедури детоксикації пацієнтів змушують ходити у фітнес-зали, сауни, лазні, щоб дурман якнайшвидше вивівся з потом.

Більш того, через пару місяців після вживання наркотиків людина стає настільки підлеглою дурману, що, якщо він не буде приймати наркотик буквально пару днів, у нього почнуться напади ломки. У нього буде одне єдине бажання – якомога швидше знайти ще одну дозу. У такому випадку важливо якомога швидше провести детоксикацію і надати людині знеболюючі. В результаті він поступово прийде в себе і усвідомлює, наскільки неправильно жив раніше. Якщо такого не зробити, то через ломки погіршиться стан пацієнта і він може просто-напросто померти.

Які ще факти вважаються цікавими?

Вже давно було визначено ще один цікавий факт: в більшості випадків наркозалежні вмирають не через погіршення стану, а після передозувань. Людині важко себе контролювати, вона не думає про наслідки і часом приймає занадто багато таблеток або коле відразу 2-3 уколу. Звичайно ж, ні один організм не витримає такого сильного навантаження і просто припинить функціонувати. Взагалі, зловживання наркотичними речовинами є національною проблемою будь-якої держави і платить за це весь соціум.

Як показують дослідження, держава втрачає десятки мільйонів доларів на боротьбу з наркозалежністю. Йдеться про витрати на систему охорони здоров’я, втрати роботи, скоєні злочини і так далі. Вживання речовин – це близько 20-30 відсотків злочинів в країні, адже відомо, що багато заарештованих і підозрюваних раніше перебували під дією сильних наркотиків. Вони не розуміли, що роблять і які наслідки їх чекають. До слова, багато наркозалежних розповідали про випадки фізичного або сексуального насильства в дитинстві. Взагалі, насильство над дітьми є ключовим фактором наркозалежності.

Також відомо, що стимулятори і наркотичні речовини, що поліпшують настрій і дають хороший заряд енергії, можуть привести до залежності навіть після першого прийняття дози. Йдеться про такі наркотики як амфетамін і кокаїн.

Завершальний цікавий факт: багато людей поєднують вживання заборонених речовин та алкогольних напоїв, але останнім часом поширилася практика вживання медичних препаратів, які прописують лікарі в лікарнях. Підліткам доводиться красти фінанси у батьків або здійснювати покупки незаконно.

Розрахувати вартість лікування