Тривожність після алкоголю і що її провокує: вчені дали роз’яснення

Алкоголь по-різному впливає на організм людини. Все залежить від дози прийнятого спиртного, його види та міцності. Багато людей, які навіть не мають залежності від етанолу, страждають від симптомів похмілля на наступний день після бурхливого застілля. Але зазвичай цей стан супроводжується нудотою, спрагою і головним болем, зниженням або посиленням апетиту. Однак іноді трапляється так, що після вживання алкоголю виникає нав’язливе почуття незрозумілої тривоги. Чому воно з’являється і про що говорить, розповіли американські вчені.

Причини тривожності

Занепокоєння найчастіше виникає вранці, на наступний день після бурхливого застілля. Його провокатором виступає зміна співвідношення хімічних речовин в головному мозку. Воно, в свою чергу, є результатом вживання спиртовмісних напоїв. Додатково спостерігається виникнення дисбалансу між окремими нейромедіаторами.

Тривожність при вживанні алкоголю

На наступний день після вживання спиртного розвивається похмільний синдром. У ці моменти мозок фіксує збільшення концентрації гамма-аміномасляної кислоти з паралельним придушенням глутамату. Щоб відновити баланс між цими елементами, орган переходить в режим сверхкомпенсації, результатом чого і стає раптове виникнення почуття неспокою і тривоги. Але відчувають його далеко не всі люди, які споживають спиртне.

Цікаве дослідження і несподіваний результат

Дослідники з Університету Ексетера провели експеримент, в якому взяли участь 100 осіб. Результат вразив: виявляється, тривожність і неспокій виникає після вживання алкоголю переважно інтровертами.

Вчені відзначили, що сором’язливі від природи люди частіше повідомляють про подібний розлад після того, як напередодні вжили 6 одиниць спиртного. Дані проведеного експерименту опублікувала популярна газета The Sun.

Чим небезпечний тривожний розлад, викликаний алкоголем?

Численні спостереження фахівців – психотерапевтів і наркологів, показали, що стан підвищеної тривожності після прийому спиртного – аж ніяк не нешкідливе явище. Люди, що зіштовхуються з подібними наслідками вживання алкоголю, більше за інших схильні до залежності від етанолу.

Виходить свого роду замкнуте коло: намагаючись придушити почуття тривоги або пригніченості за допомогою спиртного, людина може спровокувати посилення негативних відчуттів. При цьому психологічний дискомфорт наростає, не залишає в спокої.

Тривожність може проявитися на наступний день або через незначний час після вживання алкогольних напоїв. І це незважаючи на те, що спочатку людина відчувала себе абсолютно розслаблено та спокійно.

Варто відзначити, що сама по собі схильність до тривожності і переживань може послужити причиною підвищеної тяги до спиртовмісних напоїв. Також спровокувати хронічний алкоголізм здатні окремі проблеми психічного характеру.

Розрахувати вартість лікування