Токсикоманія безпечна: міф, який може коштувати життя

Токсикоманією називають злоякісний різновид наркоманії, який викликає важку залежність і провокує небезпечні для життя наслідки. Цей термін має на увазі вживання речовин, які МОЗ віднесені до групи наркотичних засобів.

Прийом таких препаратів суперечить нормам закону і підпадає під правові та кримінальні акти, які застосовуються щодо наркоманів. Але не менш страшними є ускладнення, до яких може привести неконтрольована тяга до токсичних речовин.

Як це відбувається?

В основі токсикоманії лежить вдихання так званих «летючих наркотичних діючих речовин» (ЛНДР). Вражаюче, але подібними експериментами з власними життями і здоров’ям здійснюють діти у віці 8-15 років. Щорічно від даного виду наркоманії вмирають сотні дітей молодшого шкільного та підліткового віку.

Токсикоманія як хвороба

Щоб активна речовина препаратів подіяла, її вдихання здійснюється за допомогою пакета. Його надягають на голову і щільно фіксують, після чого і відбувається отримання «дози». Від таких маніпуляцій токсикоман може померти з кульком на голові, і запобігти цьому процесу, на жаль, часто виявляється неможливо. А виною тому служить жадібність до гострих відчуттів, які дарує летючий наркотик.

Стадії сп’яніння

При токсикоманії сп’яніння проходить 3 етапи:

  1. Перший. Характеризується симптомами, схожими з проявом алкогольного сп’яніння. В цьому випадку пробудити людину, яка вдихнула летюча речовину, легко, так як її свідомість звужена, але ще не запаморочена.
  2. Другий. Людина відчуває легкість, веселощі і радість. У неї проявляється благодушний настрій, їй хочеться співати і танцювати. Все навколишнє сприймається нею як ілюзія, фарби виглядають яскравіше, звуки чуються голосніше.
  3. Третій. Настає після повторного вдихання летючої речовини і називається фазою «мультиків». У людини виникають галюцинації – яскраві і рухливі, які ніби проектуються зсередини в зовнішній світ. Їх неможливо зупинити, вони супроводжуються спотворенням звуків і чутністю того, чого насправді немає.

При виході з третьої фази сп’яніння людина відчуває слабкість, млявість і апатію. Порушуються когнітивні функції, відзначається неуважність уваги. При вдиханні високих доз наркотику можлива поява нудоти і блювоти.

Імовірність звикання

Токсикоманія теж може провокувати розвиток залежності. Однак вона виникає не у всіх: багато що залежить від індивідуальних особливостей організму людини. Так, у деяких людей ейфорія проявляється посиленням психомоторних функцій. Але у окремих особистостей вживання летючих наркотиків провокує появу симптомів загальної інтоксикації – нудоти, блювоти, головного болю.

Таким чином, саме перша категорія людей більше схильна до токсикоманії як такої. Оскільки приємна, розслаблююча і звеселяюча ейфорія викликає у них бажання прийняти повторну дозу наркотику, розвивається звикання. При цьому, як відзначають лікарі, у токсикомана розвивається непереносимість спиртних напоїв.

Чим небезпечна токсикоманія: шокуючі наслідки хвороби

Тривале вдихання розчинників призводить до розвитку незворотних процесів в організмі. Якщо токсикоманія триває 1-2 місяці, починають руйнуватися внутрішні органи. Страждають також головний мозок і нервова система.

Ті ж, хто нюхає летючі наркотики протягом 1-2 років, стають інвалідами. При частих передозуваннях можливе настання летального результату. Але навіть якщо залежна людина і виживає, у неї розвивається слабоумство. Іншими наслідками токсикоманії можуть стати:

  • важке ураження ЦНС;
  • руйнування мозкових клітин;
  • печінковий цироз;
  • хронічна ниркова недостатність.

В результаті будь-яке з цих захворювань рано чи пізно призводить до смерті. Тільки своєчасне лікування і повна відмова від шкідливої ​​звички здатні запобігти небезпечні наслідки токсикоманії.

Розрахувати вартість лікування