Співзалежність – перешкода до звільнення від наркотиків

Наш реабілітаційний центр для наркозалежних не раз стикався з ситуацією співзалежності

Наш реабілітаційний центр для наркозалежних не раз стикався з ситуацією, коли з-за особливих взаємин, що складалися під час всього періоду залежності між наркоманом і його батьками лікування хвороби значно ускладнюється.

Сьогодні подібна модель поведінки іменується співзалежністю і перешкоджає вирішенню конфліктних ситуацій. Таким чином, життя батьків починає крутитися навколо залежного, утворюючи замкнуте коло з якого вже не так просто вибратися.

Якщо розглядати процес життя в такій сім’ї, то можна зробити висновок, що з кожною новою дозою рідні все спокійніше ставляться до періодів прийому і ломок залежного. Звичайно, вони не відмовляються від своїх слів, що це потрібно припинити, але вони також вже самі себе переконують, що зупинити вони це не в силах.

Вся сім’я завмирає в очікуванні світлого періоду, коли можна висловити всі претензії і отримати обнадійливі слова, що більше подібне не повториться. У більшості випадків за цим слідують знову періоди пошуку нової дози і ломки. Життя по замкнутому колу стає звичним.

При наявності таких проблем в сім’ї досить складно стверджувати, що починаючи лікування наркоманії в місті Київ, може досягти повної ремісії.

На несвідомому рівні ми прагнемо до підтримки звичного устою речей, тому залежна людина після проходження реабілітації, повертаючись в сім’ю, потрапляє в середовище, де від нього очікують виконання певних дій. Порушене коло життя може привести до виникнення інших конфліктів, що несуть в собі докори за минулі провини. В кінцевому підсумку для залежного єдиним виходом з цього стає повернення до звичного наркоманского життя.

Саме тому на плечі рідних також лягати певна відповідальність і варто задуматися про проходження спеціальної терапії, мета якої вирватися зі звичного кола життя.

З повним прайс-листом можна ознайомитись у медичному центрі або поставити запитання по телефону гарячої лінії: +38(099) 508-08-88

*Адміністрація Українського Центру Лікування Залежності приймає всі заходи щодо своєчасного оновлення розміщеного на сайті прайс-листа, проте, щоб уникнути можливих непорозумінь, радимо уточнювати вартість послуг у контакт-центрі за телефоном:+38(099) 508-08-88. Розміщений прайс не є офертою. Медичні послуги надаються на підставі договору. Є протипоказання. Необхідна консультація спеціаліста.

Автор:Сергій Адаменко

Медична інформація є коректною, достовірною, актуальною. Програмний директор асоціації реабілітаційних центрів