Схильність до наркотичної залежності

Багато дослідників давно задаються питанням, а чи існує поняття схильності до наркотичної або будь-якої іншої залежності

Досить багато робіт присвячено цій темі і сьогодні багато лікарів говорять про те, що схильність існує, проте це не завжди означає, що людина рано чи пізно зверне на криву доріжку.

Багаторічні дослідження і аналізи психологічних аспектів наркоманії та схильності привели до того, що були виведені деякі ознаки які визначають схильність до залежностей:

  • Прояв потягу і схвалення до наркотичних препаратів, коли підкреслюється їх особливий вплив на емоційні аспекти життя людини, а також їх особливе значення для особистості.
  • Приязна прихильність до психоактивних засобів, яке має свої мотиви.
  • Свідомий вибір людиною вживання наркотиків в якості оцінки.
  • Підсвідоме прагнення особистості до наркотичних препаратів.

Виходячи з усього перерахованого вище, можна дати визначення поняттю схильності:

Це вже сформоване схвальне ставлення людини до наркопродуктів, причиною якого могли стати як особистісні потреби і мотиви, так і висновки, зроблені під впливом певних ситуацій.

Таким чином, котрі мають позитивне ставлення до речовин наркотичного характеру, становлять особливу групу ризику. Саме їх прийняття подібного способу життя і призводить до вживання, а потім залежності. Латентне ставлення до наркопродуктів ще не означає, що людина їх використовує, проте проявляючи інтерес він йде на контакт з наркозалежними, котрі в свою чергу втягують їх у свій дурман світ.

Сьогодні лікування наркоманів проходить на будь-якому етапі розвитку залежності, проте досить часто прихильність до вживання може стати великим каменем спотикання перед свободою.

Пам’ятайте просте схвалення або легка пристрасть, можуть стати причиною важкого захворювання.

З повним прайс-листом можна ознайомитись у медичному центрі або поставити запитання по телефону гарячої лінії: +38(099) 508-08-88

*Адміністрація Українського Центру Лікування Залежності приймає всі заходи щодо своєчасного оновлення розміщеного на сайті прайс-листа, проте, щоб уникнути можливих непорозумінь, радимо уточнювати вартість послуг у контакт-центрі за телефоном:+38(099) 508-08-88. Розміщений прайс не є офертою. Медичні послуги надаються на підставі договору. Є протипоказання. Необхідна консультація спеціаліста.

Автор:Каркавін Сергій

Керівник стаціонарної програми реабілітації
У гештальт-підході завершив проходження спеціалізації по роботі з залежностями.
“Працюю над створенням терапевтичного середовища в реабілітаційному центрі”.