Сіль – наркотик, який доводить до психозу та смерті

Кількість людей, які страждають наркоманією, неухильно зростає з кожним роком. Обумовлено це тим, що наркомани використовують для отримання задоволення не тільки заборонені препарати, але і речовини, що не відносяться до категорії наркотичних. Наприклад, сіль для ванни при внутрішньому застосуванні дає яскраво-виражений галюциногенний ефект. Передозування сіллю, що супроводжується параноїдальним станом – явище широко поширене, що загрожує смертельно небезпечними наслідками.

Що таке сіль та які її властивості?

Солі для ванни, що застосовуються наркоманами в якості штучних допінгів, з’явилися на ринку в 2010-му році. На упаковці кошти значиться позначка «Не для внутрішнього використання». Склад солі включає в себе вітаміни, корисні елементи, специфічні речовини, що сприяють розслабленню організму. При пероральному ж використанні вони роблять украй негативний, руйнівний вплив на центральну нервову систему людини.

Застосовуючи сіль, наркомани отримують ефект, практично ідентичний метамфетаміну, екстазі. Обумовлено це наявністю у складі специфічного компонента – мефедрона, що провокує появу галюцинації і стану наркотичного сп’яніння. Сіль користується величезною популярністю серед підлітків і молоді через свою доступності, низькій вартості і сильно вираженого ефекту, що забезпечує почуття ейфорії.

Що таке сіль та які її властивості?

Симптоми сольової наркоманії

Симптомами сольовий наркоманії є:

 • сильно розширені зіниці;
 • підвищені показники артеріального тиску;
 • прискорене серцебиття (тахікардія);
 • м’язові судоми та спазми;
 • порушення координації рухів;
 • психози.

Під дією наркотику змінюється і психоемоційний стан, поведінку, настрій пацієнта. Психологічні реакції можуть проявлятися по-різному в залежності від того, що робив і про що міркувала людина, перед вживанням солі.

Деякі люди починають розмовляти з вигаданими співрозмовниками, інші – спостерігають неіснуючі в реальності картинки. Коли дія наркотичної речовини закінчується, хворі відчувають сильні страхи, депресивні стани, паніку.

Важливо визначити наявність сольовий наркоманії на ранніх стадіях і почати своєчасне лікування. У міру прогресування патологічного процесу фізичний і психічний стан хворого різко погіршується, що загрожує настільки небезпечними наслідками, як інсульт, інфаркт, гострий психоз і навіть літальний результат.

Передозування сіллю та її прояви

При передозуванні сіллю спочатку проявляються симптоми психічного розладу. У людини виникають зорові або слухові галюцинації. Пізніше починає розвиватися яскраво-виражене параноїдальна стан, обумовлене низькою якістю штучного допінгу.

Фізичні симптоми передозування сіллю:

 • прискорений пульс;
 • порушення серцевого ритму;
 • тремор;
 • утруднення дихальної функції.

Під дією наркотику пацієнти стають загальмованими, відчуженими від зовнішнього світу. Людина може кілька годин простояти, не рухаючись і дивлячись в одну точку. Якщо поруч знаходяться інші люди, хворому може здатися, що вони агресивно налаштовані до нього і бажають заподіяти шкоду. З цієї причини під дією солі наркомани часто скоюють злочини, виявляють насильство, не віддаючи звіту в своїх діях.

Ще однією ознакою передозування є кінестетичні ілюзії. Пацієнту може здаватися, наприклад, що його шкірні покриви змінюють колір і текстуру, покриваються мурашками, а по тілу бігають комахи. У подібному стані наркоман може завдати серйозної шкоди своєму здоров’ю і навіть зробити спробу самогубства. Ефект від солі зберігається протягом доби і навіть більше. Весь цей час хворий мучиться параноїдальними думками, не може спати, їсти.

Навіть досвідчені наркомани зі стажем кажуть про те, що сіль – один з найбільш моторошних наркотиків, який їм доводилося вживати. За ейфоричний стан, що триває не більше 2 годин, доводиться розплачуватися цілодобово моторошних фізичних і душевних страждань.

Симптоми сольової наркоманії

Інтоксикація та її ознаки

Після закінчення дії солі стан пацієнта не стабілізується. Абстиненція проявляється:

 • головними болями;
 • нудотою і нападами блювоти;
 • аритмією;
 • тахікардією;
 • важкими депресіями;
 • гарячковим станом.

Найбільше навантаження сіль дає на серцево-судинну систему. Інфаркти, раптова зупинка серця – широко поширені причини загибелі сольових наркоманів. Назавжди відмовитися від вживання солі, відновити фізичне і психічне здоров’я допоможуть фахівці «Українського Інституту Лікування Залежності».

Розрахувати вартість лікування