Сіль (MDPV) – опис речовини наркотику, наслідки застосування

Зміст статті:

1. Сіль (MDPV), історія походження

2. Вплив на організм

3. Ознаки вживання солі

4. Наслідки вживання

5. Фізична залежність

6. Як вживання впливає на психіку?

7. Чи можна кинути сіль самостійно?

8. Лікування сольової залежності

Сіль

Як з’явилася сіль (MDPV)?

MDPV (більш відомий як сіль) є психоактивною речовиною і впливає на психіку як стимулятор. Якщо говорити про історію створення солі, то з’явилася вона відносно недавно, приблизно 10 років тому. Буквально за пару місяців вона стала популярною серед молоді, яка усвідомила, що її можна використовувати не як медичний препарат, а дурман.

У США сіль також вважається найпоширенішою речовиною. Вона продається на вулицях багатьох міст і, більш того, поки що ніхто активно не бореться з цією проблемою, оскільки ця сіль застосовується для ванн і повинна надавати благотворний вплив. Однак, якщо використовувати її не за призначенням, то з’являються галюциногенні реакції.

У Росії речовина продавалося для добрива рослин. Продаж даного продукту в основному здійснювали через нелегальні інтернет-магазини. Деякий час поспіль в Росії не заборонялося продавати настільки сильний стимулятор, проте через пару років в законодавство були внесені зміни, і він став наркотичним засобом. Багато країн згодом також заборонили споживати і поширювати цей деструктивний наркотик.

Якщо уважно вивчити структуру вищеописаної психоактивної речовини, то стане зрозуміло, що вона нагадує МДМА. Однак їх властивості все ж істотно відрізняються один від одного. «Сіль для ванн» вважається білим порошком, має сухий запах, що нагадує картоплю.

Особливості впливу на організм

Як вже зазначалося раніше, МДПВ надає стимулюючу дію на організм. Тобто, наркотик зараховується до розряду психотропних речовин, які служать таким собі активатором психічної активності. Варто відзначити, що стан у фізичному плані залишається стабільним. Страждають вищі психічні функції і проявляються негативні реакції. Йдеться про:

 • Прискоренні розумових процесів;
 • Постійному порушенні і активності;
 • Підвищенні мотивації;
 • Збільшенні працездатності;
 • Поліпшенні настрою;
 • Товариськості;
 • Підвищенні тонусу м’язів;
 • Посилення витривалості.

Психостимулятор діє таким чином, що істотно підсилює процеси збудження в мозку людини. Якщо говорити про виникнення залежності, то її провокує сильний потяг до дурманним речовинам. Відомо, що ця сіль може справляти позитивний вплив на мозок, що наділяє людину бажанням повторити ейфорію.

Вищі психічні функції починають регулярно стимулюватися, в зв’язку з чим втрачають свою активність, коли людина перебуває в нормальному стані. Тому йому завжди хочеться вживати МДПВ. Формується справжнісінька залежність, що супроводжується синдромами регулярних споживань, психічних звикань, фізичних залежностей і наслідків. Фактично, залежний починає застосовувати стимулятор для того, щоб позбавити себе від проблем і забути про погане самопочуття.

Увага! Ви можете ознайомитися з розпорядком дня в стаціонарі

Як дізнатися, що людина вживає сіль?

Щоб зрозуміти, що людина вживає сіль, варто уважніше постежити за його поведінкою і ознаками, які дуже схожі на ті, які виникають при кокаїнової залежності. Мова йде про:

 • Надмірно частому серцебитті;
 • Підвищеному потовиділенні;
 • Відсутності сну протягом декількох днів;
 • Відсутності бажання приймати їжу;
 • Тахікардії;
 • Галюцинації;
 • М’язової слабкості;
 • Бажанні скреготати зубами;
 • Паралічі деяких тілесних частин;
 • Прояві спазмів лицьових м’язів;
 • Розширених зіницях.

Наслідки вживання

Що стосується наслідків вживання, то на них впливає обсяг прийнятої дози. Сіль є відносно новий препарат, тому з його побічними діями не встигли детально ознайомитися. Однак вже були зафіксовані плачевні випадки. Іноді причиною смерті вважається гіпертемія, в інших же випадках починається параліч багатьох тілесних частин.

Більш того, були помічені і прояви психічних розладів. Якщо тривалий час використовувати МДПВ, то особистість обов’язково почне деградувати. Її когнітивні й емоційні функції вже не стануть колишніми.

Як проявляється залежність в фізичному плані?

Ряд кваліфікованих дослідників вважають, що стимулятор робить людину залежною на фізичному рівні. При цьому присутні кілька змін під час вживання. Мова йде про:

 • Сексуальному збудженні;
 • Тахікардії;
 • Безсонні;
 • Короткочасному підвищенні температури;
 • Блювоті;
 • Сухості в роті.

Дізнатись вартість проживання в стаціонарі

Перейти

Специфіка впливу на психічну складову

Коли приймаються перші дози, спостерігаються незначні психічні зміни. Людина починає відчувати бажання постійного спілкування, у нього з’являється мотивація вчитися і працювати. Так як мозок постійно стимулюється, з часом він починає функціонувати не так активно. Виходить, що всі ефекти, що з’являються в процесі «кайфу», починають бути відсутнім без наркотиків. Більш того, починається депресія і бажання постійного вживання дурману.

Звичайно же, кожен раз залежному потрібна все більша доза, щоб відчувати більш значущі позитивні емоції. Нерідко (навіть якщо доза підвищується), «кайф» стає менш помітним. І якщо раніше він міг тривати пару годин, то зараз його дія обмежена 20-30 хвилинами.

Виникає параноя, а настрій змінюється надмірно швидко. Досить характерними наслідком можна назвати шизофренію, яка вже говорить про те, що людина близька до летального результату.

В даному випадку терміново необхідно зв’язуватися з лікарем. Взагалі, депресія пацієнта лікується завдяки стимуляторам. Однак, якщо пацієнт вже залежний від них, то підібрати ефективні ліки стає неймовірно складно.

Чи можна побороти сольову залежність без допомоги?

Солі дуже активно впливають на людину. Вони викликають постійне бажання вживати їх. Тому самостійно побороти цю залежність неможливо. Асоціативна пам’ять не дозволяє людині помічати, як він знову здобуває наркотик і вживає його. В принципі, протягом 1-2 тижнів є можливість утриматися. Але після починає з’являтися сильне бажання і ломка.

Мозок людини не може впоратися з тим, що речовина, яка настільки паралізувало його, перестало надходити в організм, тому він дає залежному сигнал про те, що він повинен знову використати його, щоб нібито нормалізувати роботу всіх систем. Найголовніше полягає в тому, щоб залежний перейшов до стадії прийняття. Якщо забути про лікування, то людина просто-напросто втратить будь-яку надію відновитися. Більш того, часто такі люди готові навіть вчинити злочин заради того, щоб дістати чергову дозу.

Нюанси терапії сольової залежності

На даний момент в країнах СНД функціонує досить велика кількість реабілітаційних центрів, які надають допомогу залежним. Існують приватні і державні клініки.

Для отримання безкоштовного лікування в державному закладі потрібно стати на облік. Протягом кількох років людині доведеться здавати кров, щоб фахівці визначали, чи присутні в ній дурманні речовини. Якщо ж нічого не буде знайдено, то його знімуть з обліку.

Приватні клинки вважаються більш привабливим варіантом. Тут всім гарантуються комфортні умови. Однак потрібно бути готовим до фінансових витрат.

Розрахувати вартість лікування