Розумні люди, які бавилися наркотиками

Деякі найбільші розуми людства також захоплювалися наркотичними речовинами, через що поплатилися своїм здоров’ям і кар’єрою

Активне поширення наркотичних речовин посприяло тому, що їх стали приймати навіть досить розумні люди. Безумовно, ніякого позитивного впливу заборонені препарати не надали. Навпаки, вони лише стали причиною багатьох захворювань і бід, через які, здавалося б, успішні люди поступово втрачали інтерес до своєї справи. Єдиним порятунком могло стати лікування наркоманії, проводити яке необхідно не самостійно, а в перевірених реабілітаційних центрах.

Зигмунд Фрейд: як часто він вживав кокаїн?

Як стверджував сам Зигмунд, для нього кокаїн не був звичайною звичкою. Протягом декількох років він позитивно відгукувався про даний препарат і аналізував його терапевтичну складову. В один момент Зигмунд дав обіцянку своїй дружині, що рано чи пізно він точно напише книгу, присвячену кокаїну: «я вживаю кокаїн в мінімальних дозах щодня, щоб не зіткнутися з проявом депресії і не стати занадто залежним».

Навіщо Френсіс Крік вживав ЛСД?

Френсіс Крік був британським молекулярним біологом. Він прославився після того як створив ключову догму молекулярної біології. Крік і його колеги активно розшифровували структуру ДНК. В процесі роботи вчений не раз говорив друзям і колегам про те, що захоплюється ЛСД.

І правда, після його смерті з’явилися докази того, що Крік реально вживав ЛСД. Причому робив це не тільки він. Професори досить часто вживали невеликі дози наркотику, щоб «очищати» свідомість і продуктивніше думати під час роботи. Однак таке захоплення і спровокувало смерть Крика і декількох його колег.

Пал Ердеш і його захоплення амфетаміном

Математик Пал Ердеш народився в Будапешті, а помер в столиці Польщі. Науковим генієм він став ще в дитячому садку, коли в розумі перемножував великі числа. Продуктивність такого популярного математика, як стверджував він сам, була досягнута завдяки амфетаміну. У 1979 році вчений вирішив посперечатися з колегами на пару сотень доларів, що без проблем проживає місяць без заборонених препаратів. Він дотримав свого слова, але в підсумку зіткнувся з ламкою, через яку йому довелося на місяць припинити свою діяльність.

Стів Джобс – шанувальник ЛСД

Стів Джобс був у захваті від лізергінової кислоти. Він не раз зізнавався, що «балується» ЛСД і, взагалі, ці препарати грали найважливішу роль в його житті. Крім усього іншого, Стів вважав, що далеко не кожна людина може його зрозуміти, оскільки мало хто захоплювався психоделіками. Нещодавно опублікована біографія винахідника говорить про те, що Стів і правда досить часто приймав ЛСД. За його словами, кожна доза дозволяла йому народжувати нові ідеї продуктивно працювати. Однак, саме таке захоплення і спровокувало розвиток серйозних хвороб, що зробили незворотної шкоди здоров’ю Джобса.

Ричард Фейнман – любитель ЛСД, марихуани, кетаміну

Що стосується видатного американського фізика Фейнмана, то він завжди був досить обережним, коли мова стосувалася наркотичних речовин. Вчений вважав, що речовини можуть негативно вплинути на мозок. Взагалі, він перестав захоплюватися спиртним, коли зіткнувся з першими ознаками залежності. Фейнман писав про те, що не збирається руйнувати свій мозок через швидкоплинне задоволення. Незважаючи на це, він експериментував з ЛСД нібито в наукових цілях, щоб з’ясувати суть галюцинацій і їх природу, особливості.

Карл Саган та його пристрасть до марихуани

Карл Саган був видатним популяризатором науки, астрофізиком і шукачем інопланетних умів. Однак у нього була одна шкідлива звичка: залежність від марихуани, яку він дійсно любив. Однак, на відміну від багатьох інших вчених, про свою пристрасть Карл практично не говорив і всіляко уникав тем, що стосуються вживання наркотичних речовин.

У 1971 році в одній з книг Карл описував когнітивні ефекти конопляного куріння. Стаття активно обговорювалася в науковій сфері, оскільки 1971 рік був основним в наркотичній політиці та полеміці про особливості марихуани вели практично всі.

Розрахувати вартість лікування