Ресоціалізація або соціальна реабілітація що це?

Основним етапом будь-якого лікування залежності є реабілітація, дія якої спрямована на відновлення психологічного здоров’я людини і його усвідомлення себе як особистості, а також позиціонування себе в якості повноцінного члена суспільства.

Наш реабілітаційний центр для наркозалежних не раз стикався з ситуацією, коли пацієнт відчуває певний страх перед поверненням в суспільство. За місяці своєї залежності він перестав усвідомлювати себе як особистість, а значить і страх бути неприйнятим і незрозумілим цілком виправданий.

Реабілітація та ресоціалізація – два важливих етапи лікування

Курс відновлення може тривати як кілька місяців, так і цілий рік. Це виключно індивідуальний період і залежить від динаміки відновлення. Головним тут залишається добровільна відмова від зловживання згубними речовинами.

Реабілітація наркоманів має на увазі також спілкування пацієнтів центру один з одним. Це дозволяє їм усвідомити, що вони не одні і підтримувати один одного в період лікування, ділячись своїм гірким досвідом. Тут же відбувається спілкування з консультантами, які розповідають як протистояти тязі і як почати самостійно справлятися з проблемами без використання дурманних речовин. Подібна підготовка є прекрасним засобом боротьби зі зривами, які не раз вже мучили наркоманів що пережили просту детоксикацію.

Після проходження подібних процедур можна говорити про соціальну реабілітацію, яка готує пацієнта до повернення в сім’ю і до життя в суспільстві, де доведеться самостійно вирішувати існуючі проблеми і усвідомлено говорити ні спокусам. Тісне спілкування з рідними на даному етапі активно вітається, так як це тільки зміцнює переконання людини в тому, що його чекають і підтримують.

Після повернення до життя поза стінами центру вже колишньому залежному рекомендується відвідувати психолога, який буде його підтримувати і допомагати справлятися зі своїми труднощами.

Ресоціалізація дозволяє уникнути стресів пов’язаних з раптовим зануренням людини в уже незвичну середу спілкування, тим самим перешкоджаючи рецидивам.

Почніть свій етап відновлення!

Розрахувати вартість лікування