Реабілітація при лікуванні наркоманії

Наркотична залежність не тільки руйнує здоров’я, але й змінює характер, особистість хворого. Людині, яка прийняла рішення зав’язати з наркотиками, необхідно не тільки відмовитися від вживання хімічних допінгів, а й пройти комплексну психологічну реабілітацію. Інакше пацієнт не зможе повернутися до нормального життя, а ризики можливого рецидиву будуть високі.

Мінуси реабілітаційних центрів для лікування наркозалежності
Реабілітація

Людям далеким від проблеми наркотичної залежності, складно зрозуміти різницю між реабілітаційними центрами та наркологічні клініками. Багато хто вважає, що принципи терапії у таких спеціалізованих установах однакові. Насправді, в реабілітаційних центрах лікування наркоманів обмежується лише бесідами і важкою фізичною роботою. Пацієнтів з ранку до ночі завантажують різними завданнями, не залишаючи їм часу для думок про наркотики.

На якийсь час подібна методика дає результат, але оскільки психологічний стан залежної людини залишається незмінним, а фактори, що спровокували розвиток залежності не усуненими, то після повернення з центру в звичне середовище перебування, він знову зривається. Крім того, важка фізична праця на тлі ослабленого вживанням наркотиків здоров’я може привести до цілого ряду ускладнень, несприятливих наслідків.

Подібну програму реабілітації наркозалежних пацієнтів давно спростували наркологи та психологи.

Фахівці підкреслюють, що для успішного лікування наркоманії людині потрібно не тільки фізична діяльність, психологічна підтримка, а й медикаментозна терапія, детоксикація організму. Важливо, щоб терапевтичний процес проходив під контролем професіоналів, щоб уникнути різкого погіршення стану здоров’я хворого.

Увага! Ви можете ознайомитися з розпорядком дня в стаціонарі

Основні відмінності наркологічних клінік і реабілітаційних центрів

Реабілітаційні центри та клініки, що спеціалізуються на лікуванні наркоманії, в першу чергу, відрізняються рівнем свого професіоналізму. Більшість співробітників центрів – це волонтери і колишні наркозалежні, які зуміли подолати хворобу. У своїй роботі ці люди орієнтуються виключно на особистий досвід, не маючи спеціальних знань і професійних навичок. У штаті реабілітаційного центру може значитися кілька медиків, лікарів-наркологів, що виконують скоріше контролюючу функцію.

У наркологічних клініках працюють професіонали, кваліфіковані фахівці, що мають великий досвід роботи в галузі медицини, психіатрії та наркології. Такі люди можуть провести грамотну діагностику наркотичної залежності, призначити адекватне лікування і надати хворому необхідну допомогу.

У наркологічних клініках не застосовуються методи примусового лікування наркоманії, не присутні моменти психологічного або фізичного насильства. Фахівці розуміють, що подібні способи реабілітації не тільки не ефективні, але ще і можуть завдати серйозної шкоди психіці пацієнта.

Дізнатись вартість проживання в стаціонарі

Перейти

Друге ключове відміну наркологічних клінік від реабілітаційних центрів – це обов’язкове проведення медикаментозного лікування. Програма реабілітації повинна починатися з обов’язкової детоксикації, зняття наркотичної ломки і стабілізації фізичного стану пацієнта. Для цих цілей застосовується спеціальні, індивідуально підібрані лікарські препарати, проводиться антидотная терапія.

Протягом всього часу перебування пацієнта в клініці, йому надається лікування супутніх захворювань. Фахівці проводять терапевтичні заходи, спрямовані на зміцнення імунітету, відновлення серцево-судинної і центральної нервової систем, які постраждали від вживання наркотиків.

Реабілітація

Психологічна реабілітація при наркоманії

Після зняття ломки і надання пацієнтові першої медичної допомоги починається стадія психологічної реабілітації. Використовуючи список перевірених психотерапевтичних методів, лікарі допомагають пацієнту сформувати правильні мотивації, вирішити проблеми, що спровокували розвиток залежності, змінити життєві орієнтири, відновити втрачені якості особистості та міжособистісні зв’язки. Таким чином, усувається психологічна залежність від наркотиків, і людина повертається до нормального, тверезого життя.

Розрахувати вартість лікування