Препарат «Лірика»: причини розвитку залежності та способи лікування

Багато медикаментозні засоби при самовільному, безконтрольному вживанні у великих дозах надають наркотичну дію і провокують розвиток патологічної залежності. Препарат «Лірика» застосовується в медичній сфері для купірування судомного синдрому. Незважаючи на те, що придбати таблетки можна виключно за рецептом, наркоманам все ж вдається добути медикамент «Лірика», що дає тимчасове відчуття ейфорії та несе катастрофічні наслідки для організму.

Опис і властивості препарату

Препарат «Лірика», основним активно діючим компонентом якого є прегабалін, з’явився на фармацевтичному ринку в 20 столітті. Спочатку використовувався для поліпшення еректильної функції у представників сильної статі, лікування імпотенції.

Компанія-виробник «Pfizer» позиціонувала даний медикамент як абсолютно безпечний для здоров’я, що не провокує розвитку можливих небажаних реакцій. Відсутність побічних ефектів підтвердилося результатами цілого ряду клінічних випробувань.

Крім того, було доведено, що препарат «Лірика» добре впливає на стан і функціонування центральної нервової системи, допомагаючи справитися з депресіями, психоемоційної нестабільністю. Після легалізації препарату багато людей почали його використовувати не в лікувальних цілях, а як наркотичний засіб.

Опис і властивості препарату

Вплив препарату на організм і механізм розвитку залежності

Наркотичний ефект досягається завдяки здатності активних компонентів препарату «Лірика» впливати на певні ділянки головного мозку людини, надаючи яскраво-виражений седативний, заспокійливий і транквілізуючий вплив.

При вживанні підвищених дозувань медикаментозного засобу пацієнт відчуває почуття ейфорії, повне розслаблення. При цьому підвищується фізична активність, з’являється прилив сил і енергії, бажання спілкуватися. Навіть замкнуті й сором’язливі люди під дією прегабаліну стають впевненими в собі, розкутими.

Існує лише невеликий відсоток людей, на яких препарат «Лірика» надає прямо протилежний вплив, провокуючи прояв таких симптомів, як тремор, безсоння, депресивні стани, порушення здатності до концентрації уваги. У більшості ж пацієнтів, які спробували препарат «Лірика» буквально кілька раз, розвивається найсильніша хімічна і психологічна залежність.

Коли потрібне лікування?

Залежність від препарату «Лірика» розвивається непомітно для пацієнта і оточуючих його людей. Беручи таблетки час від часу, людина відмінно себе почуває, у нього підвищується працездатність, поліпшується настрій. Поступово він починає вдаватися до використання медикаменту все частіше. Через нетривалий час для досягнення звичного, бажаного ефекту стандартної дози стає недостатньо і доводиться збільшувати дозу.

У тому випадку, якщо через певні причини людина не отримує звичну дозування, у нього починають з’являтися такі симптоми:

  • почуття злості;
  • напади неконтрольованої агресії;
  • пригнічений, пригнічений стан;
  • різкі перепади настрою;
  • порушення мовної функції;
  • судомний синдром;
  • м’язові спазми;
  • проблеми з пам’яттю і сприйняттям нової інформації;
  • зниження ментальної концентрації.

При подібній клінічній картині необхідно в терміновому порядку звертатися до кваліфікованих фахівців і починати комплексне лікування прогресуючої наркотичної залежності.

Коли потрібне лікування?

Особливості лікування від прегабаліну

При патологічної залежності від препарату «Лірика» пацієнтові необхідно комплексне, професійне лікування в умовах госпіталізації. Для повноцінного відновлення буде потрібно як медична, так і психологічна допомога. Часто родичі наркоманів, що вживають прегабалін, і самі пацієнти помилково вважають, що зможуть перемогти залежність своїми силами в домашніх умовах. Насправді препарат «Лірика» викликає серйозне звикання і для купірування хімічної залежності, зняття гострого абстинентного синдрому потрібно грамотна детоксикація, лікарське втручання.

Доведено, що будь-яка патологічна залежність розвивається на тлі певних психологічних проблем. Якщо не знайти і не усунути причини, що спровокували хворобливе захоплення препаратом «Лірика», черговий рецидив неминучий, і, можливо, незабаром хворий почне вживати важчі наркотики. Допомогти людині позбутися назавжди від прегабаліновой наркоманії на анонімних умовах завжди допоможуть фахівці клініки «Український Центр Лікування Залежності».

 

Розрахувати вартість лікування