Препарат Ксанакс: заспокійливе, провокує розвиток залежності

Сприйняття наркоманії як шкідливої звички, а не небезпечного захворювання призводить до того, що пацієнти не отримують своєчасну допомогу. Ситуація ускладнюється тим, що наркотичним ефектом володіють багато лікарських препаратів, що продаються у вільному доступі і застосовуються для лікування різних захворювань. Вживання такого роду медикаментів у великих дозах дає відчуття ейфорії і провокує розвиток залежності. Одним з таких препаратів є заспокійливе під назвою Ксанакс.

Перед застосуванням препарату та показання до застосування

Ксанакс належить до фармакологічної групи снодійних засобів, депресантів для центральної нервової системи. Медикамент при грамотному застосуванні нормалізує сон, стабілізує психоемоційний стан, дозволяє позбутися від тривожності та неспокою.

При вживанні в підвищених дозах Ксанакс уповільнює роботу нервової системи пацієнта, надаючи яскраво-виражений релаксуючий, розслабляючий ефект. З цієї причини препарат можуть призначати пацієнтам, що страждають на алкогольну залежність, для усунення тривожності й панічних атак, при похмільного синдрому, відмову від спиртних напоїв.

До основних показань до застосування препарату Ксанакс відносять також соціофобію, панічні атаки. Ліки допомагають швидко усунути нудоту і відчуття неспокою у ракових хворих, що проходять курс хіміотерапії.

Для профілактики несприятливих наслідків приймати ліки необхідно виключно за призначенням лікаря, не перевищуючи рекомендованих доз. Незважаючи на те, що Ксанакс не відноситься до наркотичних засобів, він викликає звикання і провокує розвиток патологічної лікарської залежності.

Оскільки Ксанакс є досить сильним психоактивних засобом, то при перевищенні дозування він має виражений наркотичний ефект. Передозування загрожує цілим рядом вкрай несприятливих наслідків, аж до загибелі хворого.

Перед застосуванням препарату та показання до застосування

Принцип дії препарату

Діючі речовини препарату сприяють зниженню показників активності специфічних гама-рецепторів головного мозку. При регулярному вживанні цього лікарського засобу, особливо в підвищених дозах, кількісні показники мозкових нейронів значно знижуються.

У результаті людина перестає відчувати тривогу, страх, занепокоєння. Настрій пацієнта помітно покращується, він занурюється в стан приємного розслаблення й почуття ейфорії. Таблетки діють дуже швидко і при тривалому, безконтрольному прийомі викликають звикання з боку організму, центральної нервової системи.

У медичній практиці фіксуються випадки передозування і розвитку залежності навіть у пацієнтів, що приймають Ксанакс за призначенням лікаря. Протягом терапевтичного курсу дуже важливо відслідковувати стан хворого й при появі перших же симптомів скорегувати дозування або ж скасувати ліки.

Як визначити залежність від препарату Ксанакс?

У людини, що регулярно вживає Ксанакс у підвищених дозах, проявляються такі симптоми:

 • безсоння;
 • підвищена стомлюваність;
 • сплутаність свідомості, нездатність логічно висловити свої думки;
 • нудота і напади блювоти;
 • різка зміна маси тіла на тлі звичного раціону харчування;
 • проблеми з дикцією, артикуляцією, невиразна мова;
 • психоемоційна нестабільність, різкі перепади настрою;
 • надмірно інтенсивне потовиділення;
 • відсутність адекватних емоційних реакцій на події, що відбуваються;
 • головні болі;
 • напади запаморочення;
 • підвищена чутливість до гучних звуків, шумовим подразників;
 • тремор;
 • оніміння верхніх і нижніх кінцівок.

Помітивши у близької людини хоча б деякі з перерахованих вище клінічних ознак, необхідно в терміновому порядку звертатися за медичною допомогою.

Як визначити залежність від препарату Ксанакс?

Як лікувати залежність від препарату Ксанакс?

Основною діючою речовиною препарату Ксанакс є алпразолам, що викликає сильне звикання і надає яскраво-виражений наркотичний ефект. Лікування залежності від даного медикаменту повинно проходити в хорошій наркологічній клініці, згідно зі стандартною програмою реабілітації наркоманів.

Справитися з проблемою самостійно неможливо, оскільки при відсутності чергової дози препарату у пацієнта починаються найсильніші напади паніки, під час яких він здатний завдати шкоди собі та оточуючим людям. «Український Центр Лікування залежності» допоможе побороти хвороблива пристрасть до препарату Ксанакс та повернути людину до повноцінного, здорового й тверезого життя.

 

Розрахувати вартість лікування