Пиво: що потрібно знати про цей популярний напій

Любителі пива стверджують, що пиво — найкращий спосіб втамувати спрагу влітку. Однак шкода, що наноситься пивом організму, значна. Важкі метали та продукти бродіння, що входять до його складу, здатні привести до незворотних уражень внутрішніх органів і психіки. Крім того, зловживання пивом загрожує розвитком алкоголізму.

Цікаві факти про пиво

Як пиво впливає на наше тіло?

Отруйні продукти бродіння (сивушні масла, метанол і т.д.) і важкі метали, які додаються для стабілізації піни, чинять негативний вплив на внутрішні органи:

  1. Кобальт призводить до некрозу міокарда, розширенню порожнин серця, що може закінчитися інфарктом і розвитком серцевої недостатності. Він може також спровокувати запалення слизової оболонки стравоходу і шлунка.
  2. Кадаверин, який за своєю дією схожий на трупну отруту, що призводить до ураження клітин головного мозку, в результаті чого страждають пам’ять, інтелект, увага, розвивається слабоумство. Пиво особливо небезпечно для підлітків, так як їхня психіка і нервова система ще остаточно не сформувалися.

  3. Через вживання великої кількості пива в організмі відбувається гормональний збій. Змінюється зовнішній вигляд жінок (маскулінізація) і чоловіків (фемінізація). Люди, які зловживають пивом, страждають безпліддям і імпотенцією.

  4. Сечогінну дію – з організму разом з сечею виводяться необхідні поживні речовини, які беруть участь в побудові клітин. Крім того, якщо у людини є камені в сечовому міхурі або сечоводах, вони можуть зрушитися і заблокувати відтік сечі.

  5. В результаті «гідроудару» страждають нирки, розвивається ниркова недостатність.

  6. Великий обсяг рідини, що надходить в судинне русло, призводить до того, що стінки судин розтягуються, втрачають свою еластичність. Любителі пива часто страждають підвищеним артеріальним тиском.

При вживанні пива відбувається перерозподіл води: зменшується обсяг внутрішньоклітинної рідини за рахунок її виходу з клітин у міжклітинний простір. Це може спровокувати зневоднення, що вкрай небезпечно в спеку. Перерозподіл води в органах людського тіла є причиною метаболічних порушень. Пиво досить калорійно. Його любителі до кінця літа можуть поправитися на кілька кілограмів.

Вплив пива на психіку людини

Незважаючи на те що пиво вважається слабоалкогольним напоєм, при його регулярному вживанні розвивається «пивний» алкоголізм. Небезпека полягає в тому, що до розвитку залежності схильні підлітки та молоді люди з несформованою психікою. Вже через 2-3 роки зловживання з’являються ознаки похмілля.

Пиво називають дозволеним «наркотиком», так як в результаті його вживання швидко формується психічна залежність. Крім того, хмільний напій здатний викликати агресію. Часто пивні посиденьки в компаніях закінчуються безпричинними бійками і навіть убивствами.

Безпечний і корисний напій для втамування спраги в спеку — це, безумовно, чиста вода. Не дадуть «засохнути» організму трав’яні чаї і вітамінізовані напої.

Розрахувати вартість лікування