Ознаки прогресування алкоголізму

Алкоголіки дуже рідко визнають наявність у себе згубної залежності, тим більш заперечують побутове пияцтво, яке може трансформуватися в алкоголізм. При появі будь симптомів слід відмовитися від алкоголю або хоча б скоротити кількість випитого? Фахівці назвали ряд ознак алкогольної адикції, що починається.

Втрата контролю над випитим

Перша ознака – відсутність контролю над тривалістю і кількістю випитого. Людина після кількох чарок втрачає відчуття «норми» і випиває більше. Якщо це відбувається періодично, то хвилюватися не варто. Але регулярне перевищення дози свідчить про втрату контролю.

Ознаки прогресування алкогольної залежності

Підвищення дози

Наступний крок до алкоголізму – розвиток толерантності (стійкість) організму до алкоголю. Організм перестає адекватно реагувати на вплив етанолу. Для того щоб досягти стану сп’яніння, вже недостатньо келиха вина або чарки горілки. Для цього необхідно збільшити дозу. При регулярному введенні алкоголю в організмі включаються процеси адаптації:

  • знижується всмоктування етанолу з шлунково-кишкового тракту;
  • посилюється його розщеплення;
  • змінюється проникність мембран, і алкоголь в меншій кількості потрапляє в клітину;
  • збільшується виведення його легкими і нирками.

Але ресурси організму обмежені. Толерантність не захищає від згубного впливу спирту на організм.

Непереборна тяга до спиртного

Ще одним симптомом початкової стадії алкоголізму є непереборне бажання випити. Тяга до спиртного може бути викликана певними обставинами, навіяна місцем, людьми, часом доби і т.д. Людина не може боротися з бажанням випити, не здатна більше ні про що думати. Така патологічна тяга свідчить про формування залежності.

Втрата інтересів, захоплень

П’яниця втрачає інтерес до тих занять і захоплень, які раніше були для нього в пріоритеті. Знижується працездатність, не доставляють задоволення хобі. Всі бажання зводяться до спиртного, пошуку можливості і вигадування приводу.

Алкоголь стимулює викид дофаміну легше і в більшій кількості, ніж інші задоволення. Людина прагне досягти стану ейфорії найпростішим шляхом – введенням алкоголю. Крім того, етанол руйнує головний мозок і знижує функції центру задоволень.

Похмільний синдром

Похмілля – це тяжкий стан організму, що розвивається після алкогольної інтоксикації. Етанол стимулює діурез, що призводить до втрати води, відчуття спраги, сухості в роті, головного болю. Поява похмілля призводить до бажання усунути дискомфорт і прийому чергової дози алкоголю.

Абстиненція

Алкоголь «вбудовується» в біохімічні процеси, відбувається адаптація до певного рівня етанолу. Ознакою такої перебудови організму є зникнення блювотного рефлексу. Якщо виключити алкоголь, то відбувається «збій», який проявляється у формі:

  • підвищеної пітливості;
  • тремору кінцівок;
  • головного болю;
  • пригніченого або перезбудженого стану;
  • порушення сну.

Перераховані симптоми є тільки невеликою частиною списку, але найбільш яскраво підтверджують розвиток початкової стадії алкозалежності.

Розрахувати вартість лікування