Способи лікування ігроманії в Одесі

Ігроманія – це не просто погана звичка або надмірне захоплення іграми, а хвороба, яка потребує грамотного, професійного лікування. Саме таку комплексну допомогу пропонують співробітники одеського відділення «Українського Центру Лікування Залежності». Фахівці працюють за інноваційними методикам, що дозволяє гарантувати незмінно позитивний, стабільний результат.


Дещо про ігроманію, її симптоми та причини

Ігроманія – це психологічний розлад, що виявляється хворобливим захопленням азартними, комп’ютерними іграми, лотереями. Від звичайного захоплення відрізняється тим, що пацієнт більшу частину свого життя проводить у грі, втрачаючи цікавість до інших її проявів. Залежність формується у результаті певних хімічних реакцій, що протікають в головному мозку під час гри. У гонитві за гострими відчуттями людина грає все частіше й частіше, поки гра не перетворюється в сенс його життя.

Причини ігрової залежності схожі з факторами, що провокують наркоманію і алкоголізм:

 • психологічна схильність;
 • почуття самотності;
 • сімейні проблеми;
 • часті стреси;
 • невпевненість у собі;
 • потреба яскравих емоцій;
 • відсутність повноцінної реалізації.

Симптоми ігроманії проявляються вже на ранніх етапах патологічного процесу:

 1. Надмірна захопленість грою. Навіть у вільний час людина думає про неї, розробляє різні стратегії досягнення виграшу, займається пошуком коштів для подальшого ігрового процесу.
 2. Втрата цікавості до роботи, навчання, сім’ї, друзів.
 3. Небажання з будь-ким спілкуватися.
 4. Гнітюче почуття самотності.
 5. Незадоволеність собою і безуспішні спроби кинути грати.
 6. Зростаюча кількість часу, проведеного за грою.
 7. Нервозність, занепокоєння, дратівливість, агресія при відсутності можливості зануритися в гру.
 8. Зростаючі фінансові витрати на гру, що ведуть до появи боргів.
 9. Внутрішня спустошеність, що виникає при закінченні гри.

Боротися з подібним станом самостійно пацієнт не в силах. Якщо не надати йому своєчасну допомогу, ігроманія призведе до важкої депресії, формування хімічних залежностей, самогубства. Життя людини буде повністю зруйноване. Ігромани швидко втрачають друзів і роботу, псують відносини з близькими, потрапляють в боргову яму та навіть наважуються на кримінальні злочини.

Розпорядок дня наших пацієнтів

7:30 Підйом
8:00 – 8:15 Фізичні вправи
8:30 – 9:00 Сніданок
9:00 – 10:00 Прибирання приміщень та території
10:30 – 12:00 Заняття по інформаційному блоку (форма группи)
12:15 – 12:30 Перекус
12:45 – 13:00 Роздуми на теми оздоровлення
13:00 – 14:30 Групова психотерапія зі спеціалістами
14:45 – 15:45 Обід
16:00 – 17:45 інформаційный блок (тестування, арт-терапія, лекція)
18:00 – 18:15 Перекус
18:30 – 19:30 Робота в групі АН/АА
19:30 – 20:15 Вільний час
20:15 – 21:00 Вечеря
21:00 – 22:00 Підведення підсумків
23:00 Відбій

Стадії та програми реабілітації

Лікування ігроманії носить поетапний характер. У першу чергу за допомогою спеціальних тестів співробітники центру визначають стадію захворювання. На підставі отриманих результатів складають оптимальну програму реабілітації. При підборі методик враховують не тільки стадію і симптоми, але й причини захворювання, психологічні та особистісні особливості людини.

На наступному етапі за допомогою медикаментозних препаратів, рефлексотерапії, гіпнотичного впливу стабілізують нервову, психічний і фізичний стан хворого. Далі проводять курс психологічної реабілітації, в ході якого пацієнти вчаться контролювати власні бажання, формують правильні мотивації, знаходять нові захоплення і джерело позитивних емоцій, крім гри.

Закріпити досягнуті результати, підготуватися до повернення в соціум і знизити ймовірність зриву допомагає соціальна адаптація.

Методи комплексної терапії

Курс лікування ігроманії об’єднує методи психологічної корекції та медикаментозної терапії. Психотропні препарати, снодійні, транквілізатори та антидепресанти, прийом яких здійснюється під суворим контролем фахівців, допомагають комфортно пережити етап відмови від гри, налагодити сон і психоемоційний стан пацієнта.

Довгострокова ремісія досягається завдяки психотерапії. Реабілітанти відвідують сеанси індивідуального та сімейного психоаналізу, займаються творчістю (арт-терапія), працюють у групах взаємодопомоги. Виражений терапевтичний ефект дає аутотренінг, психологічні установки, сеанси когнітивно-поведінкової терапії.

«Український Центр Лікування Залежності» в Одесі – це реальний шанс не тільки перемогти ігроманію, а й підвищити якість свого життя в усіх сферах.

Розрахувати вартість лікування