Нортілідін – ознаки вживання, залежність

Зміст статті:

1. Що таке нортілідін, походження, історія

2. Вплив на організм

3. Як виникає залежність від Тілідіна?

4. Ознаки вживання

5. Наслідки вживання нортілідіна

6. Чи можна кинути самостійно? лікування залежності

Нортілідін

Чинним компонентом медикаменту Тілідін є речовина, яка називається нортілідін. Ці ліки в медицині використовують для знеболювання. Воно надає сильну знеболювальну дію. Тілідін – синтетичний аналог опіоїду. Його призначають для купірування больових відчуттів при зміщенні хребетних дисків, ревматизмі, онкологічних захворюваннях, а також у післяопераційний період. Завдяки йому вдається полегшити життя тяжкохворим людям.

Нортілідін – історія появи, особливості

В результаті метаболізму в печінці тілідін перетворюється в нортілідін. Він давно відомий наркоманам як психоактивна речовина, тому медики відносять ці ліки до наркомістких. Ліки з нортілідіном продають тільки за рецептами, але, на жаль, це не перешкода для людей, які прагнуть отримати небезпечний наркотик. Число людей, які страждають серйозною залежністю від даної речовини, досить велике.

Вперше нортілідін назвали наркотиком в 70-і роки минулого століття. В цей час в Німеччині стався жахливий випадок: людина, що знаходиться під його впливом, убив в гімназії, розташованої в Ерфуте, 16 осіб. Після цього у всьому світі посилили контроль за продажем ліків, що містять цю речовину. Рецепти часто підробляють, тому наркомани все одно отримують чергову дозу дурману. Цей анальгетик особливо поширений серед молоді, в творчому середовищі. Дизайнерський наркотик – його друга назва. У продажу є таблетки, капсули і краплі, що містять тілідін.

Вплив небезпечного наркотику на організм людини

Ейфорія, яку відчуває наркоман, залежить від навколишнього його оточення, загального фізичного стану, а також тривалості прийому речовин, що містять одурманюючі компоненти.

Процес входження в змінену свідомість триває 10-20 хвилин, через 50 хвилин наркоман відчуває пік задоволення. Ейфорія триває близько 5 годин. Весь цей час людина відчуває себе розслабленою, у нього зникає втома, поліпшується настрій, підвищується сексуальне збудження. Не дивно, що він бажає знову випробувати все це, коли період задоволення завершується. В результаті у нього розвивається звикання до медикаментозного препарату.

Як з’являється наркотична залежність від Тілідіна?

З кожним прийомом наркоман отримує все менше задоволення. Щоб досягти колишнього рівня насолоди, йому доводиться підвищувати дозу. В результаті у нього виникає стійка залежність від дурману.

На дозування впливає аплікаційна форма ліків:

  • Таблетки, що містять 50 мг наркотику, вважаються низькодозованими;
  • Ліки з вмістом 50-200 мг психоактивної речовини дозволяють наркоманам збільшити дозу;
  • Рідкі препарати у вигляді крапель містять 2,5 мг тілідіна.

При регулярному прийомі препаратів, що містять понад 100 мг одурманюючої речовини, розвивається наркотична залежність. При цьому звикання настає дуже швидко, вже через 3 дні хворому доводиться підвищувати дозу. При тривалому вживанні дурману у нього виникає важка фізична і психічна залежність від препарату.

Основні ознаки вживання психоактивної речовини

Оскільки зазвичай тілідін приймають молоді люди, батьки повинні знати, за якими ознаками можна запідозрити початок розвитку наркозалежності. Медицина не вивчила до кінця побічна дія препарату на організм підлітка, тому можливий розвиток різних небезпечних ускладнень. До ознак вживання анальгетика відносять:

  • Нудоту і блювоту після першого прийому дурману, змінну настанням психологічного підйому;
  • Скарги на запаморочення, нечіткість мови;
  • Надмірну пітливість;
  • Тремтіння в тілі, тремор рук;
  • Млявість, виникає після закінчення дії дурману.

При передозуванні у хворого можуть з’явитися суглобові болі, параліч, порушення кровотоку, судоми. Ломка схожа на ту, що спостерігається при залежності від героїну. Якщо батьки помітять схожі симптоми у підлітка, їм потрібно відразу ж насторожитися. Швидше за все, дитину слід показати наркологу. При підтвердженні діагнозу важливо негайно почати реабілітацію, поки ще організм не постраждав від дурману досить серйозно.

Небезпечні наслідки застосування нортілідіна

Використання нортілідіна для досягнення кайфу вкрай небезпечно для людського організму. Даний медикамент викликає зміни психіки. Людина часто вчиняє протиправні дії, оскільки перестає нести відповідальність за свої вчинки. Це небезпечно не тільки для нього самого, але і для оточуючих, в першу чергу для близьких родичів, колег і друзів.

Нервова система наркомана також зазнає змін. У нього виникає важка депресія, порушується сон. Хворий не може сконцентрувати увагу ні на чому, тому не здатний вести нормальний спосіб життя. Звичайно ж, він кидає навчання або роботу, думає лише про чергову дозі небезпечного дурману.

Наркомани, які беруть нортілідін, втрачають у вазі, у них слабшають м’язи. Якщо вони приймають чистий тілідін у великих дозах, іноді виникає входження в наркотичний стан, а також параліч і летальний результат. Жінкам, які перебувають в положенні, годуючим матерям препарати, до складу яких входить ця речовина, заборонено застосовувати навіть для досягнення лікувального ефекту.

Чи можна припинити вживати наркотик самостійно? Терапія і її особливості

На жаль, самостійно побороти згубну тягу наркоман не в змозі. Йому не обійтися без професійної допомоги. Реабілітацію таких хворих проводять в умовах стаціонару. Звернувшись в наркологічну клініку, можна буде домогтися лікування. Лікарі усувають тягу до дурману в кілька етапів. Спочатку вони проводять детоксикацію, купіруют ломку, призначаючи пацієнтові певні медикаменти. Після цього хворий повинен пройти повний цикл реабілітації, в ході якої фахівці проведуть впровадження в його підсвідомість особливих психологічних установок, спрямованих на найсильнішу відразу до наркотичних препаратів.

Коли реабілітація буде закінчена, колишній наркоман повинен певний час перебувати під наглядом фахівців. Це важливо для попередження можливого зриву. У будь-який час він може звернутися за допомогою до психологів, які дадуть цінні поради, порекомендують, як вести себе в складних життєвих ситуаціях.

Розрахувати вартість лікування