Невтішна статистика: як довго живуть українці і від яких хвороб найчастіше вмирають

Згідно з даними Державної служби статистики, на даний момент в країні проживає 41383182 людини (0,55% всього населення Землі). За 2020 рік кількість українців скоротилася майже на 159 тисяч осіб.

Дані статистики

До найбільш важливих демографічних показників відносять очікувану тривалість життя населення. Цей показник означає середню тривалість майбутнього життя, починаючи з моменту народження. По Україні він дорівнює 68,6 років як для чоловіків, так і для жінок. Світовий показник, за даними ООН, становить 71 рік, що вище показника середньої очікуваної тривалості життя в нашій країні.

Середня тривалість життя як статистичний показник

Згідно з відомостями Держстату, в 2020 році середня тривалість життя жителів України, в порівнянні з аналогічним показником в 2019 році, зменшилася майже на рік. Вона становить 71,35 року. Якщо виходити з гендерної приналежності, то чоловіки живуть значно менше, ніж представниці слабкої статі. Показник середньої тривалості життя чоловіків дорівнює 66,39 років, тоді як аналогічний показник у жінок становить 76,22 (майже на 10 років більше).

Проте за 30 років незалежності держави намітилася позитивна динаміка середньої тривалості життя громадян України. Так, в 1990 році українці, в середньому, жили до віку 70,42 років (менше на 0,93 років). Тривалість життя жінок зараз збільшилася на 1,4 року, чоловіків — на 0,79 років.

Інформація, надана Держстатом, свідчить про демографічну кризу в Україні: в 2020 році в країні народилося 473 232 малюка, тоді як померло 670 665 українців.

Основні причини смерті українців в 2020 році

Число померлих жителів України за останні півроку досягла майже 400 тисяч осіб. За офіційною статистикою, найбільш часто до летального результату в нашій країні призвели такі проблеми зі здоров’ям:

 • злоякісні новоутворення;
 • туберкульоз легенів та позалегеневої локалізації;
 • СНІД-асоційовані захворювання;
 • психічні розлади;
 • патологія серцево-судинної системи;
 • захворювання системи кровотворення;
 • хвороби центральної і периферичної нервової системи;
 • наслідки алкогольної залежності;
 • захворювання органів шлунково-кишкового тракту;
 • хвороби респіраторної системи;
 • порушення роботи сечовидільного тракту;
 • захворювання репродуктивних органів.

В результаті дорожньо-транспортних пригод, що трапилися протягом останніх 6 місяців, загинув 1 481 українець. Працівниками Державтоінспекції зафіксовано 565 випадків смерті від утоплення в водоймах, 714 випадків смерті на пожежах. Згідно зі статистикою, отруєння стало причиною смерті 858 жителів України. Алкогольне отруєння, включаючи смертельні випадки через вживання неякісних сурогатів, забрало життя 980 українців.

За останні півроку 2988 суїцидальних спроб призвело до летального результату. Кількість смертей в результаті вбивств і нанесення тяжких тілесних ушкоджень становить 635 випадків. Від наслідків лабораторно підтвердженого COVID-19 загинуло 35127 жителів України

Розрахувати вартість лікування