Мій чоловік алкоголік. Як мені захистити сім’ю?

З подібними питаннями все частіше звертаються жінки до фахівців нашого наркологічного центру, однак варто підкреслити, що це питання з самого початку є неправильним. Потрібно не захищатися самому, а вести боротьбу за добробут своєї сім’ї.

Коли мова заходить про сім’ю алкоголіка, то неодмінно в пам’яті повз волі виникають образи злиднів і сімейних розборок і це не дивно, адже саме під дією дурманного продукту людина вже не в змозі контролювати свої вчинки і силу, а значить п’яні розбірки це безсумнівний супроводжувач частих застіль.

Так як бути, коли глава сім’ї, який зобов’язаний бути опорою і підтримкою, стає її гнилою ланкою?

У більшості випадків дружини в запалі чергової сварки, яка завершується рукоприкладством, вирішують назавжди кинути свого чоловіка і йдуть із сім’ї, проте хіба це рішення? Чоловіки не готові будуть змиритися з втратою близьких, які терпіли і доглядали за ним, тому продовжать контактувати з родиною, обіцяючи вкотре кинути шкідливу звичку. В кінцевому рахунку, багато дружин повертаються до чоловіка і все починається спочатку.

Однак варто пам’ятати, що навіть якщо дружини вирішують не повертатися до чоловіка, це рідко коли стає причиною лікування, так як відчай вводить залежного все глибше в безодню алкогольних продуктів, посилюючи процес отруєння. Запої затягуються вже не на дні, а на місяці.

Яке ж рішення? Найкраще почати лікування алкоголізму, проте багато хто відразу заявляють, що бажання лікуватися у залежного немає. В такому випадку Ви повинні набратися терпіння і почати шлях по зближенню залежного з думкою звільнитися від своєї залежності і в цьому готовий допомогти хороший лікар-нарколог, який завдяки своєму досвіду, прекрасно знає, як близьким людям почати шлях до серця близької людини і відкрити для неї правду її жалюгідного стану.

Змирившись з алкозалежністю, Ви не зможете від неї позбутися. Не варто опускати кращий шанс назавжди забути про проблеми і страхи, що супроводжують алкоголізм.

Розрахувати вартість лікування