Міфи про профілактику коронавірусу

Навколо інфекції коронавірусу та методів її профілактики ходить безліч міфів. Деякі з них – просто даремні поради, інші ж можуть принести величезну шкоду здоров’ю. Співробітники Всесвітньої Організації Охорони здоров’я вирішили розвіяти найбільш широко поширені легенди, що стосуються даної теми.

Міф № 1 – вживання кокаїну вберігає від зараження коронавірусів

Насправді кокаїн жодним чином не перешкоджає інфікуванню вірусом. Мало того, цей засіб є сильнодіючою наркотичною речовиною, що викликає швидке звикання і розвиток патологічної залежності. Тому, використовуючи кокаїн, можна лише захворіти наркоманією, що вимагає тривалого важкого лікування.

Міф № 2 Дитяча сеча – ефективний засіб для профілактики коронавірусу

Вчені відзначають, що сеча, хоч і містить незначну кількість біологічних матеріалів вірусного або ж бактеріального характеру, але не знищує хвороботворних збудників. Для зниження ймовірності зараження коронавірусом необхідно використовувати дезінфікуючі та антисептичні засоби.

Важливо регулярно мити руки з милом, обробляти різні поверхні та побутові предмети. Використання дитячої сечі замість антисептика істотно підвищує ризики інфікування.

Міф № 3 – збудники коронавірусу переносяться повітрям на значну відстань

Міфи про профілактику коронавірусу

Науково доведено, що на великі відстані даний хвороботворний збудник передаватися не може. Коронавірус відноситься до групи респіраторних вірусних інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Заразитися можна випадково вдихнувши краплі рідин, що виділяються при кашлі або чханні людиною, що є носієм вірусу.

Ще один можливий спосіб інфікування – це дотик немитими руками, що містять на собі хвороботворних збудників, до ротової порожнини, носа або ж до очей. З цієї причини з метою профілактики коронавірусу фахівці настійно рекомендують дотримуватися простих правил:

  1. Регулярно мити руки та обробляти їх, а також побутові предмети, різні поверхні, антисептичними засобами.
  2. Максимально обмежити контакти з іншими людьми, а також тваринами.
  3. Виходячи на вулицю, одягати щільно прилягає до обличчя медичну захисну маску.
  4. Не підходити до інших людей на відстань ближче 1-2 метрів.
  5. Піддавати їжу ретельній термічній обробці.

Перші випадки захворювання коронавірусом були зафіксовані в грудні минулого року. Далі епідемія почала стрімко поширюватися у європейських країнах і всьому світу. В Україні перший випадок зараження був зафіксований 3 березня цього року. Хворим став чоловік, який приїхав у недавньому часі з Італії.

Фахівці настійно рекомендують дотримуватися порад медиків, уникати самолікування і неперевірених народних засобів, а при появі перших же підозрілих ознак звертатися за професійною допомогою.

З повним прайс-листом можна ознайомитись у медичному центрі або поставити запитання по телефону гарячої лінії: +38(099) 508-08-88

*Адміністрація Українського Центру Лікування Залежності приймає всі заходи щодо своєчасного оновлення розміщеного на сайті прайс-листа, проте, щоб уникнути можливих непорозумінь, радимо уточнювати вартість послуг у контакт-центрі за телефоном:+38(099) 508-08-88. Розміщений прайс не є офертою. Медичні послуги надаються на підставі договору. Є протипоказання. Необхідна консультація спеціаліста.

Автор:Каркавін Сергій

Керівник стаціонарної програми реабілітації
У гештальт-підході завершив проходження спеціалізації по роботі з залежностями.
“Працюю над створенням терапевтичного середовища в реабілітаційному центрі”.