Тести для виявлення наркотиків

Наркотична залежність являє собою небезпечне захворювання, сражающее людей, незалежно від їх вікової категорії та соціального статусу. Спровокувати патологію можуть стреси, перевтоми, психоемоційні потрясіння, або, навпаки, нудьга і повна відсутність сенсу життя.

При будь-яких причинах важливо провести діагностику наркоманії і почати своєчасне грамотне лікування. Інакше хвороба прогресуватиме, це загрожує збільшенням дози хімічних допінгів, порушеннями в роботі всього організму і навіть загибеллю пацієнта.

Як виявити наркотичну залежність?

Діагностика

Існує ряд зовнішніх ознак, характерних для розвитку наркозалежності, до них прийнято відносити такі:

 1. Порушення координації рухів.
 2. Психічні розлади.
 3. Галюцинації.
 4. Психоемоційна нестабільність, безпричинна тривожність і дратівливість.
 5. Розширені зіниці.
 6. Замкнутий поведінку, апатія.
 7. Втрата інтересу до колишніх справах і захопленням.
 8. Проблеми з артикуляцією мови.

Складність полягає в тому, що перераховані вище симптоми можуть бути присутніми у людини і при інших захворюваннях або психологічних порушеннях. Тому виявивши тривожні ознаки у близької людини, родичі мають звернутися в профільну наркологічну клініку.

Досвідчений фахівець, використовуючи особливі аналізатори проведе професійну діагностику, що дозволяє виявити наявність наркотичних речовин в крові і сечі пацієнта.

Налорфин для діагностики наркоманії

Одним з найбільш широко поширених способів діагностування наркотичної залежності є введення препарату – налорфін. Лікарський засіб, потрапляючи в людський організм, швидко проникає в кровотік, і при наявності в крові хімічних допінгів викликає у пацієнта симптоми:

 1. сльозотеча.
 2. тремор;
 3. поява гусячої шкіри;
 4. прискорене дихання;
 5. розширення зіниць;
 6. надмірно інтенсивне потовиділення.

Слід зазначити, що тест з використанням налорфін, підходить виключно для визначення опіатної залежності. Даний метод експрес-діагностики не дає належного результату при вживанні людиною іншого типу речовин. Крім того, багато наркотики швидко руйнуються в організмі, що ускладнює процес діагностики, особливо якщо людина вживав хімічні речовини кілька днів тому.

Види аналізів на наркотики

Виділяють кілька лабораторних досліджень, що дозволяють визначити присутність наркотичних речовин в організмі пацієнта, і довести факт вживання людиною штучних допінгів:

 1. Розгорнуте дослідження сечі відрізняється простотою і широким поширенням. Аналіз дає точну інформацію, якщо з моменту вживання наркотиків пройшло не більше 7-10 діб.
 2. Лабораторний аналіз крові характеризується високою точністю. Продукти розпаду наркотичних речовин циркулюють в кровотоці протягом трьох діб, а наявність специфічних антитіл до них можна виявити протягом 3-4 місяців.
 3. Аналіз слини може проводитися протягом перших 2 днів з моменту вживання.
 4. Лабораторне дослідження нігтьових пластин і волосся характеризується найбільшою точністю і довгостроковістю. Тест є єдиним, що дає можливість виявити залишки наркотичних речовин навіть тоді, коли з моменту їх вживання пройшло більше 3 місяців.

Лабораторна діагностика дозволяє визначити наркотичну залежність, а також стадію перебігу захворювання, це важливо для розробки ефективного терапевтичного курсу.

Аналіз на наркотики

Метод токсикологічної біохімії

Токсикологічна біохімія сьогодні є найбільш інформативним способом діагностики наркотичної залежності. Методика дозволяє фахівцям не тільки встановити чи є людина наркоманом, але і виявити присутність в його крові різних токсичних речовин.

У більшості випадків фахівці наркологічних клінік застосовують метод токсикологічної біохімії тоді, коли пацієнт перебуває в стані передозування, гострої абстиненції, інтоксикації. Розгорнутий тест допомагає визначити, що вживав хворий. Залежно від отриманої інформації, допоможуть правильно підібрати для нього антидот, препарати для детоксикації, визначитися з тактикою подальшого лікування.

Часто від точної та своєчасної діагностики наркозалежності залежить не тільки здоров’я, а й життя пацієнта. Хворі заперечують наявність проблеми і відмовляються від лікування, незважаючи на те, що гостро потребують допомоги. Лабораторні дослідження, що дозволяють поставити точний діагноз в найкоротші терміни, проводяться тільки в спеціалізованих клініках.

Розрахувати вартість лікування