Метамфетамін – дія, наслідки, ознаки вживання

Зміст статті:

1. Що таке метамфетамін?

2. Вплив метамфетаміну на організм

3. Як дізнатися, що людина вживає метамфетамін?

4. Наслідки вживання метамфетаміну

5. Лікування залежності від метамфетаміну

Метамфетамін

Що таке метамфетамін?

Метамфетамін (мет, кристал, лід, methedrine) є сильнодіючою наркотичним речовиною, похідним амфетаміну. Виглядає як білий кристалічний порошок, трохи гіркуватий на смак. Не має відмінного запаху, іноді проводиться у вигляді таблеток, великих кристалів або ж капсул. Досить сильний розумовий і фізичний стимулятор, міститься в невеликих кількостях в розчині первітин («гвинт»). Зустрічається рідше амфетаміну, однак має більш сильною дією на психіку.

Історія метамфетаміну

Вперше метамфетамін був синтезований в 1919 році вченим А. Огата, в Японії. Можна сказати, що мет – сильніша форма амфетаміну, який був винайдений набагато раніше, в 1887 році. Метамфетамін добре розчинявся у воді, внаслідок чого його стали використовувати в якості матеріалу для ін’єкцій.

Наркотик застосовувався під час Другої Світової війни для підтримки боєздатності солдатів. За допомогою нього людина могла перебувати в довшому стані неспання, а отже – приносити більше користі на воєнному фронті. Льотчики-камікадзе отримували кінську дозу метамфетаміну перед виконанням смертельних завдань. Препарат продовжував успішно використовуватися аж до закінчення війни, проте після неї всі запаси метамфетаміну, що призначалися для використання в бойових цілях стали доступні простим людям. Саме тоді почалася метамфетамінова «епідемія».

У зв’язку з його доступністю багато далекобійників і спортсменів використовували метамфетамін для боротьби з втомою. Не цуралися цим і студенти, приймаючи препарат в необмежених кількостях, що сприяло виникненню наркотичної залежності.

У шістдесяті роки метамфетамін у вигляді ампул став більш доступним, через що внутрішньовенне введення препарату в організм стало більш популярним.

У 1970 році уряд США видало указ про заборону продажу та вживання метамфетаміну, а також підтвердило заборону на продаж амфетамінів без відпустки рецепта. Це позитивно позначилося на активізації підпільного виробництва наркотику: його взяли під контроль американські групи мотоциклістів. І це у них виходило досить вдало, тому що більшість метамфетамінових наркоманів жили в сільській бідній місцевості, де не було можливості заробити на більш дорогі види наркотиків, наприклад, кокаїн.

До 1990 року підпільне виробництво дуже сильно розширилося. У Каліфорнії були виявлені величезні незаконні лабораторії, в яких розроблялося більше 20 кг препарату за кілька днів. У той же час виникали і невеликі «домашні» лабораторії з ініціативи як закінчених наркоманів, так і торговців. З цих рук метамфетамін поширювався по всій території США, а після «переселився» до Чехії і Європу. На даний момент речовина популярна в Азії, так як його виробництвом займаються жителі Таїланду, М’янми і Китаю.

Увага! Ви можете ознайомитися з розпорядком дня в стаціонарі

Вплив метамфетаміну на організм

Метамфетамін – сильнодіючий наркотик і залежність від нього важко піддається лікуванню. Вплив речовини можна умовно розділити на стадії:

 1. Прихід.
  Під час приходу частішає серцевий ритм, підвищується тиск і метаболізм. Триває до 30-ти хвилин. Дана стадія – найперше, що відчуває наркоман.
 2. Кайф.
  Після першої стадії приходить кайф. Людина зациклюється на певних речах, починає відчувати себе більш розумним, має потребу в суперечках, жарких дискусіях. Думки наркомана перетворюються на суцільний потік свідомості. Перериває інших людей, сам себе, іноді може поводитися досить агресивно і зухвало.
 3. Догонку.
  Догонку називають надмірне, неконтрольоване введення наркотику в організм. Триває 3-15 днів. Стадія пояснюється бажанням людини продовжити кайф, адже після виходу з «тріпу» він повертається в ту ж буденність, від якої тікав. При прийомі наркотичної речовини в даному періоді наркоман починає відчувати все більш менший прихід. Закінчується тим, що ні приходу, ні кайфу вже немає, тому що організму формує толерантність до метамфетаміну.
 4. Підстроювання.
  Найбільш небезпечний період як для наркомана, так і для його оточення Людина, яка втратила здатність відчувати кайф і прихід, починає мучитися від жахливих фізичних відчуттів. Деяким може здаватися, що у них під шкірою повзають черв’яки. Також у наркомана з’являється безсоння, що призводить до виникнення «глюків».
 5. Період депресії.
  Характеризується апатією, довгим непробудним сном наркомана. Все відбувається внаслідок того, що організм фактично більше не здатний справлятися з великими дозами наркотику. Період триває 1-3 дні.
 6. Метамфетаміновое похмілля.
  Депресія змінюється сильною тягою до наркотику. Новоутворена толерантність поступово сходить нанівець і наркоман може знову відчути той кайф, що і в перший раз. До слова, багато закоренілих наркомани так і роблять: проходять всі попередні стадії лише для відновлення гострих відчуттів при прийомі метамфетаміну.
 7. Ломка.
  Та сама ломка, про яку всі зараз подумали. Перераховані вище стадії – пряма дорога до неї. Під час ломки наркоман втрачає інтерес до навколишнього світу, занурюється в депресію, його часто відвідують суїцидальні думки. Після емоційних проявів наркоман починає відчувати сильне бажання прийняти наркотик. Справа ускладнюється ще й тим, що метамфетамінова ломка може зрівнятися з героїнової, тому що проходить надзвичайно болісно. Більшість наркоманів повертаються до прийому наркотичної речовини в зв’язку з неможливістю витерпіти фізичні і психологічні страждання.

Дізнатись вартість проживання в стаціонарі

Перейти

Як дізнатися, що людина вживає метамфетамін?

Дізнатися, що певна людина приймає наркотик можна за деякими ознаками:

 • Він знаходиться в стані гіперактивності, багато базікає (не завжди складно);
 • Його зіниці занадто розширені;
 • Температура тіла ненормально висока;
 • Мускулатура знаходиться в напрузі;
 • Не може спокійно всидіти на місці, постійно рухається, щось перебирає в руках.

Наслідки вживання метамфетаміну:

 • Фізичне і психічне виснаження організму;
 • Можуть виникнути імпотенція і фригідність;
 • З’являються порушення психічної діяльності, можуть виникнути психози;
 • Наркотик руйнує нирки та печінку;
 • З’являються висипання на тілі;
 • Часті напади панічних атак, параної;
 • В кінці-кінців, залежність від речовини, ці люди не уявляють життя без метамфетаміну. Залежність проявляється більше на психічному рівні, ніж на фізичному, однак нітрохи не поступається героїнової залежності.

Лікування залежності від метамфетаміну

Покинути вживання метамфетаміну можна самостійно, однак відсоток потенційної перемоги занадто низький, враховуючи потужність впливу наркотику на організм. Більше 90% наркоманів після тривалої ремісії знову повертаються до прийому метамфетаміну. Саме тому необхідно звернутися до відповідних клінік, де працюють справжні професіонали своєї справи.

Однак перемога завжди знаходиться в руках людини. Навіть найдосвідченіші лікарі не зможуть вилікувати наркомана від залежності, якщо у нього самого не буде такого бажання. Силою духу, волі і цілями в житті можна створити чудеса.

Розрахувати вартість лікування