Мескалінова залежність – що це і як з нею боротися?

Мескалін – наркотична речовина, що отримується з деяких видів кактусів. Незважаючи на те, що в найбільшій мірі наркотик поширений на території Південної Америки, при бажанні придбати його в Україні не виникне проблем. Мескалін поступово руйнує організм і психіку пацієнта, викликаючи звикання, розвиток супутніх захворювань, що загрожують летальним результатом. Ефективну допомогу при вживанні мескаліна – швидко та анонімно, надасть «Український Центр Лікування Залежності».

Мескалін – опис та особливості

Мескалін є рослинна речовина, що міститься в певних різновидах кактусів. Специфічна дія полягає у здатності природного з’єднання викликати появу галюцинацій, через що його і вживають багато наркоманів. Деякі навіть намагаються добути мескалін самостійно з домашніх рослин, що абсолютно неефективно, оскільки цей компонент міститься лише в деяких кактусах, які ростуть переважно в південних штатах.

За своєю дією мескалін належить до групи психоделічних речовин. Його властивості багато в чому схожі з ЛСД, галюциногенними грибами. Найбільшу популярність і широке поширення мескалін здобув у 60-х роках минулого століття. На відміну від хімічних наркотиків, він є природним, натуральним. Даний вид штучного допінгу вважається більш безпечним, у порівнянні з синтетичними аналогами, а тому має високу вартість.

Характерною особливістю мескаліна є його тривалий вплив на організм і довгостроковий ефект. Наприклад, якщо характерні симптоми при вживанні галюциногенних грибів проявляються буквально через кілька хвилин і проходять протягом 2-3 годин, то ефект мескаліна стає помітний через пару годин з моменту вживання. Про цю особливість даної речовини мало кому відомо, тому часто для отримання бажаного результату пацієнти приймають кілька доз поспіль, що веде до передозування і важкого отруєння. Тривалість дії мескаліна становить близько 11-12 годин.

Мескалін - опис та особливості

Вплив мескаліна на організм людини

Як психоделічна, галлюциногенна речовина, мескалін призводить до зміни сприйняття людиною навколишньої дійсності. При вживанні наркотика проявляються:

  1. Зміна сприйняття часу. Людині починає здаватися, що все відбувається в уповільненому режимі. Сам пацієнт стає млявим і загальмованим. Його хода і руху – дуже повільними.
  2. Різкі перепади настрою і психоемоційна нестабільність. Перебуваючи під дією мескаліна, людина може розридатися без видимих ​​на те причин, а вже через пару хвилин почати нестримно веселитися. Можливі панічні атаки, напади неконтрольованої агресії по відношенню до себе і оточуючих, суїцидальні спроби.
  3. Зміни свідомості та мислення. Мескаліновий наркоман втрачає здатність до адекватного сприйняття дійсності, концентрації уваги. Мова стає незв’язна, в розмові без будь-якої логічного зв’язку відбувається перескакування з однієї теми на іншу.
  4. Складнощі з вираженням власних думок. Якщо задати людині, що знаходиться під мескаліном, питання, він не зможе дати на нього точної, логічної відповіді. Обумовлено це тимчасовою втратою здатності виражати свої думки в словесній формі, вести діалог.

Мескалін впливає і на фізичний стан. У пацієнтів спостерігаються:

  • гарячковий стан;
  • напади запаморочення;
  • прискорене серцебиття;
  • порушення серцевого ритму;
  • нудота й напади блювоти;
  • підвищення показників кров’яного тиску.

Особливу небезпеку мескалін представляє для пацієнтів, які страждають захворюваннями серцево-судинної системи. Помітивши у близької людини подібні ознаки, необхідно якомога швидше звертатися до кваліфікованих фахівців і починати лікування мескалінової залежності. В іншому випадку хвороба прогресуватиме, провокуючи приєднання супутніх ускладнень. Крім того, багато мескалінові наркомани через деякий час переходять на вживання більш сильних штучних допінгів.

Лікування мескалінової залежності

Лікування мескалінової залежності

Єдиним позитивним якістю мескаліна є те, що, на відміну від більшості наркотиків, дане природне з’єднання не викликає фізіологічної залежності. Однак яскраво-виражена психологічна тяга до даної речовини, бажання знову випробувати яскраві емоції спонукають пацієнта вживати штучний допінг регулярно, постійно збільшуючи дозування. Лікування мескаліновий залежності у першу чергу орієнтоване на психологічну реабілітацію пацієнта.

Розрахувати вартість лікування