Макова соломка – наслідки вживання

Зміст статті:

1. Історія появи препарату

2. Вплив на організм

3. Виникнення залежності

4. Наслідки від вживання макової соломки

5. Фізична залежність

6. Як вживання впливає на психіку

7. Чи можна кинути самостійно?

8. Лікування залежності від макової соломки

Макова соломка

Як з’явилася макова соломка?

Макова соломка (ще її називають ханкою, сіном, гризлом, кухом) являє собою вкрай потужний наркотичний препарат, зараховується до категорії опіатних. У більшості випадків його подрібнюють, розмелюють, а лише потім приймають. Основою даного засобу вважається опій алкалоідного типу. Також цей засіб знаходить своє застосування і в медицині. Він необхідний для того, щоб отримувати морфін, кодеїн і так далі.

Вперше про наркотик заговорили ще в другій половині 20 століття – в той час, коли проходила конвенція ООН і на ній обговорювали проблему наркотиків. Саме в цей період було укладено договір, що дозволяє легальне вивезення і ввезення макової соломки для створення медикаментів і ліків. Також на зборах обговорювали процес контролю, що має на увазі заборону незаконного продажу даної речовини, що служить для виготовлення наркотиків опіумного характеру. Зараз речовина в основному поставляється з Афганістану. Взагалі, навіть наркомани зі стажем стверджують, що такий препарат для них – справжня «екзотика».

Особливості впливу на людський організм

Відомо, що основою макової соломки є опіати. Вже через пару хвилин після першої проби людина може впасти в ейфорію, тіло почне сильно розслаблятися, а залежний перестає відчувати грань між реальними відчуттями і маренням.

Подібний ефект триває приблизно 35-55 хвилин. Якщо вжити занадто багато, то можуть виникнути неймовірно сильні і страшні галюцинації, в результаті яких взагалі втрачається контроль над тілом і свідомістю.

Увага! Ви можете ознайомитися з розпорядком дня в стаціонарі

Як виявляються перші ознаки залежності?

Якщо постійно вживати макову соломку не в медичній цілі, то з часом з’явиться сильна залежність. Варто відзначити, що незважаючи на сильну дію, цей опіум може викликати звикання лише через пару років регулярного вживання. Спочатку людина вживає в малих дозах один раз на місяць, потім термін знижується до разу в 7 днів. Через пару місяців залежний буде приймати соломку кожен день.

Коли ж настане повноцінна залежність, то наркоман уже просто-напросто не в силах стримувати себе і іноді збільшує дозу настільки, що вживає опіум 2-3 рази на день. Така стадія означає, що людині залишилося недовго жити. Тому краще вчасно звертатися до лікарів.

Кілька слів про наслідки вживання

Головним наслідком вживання вищеописаного наркотику, звісно, вважається плачевний результат. Прийом препарату є досить небезпечний процес, адже легко можна захворіти поруч ВІЛ інфекцій, гепатитами та іншими захворюваннями. Якщо довго вживати, то пацієнт стикається з цирозом, сильними болями і так далі.

Імунітет починає знижуватися кожен день, навіть легкі хвороби і застуди моментально долають людину. Згодом повністю руйнуються зуби, а вени стають хворими. Чоловіки відчувають імпотенцію, порушуються розумові процеси, та й взагалі особистість деградує.

У чому проявляється залежність на фізичному рівні?

В результаті появи фізичної залежності наркоман уже не зможе просто так взяти і зупинитися. Йому постійно хочеться знайти нову дозу, щоб час ейфорії було збільшено. Якщо не приймати наркотик, то виникне страшна ломка, в ході якої проявляється агресія, страх і панічні напади. Серйозно порушується сон, є випадки сонливості і безсоння. Всі недуги відображаються на зовнішності.

Людина стає дуже худою, блідою, забуває про роботу, навчання і перестає дружити з колегами, знайомими. У нього змінюється хода, стає вкрай складно координувати рухи. Виникає слабкість в м’язах.

Дізнатись вартість проживання в стаціонарі

Перейти

Вплив соломки на психічну складову

Робота мозку під час вживання вищеописаного наркотику починає сильно порушуватися. Якщо зловживати опіумом, то інтелект впаде настільки, що особистості буде складно формулювати пропозиції. Часом людина навіть забуває, що відбувалося вчора або п’ять хвилин назад. Він назавжди позбавляє себе від необхідності саморозвитку, а також в процесі розмови з ним можна помітити незв’язну або занадто прискорену мову.

Взагалі, подібні наркотики негативно впливають на тканини мозку. У людини може різко змінюватися настрій, він може бути спокійним, то неймовірно злим і агресивним. Прояв ломки змушує наркомана поводитися зовсім неадекватно. Іноді доходить до того, що він завдає каліцтва оточуючим і кидається на всіх.

Чи можна забути про залежність без допомоги лікарів?

Вище вже було сказано, що стати залежним від макової соломки набагато складніше, ніж від інших опіатів. Якщо говорити про перші етапи, то на даних періодах все ж можливо самому забути про такий деструктивний наркотичний препарат. Важливо, щоб близькі допомагали людині вилікуватися і не критикували його. Навпаки, вони повинні підтримувати і наполягати на якнайшвидшому лікуванні.

На жаль, практично неможливо швидко виявити залежність, тому про повноцінний і ефективний лікувальний процес можна говорити вже в запущених випадках.

Головні нюанси лікування залежності від макової соломки

На даний момент процес терапії від макової залежності вважається досить актуальним, оскільки епідемія поширюється неймовірно швидко. Наркоторговці вміло пристосовуються до реалій, втираються в довіру і без праці продають наркотичні речовини. Фактично, придбати макову соломку та інший дурман вкрай легко. Зробити це можна буквально за пару годин. Через попит народжується маса пропозицій. Багато хто знає про даний опіат від своїх товаришів, друзів, сусідів, колег і їм стає цікаво спробувати його.

Близькі залежного починають здогадуватися про наявність проблем лише в тому випадку, якщо ситуація стає неконтрольованою і потрібно вирішувати її за допомогою лікарів. Відразу ж виникає зустрічне запитання: куди варто звернутися і де можуть гарантувати якісну терапію? Відповідь проста: в сумлінних реабілітаційних центрах, що пропонують кращі умови для цього.

Більшість якісних наркологічних реабілітаційних центрів під час лікування поєднують медикаментозну терапію і комплексну соціальну адаптацію, що плавно переходить в ресоціалізацію. Реабілітаційний процес обов’язково повинен проходити в досить комфортних умовах і з наявністю цілодобового спостереження лікарів. Відновлювальна програма включає в себе всебічний розвиток особистості, корекцію психіки, роботу з педагогом і так далі.

На вибір терапевтичної програми впливає велика кількість чинників. Кожен пацієнт реабілітаційного центру повинен лікуватися за індивідуальною терапевтичною методикою.

У будь-якій професійній клініці пацієнту гарантують, що лікування буде проходити в конфіденційному режимі і ніхто точно не буде знати про його проблеми. Більш того, забезпечується ефективна лікувальна програма, присутня можливість безкоштовної консультації, з пацієнтами постійно взаємодіють різнопрофільні лікарі і колишні залежні, яким вдалося забути про свою недугу і вилікуватися від неї.

Таким чином, якщо стає помітно, що рідний чи близький поводиться вкрай дивно, а потім виявляється, що він залежний від макової соломки, то терміново потрібно зв’язуватися з фахівцями реабілітаційного центру і починати лікування.

 

Розрахувати вартість лікування