Лікування алкоголізму в Сарнах

З метою ефективної боротьби з алкоголізмом в Україні була організована мережа філій «Українського Центру Лікування Залежності». Є така наркологічна клініка і в Сарнах. Центр спеціалізується на лікуванні різних видів залежності, в тому числі і алкогольної. Фахівці різних галузей медицини – наркологи, психіатри, психологи, допомагають вилікуватися від алкоголізму, використовуючи перевірені, ефективні методи і сучасні технології – апаратну терапію, авторські методи психотерапії, препарати останнього покоління. Комплексний вплив, індивідуалізований підхід, принципи доказової медицини дозволяють отримати ефективність лікування, яку можна порівняти з кращими світовими показниками.

Методи лікування

Фахівці центру в Сарнах попереджають людей, які звернулися за допомогою, що ефективне безрецидивное лікування алкоголізму можливо тільки в умовах стаціонару. Пацієнтам надаються:

  • комфортні умови проживання;
  • багаторазове збалансоване харчування;
  • цілодобове спостереження за дотриманням рекомендацій лікаря;
  • регулярний моніторинг стану здоров’я;
  • ізоляція від асоціального оточення;
  • сучасні апаратні і медикаментозні методи лікування.

Індивідуальний підхід можливий тільки за результатами комплексного обстеження. Власна діагностична лабораторія дає можливість швидко отримати результати аналізів, виявити протипоказання, супутні захворювання, спрогнозувати результат лікування, відстежувати ефективність застосовуваних методик.

Детоксикація і виведення з запою

На першому етапі комплексної програми лікування алкоголізму проводиться очистка організму від етанолу і його метаболітів, шлаків і токсинів. При детоксикації застосовують медикаментозну і фізіотерапію. Ін’єкції і крапельниці з вітамінами, електролітами, глюкозою відновлюють гомеостаз організму, виводять токсини.

Умови проживання реабілітантів

При алкогольної залежності II і III стадії у хворого відзначаються запої – тривале (протягом більше 3 діб) вживання алкогольних напоїв. Через токсичного впливу на організм високих доз етанолу розвивається похмільний синдром (абстиненція). Чим більше і довше запій, тим важче симптоми синдрому.

Виведення  з запою вимагає професійної допомоги. Детоксикацію, підтримуючу терапію можна проводити вдома хворого. Але купірування абстиненції і детоксикація не є гарантією лікування. Вони допомагають позбутися лише від фізичної залежності.

Кодування

Для профілактики рецидиву у важких випадках залежності між першим і другим етапом програми лікування може використовуватися кодування. Заборонна терапія дозволяє сформувати у пацієнта відраза до спиртного і знизити тягу до алкоголю. У наркоклініці в Сарнах використовуються наступні методи кодування:

  • медикаментозні – підшивка Торпедо, Еспераль, застосування препаратів, несумісних з етанолом;
  • інструментальні техніки – лазерне кодування;
  • психотерапія – кодування за методом А.Р. Довженко.

Фахівці підбирають метод індивідуально, враховуючи психотип пацієнта, стан його здоров’я і настрій на одужання. Медикаментозне кодування перевірено часом. Провокація (пацієнту дають невелику кількість спиртного) дозволяє відчути результат порушення кодування. Але метод має протипоказання і вимагає контролю лікаря.

Лазерне кодування стає все більш популярним, так як має менше протипоказань, не викликає ускладнень і обумовлює загальнозміцнюючу дію. Лазер впливає на біоактивні точки, розташовані на голові і тілі, пов’язані з центром задоволення або системою винагороди. Хворий «забуває» насолоду від алкоголю і перестає відчувати в ньому потребу.

Психотерапевтична методика А.Р. Довженко включає гіпноз, НЛП і елементи раціональної психотерапії. Спеціаліст дає пацієнтові установку на тверезий спосіб життя, вселяє заборона на вживання алкоголю. Під час навіювання хворий знаходиться в свідомості. Мінімальний термін дії кодування – 1 рік. Рекомендується продовжити заборону до 3-5 років. За цей період формується новий спосіб життя

Психологічна допомога

Для підвищення ефективності реабілітації рекомендується пройти психотерапію. Психотерапевтична корекція – третій етап в комплексному лікуванні алкоголізму. Різні методи психотерапії допомагають усунути найскладніший вид залежності – психологічну. Якщо вона залишається, то рецидив неминучий. Фахівці клініки виявляють причини залежності, допомагають розібратися з ситуацією, навчитися правильно реагувати на життєві труднощі, вирішувати проблеми без алкоголю.

Психологи працюють не тільки з пацієнтом клініки, а й з членами його сім’ї. Вони допомагають відновити довіру, взаємовідносини, навчити підтримувати хворого, а не потурати йому. Підтримка, допомога сім’ї, родичів важлива на етапі реабілітації та ресоціалізації. Останній етап – найтриваліший. Повернуться до нормального життя, запобігти рецидиву допомагають психологи центру, волонтери, колишні алкозалежні пацієнти.

Пройти виведення з запою, комплексне лікування від алкоголізму, а також записатися на кодування в Сарнах, можна залишивши заявку на сайті центру або зателефонувавши за номерами телефонів, зазначених там же. Заявки приймаються цілодобово. Центр гарантує суворе дотримання конфіденційності і анонімність.

Розрахувати вартість лікування