Лікування алкоголізму в Конотопі

Алкоголізм — широко поширене захворювання, від якого, згідно зі статистичними даними, страждає близько 25% українців. «Український Центр Лікування Залежності» в Конотопі пропонує найефективніші, інноваційні способи боротьби з алкоголізмом. Індивідуальний підхід, позитивні результати і сувора анонімність гарантуються кожного пацієнта.

Опис умов проживання

Коли потрібна допомога професіоналів?

Як зрозуміти, що близька людина хвора на алкоголізм і потребує професійної допомоги? На розвиток патологічної залежності вказують наступні ознаки:

 • регулярне вживання спиртного;
 • постійний пошук приводу випити;
 • погіршення пам’яті;
 • безпричинна агресія, тривожність і дратівливість;
 • похмільний синдром вранці;
 • періодичні запої (вживання алкоголю протягом 3 і більше днів поспіль);
 • депресивні стани, що виникають при відсутності можливості вжити спиртне;
 • збільшення дози алкогольних напоїв, необхідної для досягнення стану алкогольного сп’яніння;
 • галюцинації, маячні стани.

Помітивши хоча б кілька з перерахованих вище симптомів, необхідно вживати термінових заходів. Як правило, алкоголіки знаходяться в стадії заперечення і відмовляються від лікування. Тому зробити перший крок до порятунку пацієнта повинні його близькі, звернувшись за допомогою до професіоналів.

Розпорядок дня наших пацієнтів

7:30 Підйом
8:00 – 8:15 Фізичні вправи
8:30 – 9:00 Сніданок
9:00 – 10:00 Прибирання приміщень та території
10:30 – 12:00 Заняття по інформаційному блоку (форма группи)
12:15 – 12:30 Перекус
12:45 – 13:00 Роздуми на теми оздоровлення
13:00 – 14:30 Групова психотерапія зі спеціалістами
14:45 – 15:45 Обід
16:00 – 17:45 інформаційный блок (тестування, арт-терапія, лекція)
18:00 – 18:15 Перекус
18:30 – 19:30 Робота в групі АН/АА
19:30 – 20:15 Вільний час
20:15 – 21:00 Вечеря
21:00 – 22:00 Підведення підсумків
23:00 Відбій

Перший етап лікування алкоголізму: виведення з запою і очищення

Запійні стану небезпечні своїми наслідками — нападами «білої гарячки», гострою інтоксикацією і навіть летальним результатом. Кинути пити самостійно хворий просто не здатний, тому не варто витрачати час на марні вмовляння. Найкращим виходом з ситуації стане виклик лікаря-нарколога на будинок.

Спеціаліст проведе первинну діагностику, надасть пацієнту необхідну медичну допомогу. Для виведення з запою застосовується метод медикаментозної детоксикації. Використовуючи крапельниці зі спеціальними, індивідуально підібраними препаратами, лікар очищає організм від етанолу і його метаболітів, знімає гострі хворобливі симптоми, стабілізує фізичний і психоемоційний стан хворого.

Після цього фахівець дає індивідуальну консультацію, прописує необхідні пацієнту ліки. Грамотна детоксикація дозволяє купірувати запій і тимчасово придушити тягу до вживання спиртних напоїв. В особливо важких випадках виведення з запою проводиться в стаціонарі наркоцентру за допомогою медикаментозних та апаратних методів, фізіотерапії.

Другий етап терапії: відновлення і кодування

На другому етапі пацієнт проходить лікування патологій та ускладнень, що виникли на тлі вживання спиртного. Йому призначаються медикаменти, при необхідності проводяться консультації з вузькопрофільними фахівцями. Додатково призначаються дієтотерапія і комплекс лікувальної гімнастики. Як допоміжний метод лікування застосовується кодування.

На відміну від детоксикації, кодування дає більш тривалий результат, оскільки не просто позбавляє людину від фізіологічної потреби у вживанні спиртного, а й формує підсвідому відразу до алкоголю. Але перед кодуванням пацієнт повинен бути хімічно чистий, тому виведення з запою перед сеансом проводиться обов’язково.

Фахівці використовують такі методи кодування:

 1. Медикаментозний  — підшивка, застосування несумісних з етанолом препаратів. Суть методу полягає в тому, що при вживанні спиртного пацієнт відчуває стан гострої, важкої інтоксикації. Деякі препарати при поєднанні з алкоголем і зовсім можуть призвести до сумних наслідків, аж до загибелі хворого.
 2. Психотерапевтичний — кодування за методом Довженка. У гіпнотичному стані хворому вселяються установки на заборону на вживання спиртних напоїв. Методика дає хороші результати за умови правильної підготовки до сеансу і достатньою мірою сугестивності людини.
 3. Апаратний — найбезпечніший спосіб, який не має побічних дій і дозволяє домогтися ремісії вже буквально за 3 курсу. Суть полягає в лазерному впливі на певні мозкові центри хворого. Після кодування у пацієнта усувається прагнення до вживання спиртного, а навіть якщо він і випиває, то не отримує від алкоголю абсолютно ніякого задоволення.

Для того щоб визначитися з відповідним способом кодування від алкоголізму, слід записатися на консультацію до фахівця, який підбере найкращий варіант з урахуванням всіх особливостей конкретного клінічного випадку.

Третій етап: психотерапія

Алкоголізм — психосоматичне захворювання, тому повністю позбутися від нього можливо тільки за допомогою психотерапії. Спочатку фахівці працюють над мотиваціями хворого, допомагають йому усвідомити масштаби проблеми, можливі наслідки. Дуже важливо, щоб пацієнт щиро захотів перемогти хворобу і включився в терапевтичний процес.

Далі з’ясовуються причини розвитку алкогольної залежності у конкретної людини і підбираються найбільш ефективні психотерапевтичні методики, що дозволяють їх позбутися. Хороші результати дають заняття в групах взаємодопомоги, сеанси сімейної психотерапії, заняття арт- та трудотерапією.

«Український Центр Лікування Залежності» в Конотопі допоможе не тільки позбутися від алкоголізму, але і зробити ваше життя більш якісною, щасливим і повноцінним.

Розрахувати вартість лікування