Крек (кокаїн) – елітний наркотик, що руйнує життя

Крек – кристалічна форма наркотичної речовини, більш відомого під назвою кокаїн. Основна відмінність полягає в способі застосування, оскільки крек не вдихати, а курять. Процес куріння супроводжується специфічним тріском, завдяки якому наркотик і отримав свою назву. Залежність від крека – одна з найбільш швидко прогресуючих і важко піддається лікуванню.

Особливості та дія крека

Крек є найбільш небезпечною і руйнівною формою кокаїну. Наркотик відрізняється сильною дією і провокує швидке звикання. Ефект виникає іноді вже в процесі куріння, але зберігається не більше 15 хвилин. За один раз людина може викурити кілька самокруток, щоб підтримати стан ейфорії та наркотичного сп’яніння.

Для розвитку патологічної залежності (як хімічної, так і психологічної) достатньо всього лише 2-3-х доз крека. Обумовлено це тим, що діючі речовини потрапляють безпосередньо в область головного мозку, викликаючи в ньому незворотні процеси. У медичній практиці були зафіксовані випадки, коли людина ставала наркоманом після першого ж вживання.

Особливості та дія крека

Елітний наркотик і його особливості

Протягом тривалого часу крек відносився до категорії наркотичних речовин, які можуть дозволити собі лише заможні, забезпечені люди з високим соціальним статусом. Справа в тому, що вартість його досить висока, а дозування збільшується чи не з кожним днем. У результаті навіть дуже багаті люди незабаром втрачають всі свої капітали.

Часто пацієнти починають займатися кримінальною діяльністю, злодійством. Наркотик руйнує всі моральні та етичні підвалини, змінює особистість людини до невпізнання. Бажання роздобути кошти на придбання чергової дози є настільки сильним, що пацієнт просто не може адекватно, тверезо оцінювати ситуацію і готовий йти на будь-які ризики.

На жаль, кількість наркоманів, які страждають крековою залежністю, зростає з кожним роком. Особливо поширена ця сумна тенденція в розвинутих європейських країнах з високим рівнем життя. Середня вікова категорія наркозалежних становить від 19 до 28 років. Найбільшою мірою до неї схильні молоді забезпечені люди – тусовщики та прихильники клубного життя.

Специфічні особливості крековой залежності

За своїм принципом дії на психіку й ЦНС крек багато в чому схожий з метамфетаміном. Активні речовини інтенсивно впливають на нервові рецептори і мозкові центри, відповідальні за задоволення, насолоду. Почуття ейфорії проходить швидко, тому людина приймає наркотик знову. Причому для отримання необхідного результату дозування доводиться постійно збільшувати.

Крекова залежність

Наслідки крекової залежності

Вживання крека тягне за собою цілий ряд небезпечних наслідків:

  • інсульт;
  • епілептичний синдром;
  • галюцинації;
  • ураження мозку;
  • порушення дихальної функції;
  • імпотенція;
  • просторова дезорієнтація;
  • важкі депресивні стани;
  • руйнування зубів.

Якщо у близької людини з’явилися симптоми, характерні для вживання крека, необхідно якомога швидше звертатися в «Український Інститут Лікування Залежності». Досвідчені фахівці допоможуть хворому подолати хворобу і повернутися до нормального життя, уникнувши несприятливих наслідків.

Розрахувати вартість лікування