Коли пияцтво трансформується в алкоголізм: ознаки початкової стадії захворювання

Складно провести грань між пияцтвом і початковою стадією алкоголізму. Більшості людей, що п’ють здається, що в будь-який час вони здатні відмовитися від спиртного, але алкоголь призводить до таких порушень в організмі, які ускладнюють цей процес.

Чим відрізняється алкоголізм від пияцтва?

Формування алкогольної залежності

Алкоголізм – це хронічне захворювання із сформованою залежністю – психічною і фізичною. У той час як пияцтво – це шкідлива звичка, при якій людина ще може відмовитися від запропонованої випивки. При залежності вона уже не контролює себе, і тяга до спиртного стає непереборною. Вчені назвали 10 основних ознак, що відрізняють пияцтво від легкої стадії алкоголізму.

Які ознаки початку алкоголізму?

Фахівці виявили наступні ознаки, які відрізняють періодичне пияцтво від першої стадії алкоголізму:

  • зникнення захисного блювотного рефлексу, що дозволяє випити більше, ніж раніше;
  • втрата контролю над кількістю випитого – людина п’є до тих пір, поки не досягне стадії глибокого сп’яніння;
  • розвиток толерантності – людині, для того щоб досягти сп’яніння, потрібно регулярно збільшувати кількість випитого;
  • патологічна тяга до спиртного
  • пошук причин і приводів випити;
  • перебудова цілей, життєвих цінностей, моральних принципів, втрата інтересу до роботи, навчання, хобі – всього того, що раніше становило основну сферу занять;
  • зміна настрою – перед випивкою чоловік пожвавлюється, веселіє, при відсутності – похмурніє, дратується, виявляє нетерпіння;
  • зміна форми вживання алкоголю – перехід від епізодичного до регулярного;
  • похмілля – тяжкий стан, обумовлений інтоксикацією і дегідратацією організму;
  • абстиненція – дискомфорт, викликаний відмовою від алкоголю або зменшенням дози.

Кожна ознака свідчить про формування фізичної і психічної залежності.

Який механізм розвитку алкоголізму?

Алкоголь є психоактивних речовиною. Він впливає на нервову систему, в першу чергу на головний мозок. Людина втрачає самоконтроль, самокритичність, починає шукати виправдання своїй тязі і знаходити позитивні сторони в сп’янінні.

Алкоголь – сильний розчинник, він легко долає бар’єри, вбудовується в біохімічні процеси. Організм поступово адаптується до певного рівня етанолу в крові. Якщо рівень знижується, то розвивається синдром відміни, або абстиненція.

Подібні зміни відбуваються поступово, тому і алкоголізм розвивається повільно. Щоб вчасно виявити залежність і прийняти екстрені заходи, необхідно знати ознаки, перераховані вище.

Зміни, в першу чергу, помітні близьким. Одним із симптомів початку алкоголізму є те, що людина ще намагається приховати свою пристрасть від оточуючих. Родичі найчастіше відзначають ознаки алкоголізму, але втішають себе, виступаючи співучасниками і навіть приховуючи їх. Чим раніше вони звернуться за допомогою, тим швидше і ефективніше пройде лікування.

Розрахувати вартість лікування