Наскільки ефективне й безпечне кодування

Кодування від наркотиків: наскільки ефективно

Наркотична залежність – небезпечне та важке захворювання. Хімічні речовини руйнують не тільки психіку, здоров’я і навіть особистість людини, в гонитві за черговою дозою людина змінюється до невпізнання, втрачаючи контроль над власними вчинками та наслідками від вживання.

Родичі наркозалежних посилено шукають шляхи, щоб допомогти своїй близькій людині, та часто вдаються до процедури кодування. Дана методика приваблює своєю простотою і швидкими результатами, проте наскільки вона ефективна?

Види кодування при лікуванні наркоманії

Підшивка

Найбільш широку популярність набувають методи психотерапевтичного кодування, гіпнозу. У стані зміненої свідомості, зануривши пацієнта у транс, фахівець впроваджує в його підсвідомість настанови, спрямовані на формування стійкої відрази до наркотичних речовин.

Дана методика рідко дає позитивні результати, оскільки не всі люди піддаються навіюванню. Щоб людина змогла остаточно вилікуватися від наркотичної залежності, уникнувши нових зривів, необхідно не просто викликати у нього неприйняття наркотиків, але і знайти, усунути причини, які підштовхнули до початку вживання.

При боротьбі з наркоманією використовуються методи лазерної терапії, впливу електричного струму або магнітних полів на центральну нервову систему пацієнта. Такі способи лікування не гарантують стовідсоткового позитивного ефекту, але навіть у найкращому випадку дають лише тимчасовий, короткостроковий результат.

Увага! Ви можете ознайомитися з розпорядком дня в стаціонарі

Одним із найбільш поширених методів кодування від наркотиків є медикаментозна терапія. Для цих цілей в організм залежного хворого вводяться спеціальні препарати, що пригнічують почуття ейфорії та викликають стан важкої, болісної наркотичної ломки. В результаті, приймаючи наркотики, людина не відчуває ніякого задоволення, зіштовхується з неприємними хворобливими симптомами.

Через деякий час, на рефлекторному рівні бажання вживати хімічні допінги пропадає. Процедура може спровокувати прояв алергічних реакцій, збій в роботі організму хворого, тому проводиться вона тільки після повної детоксикації, стабілізації фізичного стану та попередньої діагностики.

Медикаментозне кодування дає хороший ефект у плані придушення хімічної залежності, якщо не закріпити результат психологічною реабілітацією, черговий рецидив тільки питання часу.

Стаціонарне лікування або кодування від наркотичної залежності?

Кодування являє собою фізіологічне або психотерапевтичний вплив на організм наркомана, переважна тягу до вживання штучних допінгів. Дана методика не здатна змінити свідомість і психологічний стан хворого, усунути фактори, що спровокували розвиток патологічної залежності.

Навіть переставши вживати наркотичні речовини, людина продовжує думати про них, стає агресивною, дратівливою, замкнутим. Особистісні та психологічні проблеми хворого залишаються не розв’язаними, через деякий час він або зривається, або переходить на вживання спиртних напоїв, захоплюється азартними іграми. В результаті одна патологічна залежність змінюється іншою.

Увага! Ви можете ознайомитися з розпорядком дня в стаціонарі

Фахівці переконані, щоб вилікуватися від наркоманії, недостатньо відмовитися від штучних допінгів. Людині необхідно отримати мотивації до одужання, сформувати усвідомлене бажання перемогти залежність. Завдання професіоналів полягає в тому, щоб навчити пацієнта жити повним життям, долати кризи, відчувати задоволення від життя без наркотиків.

Не менш важливе значення в боротьбі з наркоманією відіграє підвищення якості життя хворого, вирішення психологічних, сімейних, особистісних, соціальних проблем, які спровокували розвиток залежності. Комплексне лікування наркоманії, на відміну від кодування, може тривати кілька місяців. Тільки пройшовши повну реабілітацію, людина отримує шанс на одужання і початок до нового життя.

Кодування може виступати в якості одного зі складових елементів комплексної терапії, допомагаючи пацієнтові подолати фізичну залежність і тягу до наркотичних речовин на початкових етапах. Самостійно метод або не працює, або дає тимчасовий, короткостроковий ефект. При цьому вартість кодування досить висока.

Не варто витрачати гроші та час на проведення сумнівних процедур. Щоб допомогти людині, що потрапила в наркотичний полон, краще звернутися до професіоналів, здатним надати хворому комплексне медичне й психологічне лікування.

Наркомания

Розрахувати вартість лікування