Ханка, Макуха, Опіуха – наркотик опіумної групи

Зміст статті:

1. Вплив даного препарату на організм

2. Як виникає фізична залежність

3. Ознаки вживання ханки

4. Наслідки вживання макухи, опіухи

5. Чи можливо, кинути самостійно?

6. Лікування залежності від ханки, макухи

Опіумні наркотики

Ханка, макуха, опіуха – це все назви одного й того ж наркотичного засобу, який створюється на основі використання макового соку після особливої обробки.

Сік, який виходить з маку, обробляється за спеціальною технологією, після чого виготовляється ацетильований опій. Ця наркотична речовина схожа з пластиліном, яким звикли гратися багато дітей. Колір у нього буває найрізноманітнішим, наприклад, сірим, коричневим, білим і т.д.

Дія препарату на людський організм

Опіуху можна віднести до наркотичних опіатів. Якщо збільшити дозу, не розрахувати її, можна отруїтися. У деяких випадках при прийомі занадто великої дози може наступити навіть летальний результат. Він викликається поразкою дихального центру, який розташований в головному мозку. Найчастіше відбувається несвідоме перевищення дози наркоманом. Він гине через свою необережність. Так вже постраждала велика кількість людей. Щоб не стати черговою жертвою, важливо позбутися залежності.

Від передозування не застрахований практично ніхто. Навіть дебютний прийом даного наркотику при поганому збігу обставин для людини може виявитися останнім. Даний препарат викликає ейфорію, яка проявляється досить сильно. Перше використання характеризується своєрідним випаданням людини з реального життя на певний час. Найчастіше він випадає приблизно на кілька годин, переміщаючись у власні фантазії. Вони іноді можуть здатися йому настільки реальними, що неможливо здогадатися, що це все ілюзія. У наркомана виникає відчуття насичення, відсутній контроль над поведінкою, зіниці дуже сильно розширюються. Найчастіше після прийому дози людина перебуває в досить спокійному стані.

Увага! Ви можете ознайомитися з розпорядком дня в стаціонарі

Особливості виникнення фізичної залежності

Ханка впливає на людський організм досить сильно і швидко, через що стрімко розвивається залежність.

В даному засобі містяться небезпечні компоненти, які буквально за два прийоми перетворюють нормальну людину в повністю залежну. Стійка залежність утворюється швидко, а от позбутися від неї буває далеко не так легко.

Найчастіше залежними стають підлітки, а також діти, вік яких варіюється в межах приблизно від 12 до 16 років. З цієї причини кожен батько, у якого є діти приблизного такого віку, повинні стежити за ними максимально ретельно. Це дозволить уникнути багатьох проблем. Наркотик відноситься до категорії порівняно недорогих, якщо проводити паралелі з іншими різновидами, представленими на сучасному ринку. З цієї причини його можуть придбати діти без особливих труднощів. Нерідко наркотик готують безпосередньо в домашніх умовах. Коли залежність розвивається досить сильно, наркомани починають додавати туди різні речовини для посилення ефекту. Наприклад, це може бути нафтизин, інші краплі для носа. Вони просто додаються в опіуху, щоб зробити ефект більш потужним.

Які ознаки вживання наркотику?

Сучасне розпізнавання такої залежності є важливий момент. Завдяки виявленню проблеми на ранній стадії розвитку простіше буде вилікуватися, вжити адекватних заходів. Треба уважно стежити за поведінкою близьких людей, щоб можна було виявити проблему, поки не пізно. Серед основних ознак залежності такого типу можна відзначити:

Наркотики опіумної групи

 • Агресивна і досить неадекватна поведінка. Його можна віднести до головних ознак.
 • Сліди від уколів залежні люди намагаються приховати, але найчастіше їх досить легко виявити.
 • В значній мірі погіршується стан зубів, з рота з’являється неприємний і дивний запах. По тілу поширюються гнійники.
 • У будинку можуть перебувати погнуті ложки, які використовуються наркоманами для приготування розчину.
 • Шкірні покриви поступово починають жовтіти.
 • Якщо в будинку були виявлені флакончики від різноманітних крапель, наприклад, нафтизину або чогось подібного, треба звернути особливу увагу на людину.

Які можуть бути наслідки від вживання даного засобу?

Вживання цього наркотика не проходить безслідно. Основним наслідком можна назвати стрімкий результат. Ранні стадії вживання характеризуються деякими основними наслідками, серед яких можна виділити:

 • Порушення у функціонуванні головного мозку. Приблизно через півроку після початку вживання виникає такий страшний ефект. Людина стає розсіяним, виникають серйозні проблеми з пам’яттю. Також він стає досить агресивним, неуважним і т.д.
 • Підвищуються ризики зараження гепатитом.
 • Зуби починають поступово кришитися, випадати.
 • Кальцій вимивається з кісток, організму. Опіати чинять негативний вплив на нормальне транспортування кальцію по клітинам організму, що сильно впливає на стан волосся, нігтів, кісток, зубів.
 • Печінка сильно страждає, може навіть розвиватися цироз. Він починає формуватися приблизно місяця через два-три після початку споживання.

Дізнатись вартість проживання в стаціонарі

Перейти

Чи є шанс кинути вживання самостійно?

Така залежність є надзвичайно складною, через що цілком позбутися від неї фактично неможливо. Наркотичні засоби опіатної групи провокують дуже швидке, стійке звикання. Поступово опіуха стає для людини фактично незамінною. Наркоман перестає уявляти собі життя без постійного вживання даного засобу. З цієї причини потреба в прийомі наркотичного засобу не покидає його ні на мить. Наркотик входить в життя максимально міцно, що фактично виключає ймовірність лікування в домашніх умовах. Необхідно для цього мати просто неймовірно потужну силу волі, яка дасть хоча б якісь шанси на відновлення. Але такою силою волі володіє мінімальна кількість людей.

Після першого випробування задоволення і ейфорії від вживання даної наркотичної речовини психіка трансформується. Це не дає можливості людині нормально жити, не вживаючи макухи. Вона для наркомана стає обов’язковим атрибутом. Тому вилікуватися можна тільки за допомогою професіоналів.

Лікування залежності від опіухи

Лікування опіумної залежності

Практично кожна людина, яка потрапила під таку залежність, має можливість вилікуватися. Для цього необхідно звернутися в спеціалізований реабілітаційний центр. Деякі наркомани стверджують, що треба просто почекати, поки пройде ломка, після чого залежність пропаде сама собою. Однак в дійсності формується сильне фізичне і психологічне звикання. Речовини, які входять до складу цього наркотику, самостійно з організму не виведуться. Тому потрібне використання спеціальних медикаментів для здійснення процедури детоксикації.

При такій залежності треба пройти курс лікування в підготовлених умовах. Необхідна ретельна діагностика, повне очищення організму від наркотичних речовин. Після полегшення стану пацієнта можна приступати до подальшого лікування. Воно являє собою комплексний підхід, який передбачає психологічну підтримку, різні терапевтичні процедури. Після реабілітаційного курсу в хорошому центрі можна вилікуватися.

 

Розрахувати вартість лікування