Кат – наркотичний засіб рослинного походження

Зміст статті:

1. Що таке кат, походження, історія

2. Вплив на організм

3. Як виникає залежність?

4. Ознаки вживання ката

5. Наслідки вживання

6. Фізична залежність

7. Як вживання ката впливає на психіку

8. Чи можна кинути самостійно?

9. Лікування залежності від ката

Кат - наркотичний засіб рослинного походження

Кат представляє собою черговий наркотик, здатний викликати досить сильну залежність

Він відноситься до групи стимулюючих препаратів. Дана речовина користується особливою популярністю серед наркоманів, у яких є залежність до засобів, що викликають підвищене збудження і ейфорію.

Що собою являє кат? Особливості його історії

Це трав’яниста рослина, яка росте в країнах з жарким кліматом. Вживання рослини пригнічує людську волю, негативно впливає на апетит. Людина після споживання стає занадто збудженою, починає вести себе не зовсім адекватно. У деяких азіатських і африканських країнах ця рослина навіть може продаватися. Цікаво, що його продають на легальній основі навіть в Великобританії. На території Російської Федерації речовина відноситься до категорії заборонених наркотичних засобів. Поширення переслідується згідно з актуальним законодавством.

Кат вживається зазвичай у свіжому вигляді, тому що під час сушіння листя відбувається випаровування психотропних речовин. Тому сушка негативно впливає на ефект. Для людського організму він буде мінімальним. Тому рослину відразу ж після збору зазвичай розфасовують по спеціальним пакетам. Воно потім перевозиться по різноманітним країнам. Листя характеризуються трохи гіркуватим смаком, вони не володіють запахом. Їх прийнято жувати протягом певного часу, зазвичай декількох годин.

Увага! Ви можете ознайомитися з розпорядком дня в стаціонарі

Як рослина впливає на організм людини?

Кат має досить специфічним впливом на організм, який неможливо точно передбачити

Це обумовлено особливостями кожної окремої людини. На людей листя рослини можуть впливати трохи по-різному. Деякі, наприклад, починають впадати в деяку депресію, ставати агресивними, а в інших може виникати почуття ейфорії. Іноді навіть з’являється схильність до вчинення суїциду. Можна провести деякі паралелі з впливом, який чинить на людину адреналін. Сік, що отримується з листя рослини, звужує судини, через нього підвищується артеріальний тиск. Також в крові піднімається рівень цукру, що може викликати додаткові проблеми.

Специфіка виникнення залежності від ката

Розвиток залежності є досить повільним. З цієї причини шкідливі наслідки зазвичай залишають поза увагою багато людей. Деякі сприймають жування листя ката, як вживання простої жувальної гумки, яка створює приємну зайнятість і паралельно підвищує настрій. Речовина під назвою катинон проникає в людську кров, поширюється по тілу. Відбувається вплив на особливу категорію рецепторів, що відповідають за нормальне функціонування мозку. Через звикання людина в разі відсутності листя стає апатичною, а також млявою.

Небезпека споживання даної рослини полягає в його стимулюванні організму. Завдяки цьому людина може відносно просто витримати значні навантаження, але через це організм поступово зношується. Він починає менше їсти, спати, через що залежність стає все більш значною. Рано чи пізно починаються сильні руйнівні процеси зсередини організму.

Основні ознаки вживання

У випадку з данною рослиною ознаки є не надто очевидними. На відміну від деяких наркотиків з сильним впливом на організм, їх можна назвати мінімальними. До основних серед них можна віднести:

 • Порушення режимів бадьорості, сну. У людини на постійній основі відбувається приплив енергії сил, не виникає відчуття якоїсь втоми. Але з цієї причини організм починає працювати буквально на знос.
 • Пульс частішає, виникає тахікардія.
 • Погляд стає затуманеним, зіниці розширюються.
 • Пропадає апетит, рідко виникає почуття голоду.
 • З’являється яскраво виражений сексуальний потяг.
 • Діяльність характеризується одноманітністю і незначними показниками продуктивності.

Якими можуть бути наслідки від вживання ката?

Залежний від листя цієї рослини поступово перестає усвідомити, що він є повноцінною людиною. У нього з’являються актуальні потреби одномоментного характеру. Він здатний сконцентруватися виключно на них. Під удар рослини в першу чергу потрапляє нервова система людини. Рослина надає сильний стимулюючий вплив на ЦНС, що в значній мірі її перевантажує. Тому можуть виникати дуже неприємні наслідки:

 • Сильні розлади сну.
 • Виникнення стійких депресій.
 • Проблеми з зубами. Вони починають поступово стиратися, навіть випадати. Також страждають ясна. Виникає періодонтит, стоматит і інші подібні захворювання.
 • В кінцівках з’являється тремор, постійно спостерігається надмірне збудження.
 • Головні болі стають занадто частими і стійкими. Приглушити їх можна тільки за допомогою вживання ката.
 • ШКТ починає функціонувати неправильно, пропадає апетит, виникають сильні запори.
 • З організму вимивається кальцій, спостерігається його гостра нестача.
 • Проблеми з роботою серцево-судинною системою дуже серйозні, що в істотному ступені скорочує тривалість життя залежної людини.

Дізнатись вартість проживання в стаціонарі

Перейти

Фізична залежність

Після вживання рослини у людини з’являється деяка ейфорія і психологічний, фізичний підйом. Речовина зазвичай впливає на протязі декількох годин, після чого перестає працювати. Потім людина може заснути на кілька годин, але прокинеться все одно втомленим, дратівливим. Залежність на фізичному рівні стає досить сильною, що виключає можливість нормального вживання їжі. Якщо пройде два роки з моменту початку вживання наркотику, шанси залишитися здоровим просто зникають. Все може скінчитися смертю або інвалідністю.

Вплив на психіку

Через вживання виникає сильна психологічна залежність, що провокує деякі серйозні наслідки. До них можна віднести депресивний стан, дратівливість, яка постійно наростає, метушливість параноїдального походження. Виникають різкі зміни стану, коли замість наснаги починається повна апатія.

Чи можна вилікуватися самостійно?

В даному випадку є шанси на самостійне зцілення. Існує чимало прикладів цього. Психологічний стан людини є головною небезпекою в даному випадку. Виникає страх, депресія і відчуття повної розгубленості. Але при хорошій силі волі іноді вдається побороти проблему.

Лікування залежності

Звернення в реабілітаційний центр є важливим кроком для кожного наркомана. За допомогою професійного лікування можна досягти непоганих результатів. Пацієнт проходить діагностичні процедури, в результаті яких оцінюється його стан. Доктора опрацьовують стратегію лікування, виводять з організму токсини і всі інші негативні речовини.

Успішне лікування грунтується на використанні індивідуального плану. У реабілітаційному центрі можна отримати багато важливих плюсів, серед яких психологічна, фізична підтримка, боротьба з усіма основними проблемами. Після лікування людина повністю оновлюється.

Розрахувати вартість лікування