Історія вживання наркотичних препаратів

Наркотики існували ще в античні часи. Найбільш поширеними вони стали в епоху відродження. Зараз ситуація залишає бажати кращого

Історія вживання наркотиків з давніх часів до сьогоднішнього дня

Як тільки наука почала розвиватися (ще в античні часи), наркотичні речовини стали набирати обертів. Їх вживали древні єгиптяни, греки, римляни і так далі. Речовини використовувалися в якості ліків і мало хто зловживав ними.

В Америці, наприклад, наркотики були найважливішою частиною культури і релігії індіанців, але вони також не особливо зловживали дурманом. У той час серед служителів сект стали з’являтися люди, які займалися виготовленням і споживанням наркотиків. У них нібито був привілей спілкування з вищим божеством – жерцями. Ще раз варто відзначити, що зловживання наркотиками практично не було і ні про яку масову наркоманію тоді не можна було говорити.

За часів середньовіччя гніт церкви практично «знищив» науку і наркоманія як такий парадокс взагалі не існувала. Дослідженням психоактивних речовин займалися алхіміки, оскільки намагалися знайти філософський камінь. За часів закінчення середньовіччя активно розвивалася фармакологія. Були зроблені перші спроби відновити античні рецепти і розробити бойові отрути. Випадків наркозалежності практично не спостерігалося.

Увага! Ви можете ознайомитися з розпорядком дня в стаціонарі

А ось в епоху відродження наркозалежність стала справжньою епідемією. Саме в цей період відзначаються факти зловживання наркотичними речовинами, щоб отримати насолоду від їх вживання. Коли проходили колоніальні війни, наркотики використовувалися в якості дурману, який поневолював місцеве населення. З колоній речовини перевозили до Європи і вже там створювалися нові види психоактивних речовин. У 1846 році вперше був використаний наркоз.

Розвиток індустріального суспільства в країнах Європи спровокувало створення професійної хімічної і фармацевтичної промисловості. В результаті підвищення добробуту і освіти людей стрімко зросли незаконні обороти наркотиків. Деякі види речовин привели до справжньої епідемії. В ті часи лікування наркоманії взагалі не вважалося поширеним процесом, тому часто були зафіксовані випадки смерті від зловживання наркотиками.

У ті часи розроблялися синтези більшості синтетичних речовин і почалося їх масове виробництво. Стали різко поширюватися психоактивні речовини. Ціни на них були досить демократичними. Крім усього іншого, контролю за обігом речовин практично не існувало. Створювали сиропи для немовлят, що містять опій, а також напої, в які додавали кокаїн.

І лише на початку 20 століття суспільство усвідомило, що масове поширення наркотиків може вкрай негативно вплинути на демографічну ситуацію і взагалі поступово знищити суспільство і деякі країни. Поступово актуальності набирали питання, пов’язані з контролем і споживанням наркотичних препаратів. Стали з’являтися перші спроби лікування форм наркозалежності, однак вони рідко коли були успішними.

Дізнатись вартість проживання в стаціонарі

Перейти

Як виглядали справи до і після розпаду СРСР?

До розпаду Радянського Союзу проблема наркотиків контролювалася державною системою. Засоби впливу передбачали обмеження зарубіжних контактів і наявність загальної ідеології. У той час нелегально використовувалися речовини по типу конопель, соломки, первитина. Синтетичних наркотиків практично не було в обороті.

Після розпаду СРСР в деяких країнах спостерігалася складна економічна і політична ситуація, що лише провокувало розширення наркоринку. В результаті погіршення активності правоохоронних органів наркоманія в деяких регіонах набула широкого поширення. Через зростання вживання наркотичних препаратів почала збільшуватися злочинність. Урядові органи усвідомили це, тому згодом здійснювалися масові вилучення опію, кокаїну, героїну і так далі. В кінці 20 століття почалися справжні «війни», які передбачають збут наркотиків.

Закінчилося все тим, що в 1990 році ряд країн загальними зусиллями створили Програму ООН, яка контролює наркотичні речовини. Незважаючи на це сьогодні ситуація вважається плачевною. Так, держави створили жорсткі закони, що забороняють вживання і зберігання наркотичних речовин, але навіть незважаючи на це кількість наркозалежних не зменшується. Зараз активно функціонують реабілітаційні центри, в яких будь-який бажаючий зможе вилікуватися від залежності.

Розрахувати вартість лікування