Інноваційний метод лікування хронічного алкоголізму: унікальна розробка американських вчених

Вчені університету Каліфорнії повідомили про розробку нового препарату, що дозволяє повністю позбутися від алкогольної залежності. Вчені впевнені, що в основі захворювання лежить гіперактивність певних мозкових шляхів, і якщо їх заблокувати, пацієнт зможе відмовитися від згубної звички.

У чому суть методики?

Доріт Рон – професор неврології і провідний автор даної методики лікування алкоголізму. Дослідник стверджує, що алкоголізм є одним з елементів процесу навчання і запам’ятовування.Спиртне – це свого роду нагорода. І людина асоціює його і навіть середу і обставини, в яких вона його вживає, з цією нагородою.

Інноваційний метод лікування алкоголізму

Саме це наштовхнуло професора на думку про глибокому дослідженні особливого ферментного комплексу – mTORC1. Він забезпечує створення нейронного зв’язку, який підсилює запам’ятовування і потенціює спогади. Таке рішення було прийнято вченим з тієї причини, що раніше проведені дослідження показали: етанол потенціює активацію даного ферменту в головному мозку.

Алкогольна залежність і Рапаміцин – в чому зв’язок?

Рапаміцин – препарат, який надає протираковий і иммунодепрессивний вплив. Він пригнічує активність ферментного комплексу mTORC1, і цей ефект був підтверджений під час проведення дослідів з мишами, у яких штучним шляхом була вироблена тяга до алкоголю. В результаті застосування рапаміцином прояви алкогольної залежності знижувалися.

Однак лікарський засіб не можна назвати повністю безпечним. Його компоненти викликають метаболічні порушення. Пацієнти, які брали його протягом тривалого часу, стикалися з токсичним ураженням печінки і стрибками глюкози в крові. Тому фахівці не поспішають застосовувати медикамент для боротьби з хронічним алкоголізмом.

Чи є альтернатива рапаміцину?

Сам препарат не буде використовуватися для лікування алкогольної залежності. Дослідникам вдалося знайти його аналоги у вигляді 2 особливих молекул:

  1. RapaLink1.Молекула дуже схожа на Рапаміцин за механізмом дії. Тобто, вона має здатність пригнічувати активність ферменту mTORC1.
  2. Rapablock.Особливий елемент, який регулює вплив RapaLink1 і рапаміцином на мозкові клітини. Особливість цієї молекули полягає в тому, що вона має досить великі розміри і не здатна долати гематоенцефалічний бар’єр.

ГЕМ – це особливий бар’єр, який не дозволяє патогенним і потенційно небезпечним речовинам потрапляти безпосередньо в тканини головного мозку. Таким чином, поки Рапаміцин або RapaLink1, регульований молекулою Rapablock, поширюється по тілу, ніякого терапевтичного ефекту не спостерігається.

Однак, досягнувши головного мозку, вони проникають через ГЕМ, в той час як Rapablock залишається зовні. Саме завдяки цьому розвиток побічних ефектів практично виключено, що довели експерименти на мишах. Якщо вірити запевненням експертів, така схема лікування алкоголізму буде актуальною для будь-яких медикаментів, які використовуються для безпосереднього впливу на мозкові клітини.

Розрахувати вартість лікування