Стадії формування залежності від алкоголю

Залежність від спиртних напоїв це результат досить тривалого періоду їх вживання.

Причиною для цього може стати як особистісна схильність, так і труднощі в соціалізації або глибокі потрясіння. Фахівці також відзначають, що незалежно від першопричини, з переходом від однієї стадії до іншої людина п’є вже з різною метою.

Початку залежності випереджає просте бажання задовольнити свою потребу розслабитися і відчути легкий стан ейфорії. Однак чим далі, тим настирливіше ставатиме дане бажання і починає розвиватися психологічна залежність. Як наслідок бажання стає нездоланним і людина все частіше виявляється в оковах алкогольного сп’яніння.

Не знаючи як зняти болісне напруження або впоратися з виниклими труднощами, людина приходить до потреби заглушати відчай спиртним. Подана ейфорія стає щитом, що рятує від проблем, проте звикаючи таким чином закриватися від труднощів, людина приходить до стану повної безпорадності в будь-якій ситуації. Випити і впасти в забуття – стає єдиним виходом. Пасивність стає нормою.

Далі залежність переходить у другу стадію формуючи крім психічної фізичну залежність.

Похмілля стає нормою, а випивка – способом впоратися з неприємними відчуттями, які супроводжують абстинентний синдром.

При сформованих обох залежностях можна говорити про останню стадію захворювання. Нормою для людини стає випивка в якості способу прожити ще один день. Постійне погане самопочуття, тремтіння в кінцівках і почуття нікчемності стають постійними супутниками. В такому стані людина не може раціонально оцінювати ситуації і постійно знаходиться в стані забуття.

В кінцевому підсумку людина втрачає саму себе, а проблеми зі здоров’ям призводять до згубних наслідків. Не варто чекати настання останньої стадії, почніть лікування вже зараз. Наркологічні центри готові допомогти!

Розрахувати вартість лікування