Морфін: наслідки, ознаки передозування

Зміст статті:

1. Історія морфіну

2. Як виглядає морфін?

3. Вплив морфіну на організм

4. Ознаки вживання

5. Наслідки вживання морфію

6. Фізична залежність

7. Вплив на психіку

8. Лікування залежності від морфіну 

Морфінова залежність

Історія морфіну

Морфін – основний алкалоїд опію, його в опіумі знаходиться близько 10%.

Морфін був названий так помилково, насправді у нього немає властивостей морфію. У 1804 році його отримали з рослинної сировини (він був першим чистим рослинним алкалоїдом). Після отримання морфіну про нього практично забули і не використовували в медицині як ліки, але в 1835 році була створена ін’єкційна голка, після чого морфін стали використовувати в внутрішньовенних ін’єкціях.

Повністю синтезувати морфін вийшло тільки до середини минулого століття, в ході чого був зроблений висновок, що його не можна виставляти на широкий продаж. На сьогоднішній день природний морфій коштує набагато менше синтетичного.

Морфій використовують в медицині для полегшення болю, також не так давно їм заміняли алкоголь або опіум при залежності від даних речовин. Зараз їх заміщають кодеїном.

Як виглядає морфін

Морфін отримують з рослинної молочного білої речовини. У готовому вигляді він схожий на білі кристали у формі голок. Якщо наркотик зберігати, з часом він може трохи змінювати колір і стає сіруватим або жовтуватим. У спирті і воді морфінові кристалики розчинити не вийде, з лугом вони не поєднуються.

Як морфін впливає на організм

Якщо приймати морфін перорально, організм поглине своїми тканинами всього близько чверті речовини.

У випадку з ін’єкціями в вени цифра зростає до 90% за перші 10 хвилин після прийняття наркотику. Якщо робити ін’єкції в м’язову тканину, речовина засвоїться організмом за 20 хвилин.

У людини, що прийняв морфін, відчувається:

 • Бажання заснути
 • Стан ейфорії
 • Рівень свідомості знижується
 • Організму стає тепліше

Іноді людина відчуває виражене роздратування, озлобленість.

Протягом матболізма в організмі морфін виділяє кон’югат глюкуроніду і трохи кодеїну і норморфіна.

Щоб вивести половину речовини, знадобиться приблизно 2 години, частина його входить з жовчю, інша частина через нирки. Якщо організм вже толерантний до речовини, час виведення морфіну з організму сильно змінюється.

Увага! Ви можете ознайомитися з розпорядком дня в стаціонарі

Як зрозуміти, що людина вживав морфін?

Під час вживання морфіну може стати неможливим нормальне дихання, іноді виникає блювота і нудота.

Для кращого розчинення і засвоєння організмом, наркомани приймають морфін у вигляді солей. У медичних цілях його використовують для боле-втамування при важких травмах. Він допомагає впоратися з шоком і сильним болем.

Якщо приймати морфін регулярно, порушиться сон, так як в наркотик має снодійний ефект. Ознаками вживання морфіну можна вважати:

 • Загальмовані реакції
 • Дихання збивається, вдихи-видихи трапляються рідко
 • Зіниці звужуються і практично не реагують на світло
 • Іноді виникає сильний кашель, який нічим не зупинити
 • Так як може порушитися робота шлунково-кишкового тракту, можлива блювота
 • Через спазм жовчовивідних шляхів часто виникають хворобливі позиви відвідати туалет
 • Так як перистальтика кишечника ослаблена, виникають запори
 • Шкірні покриви блідого кольору, можливо з посинінням

У разі передозування може відключитися свідомість, з’явиться пітливість і сильна блювота. Якщо дихальний центр буде сильно пригнічений, можлива зупинка дихання. Також зупинка дихання і смерть можливі при рясній блювоті в неможливості контролювати свідомість і попаданні її в в дихальні шляхи.

Морфін як наркотик

Як відбивається на організмі вживання морфію

Морфін пригнічує передачу імпульсів болю до ЦНС. Наркоман не може правильно оцінити рівень болю. Коли він відчуває ейфорію, здається, що настрій покращився, майбутнє стає райдужним, неважливо, що в реальності все погано. Через ейфорії виникають психічна та фізична залежність.

Фізична залежність

Залежність в фізіологічному плані – це коли організм регулярно вимагає прийняти нову дозу. Якщо не робити цього, виникне сильна ломка. На початкових стадіях прийняття наркотику вона виражається в запамороченні, сухості в роті, нудоті, іноді виникає анорексія.

Після деякого часу прийняття морфіну у наркомана можуть з’явитися такі хвороби:

 • Шлункові спазм
 • Колір сечі стає більш темним, шкіра і склери набувають жовтуватий відтінок
 • Кишкова непрохідність
 • Збільшення товстої кишки, виражається в запорах, метеоризмі, блювоті, шлункових спазмах
 • Страждає серцево-судинна система: різко підвищується або знижується тиск, прискорюється серцебиття
 • Пригнічується дихальний центр, спадають долі легкого

Дуже яскраво ломка виражена щодо нервової системи. Наркотично залежні від морфіну постійно хочуть спати, реакція загальмована, рефлекси практично відсутні, в тілі в загальному відчувається втома і слабкість. Часто можуть траплятися непритомність через слабкість, трясуться руки, болить голова, свідомість сплутана. Внутрішньочерепний тиск підвищується, через що порушується кровообіг мозку.

Ще одна небезпека – морфін, виготовлений в підпільних умовах. У його складі є безліч отруйних небезпечних домішок, які викликають алергію, тому після вживання наркотику можуть бути:

 • озноб
 • Висип на шкірних покровах
 • свербіж
 • Мускулатура гортані мимоволі скорочується
 • Почервоніння шкіри
 • Дихати стає складно
 • Органи дихання набрякають

Дізнатись вартість проживання в стаціонарі

Перейти

Психічна залежність

У випадку з психічною залежністю при нестачі наркотику наркоман стає дуже нервовим, свідомість плутається. Часто трапляються психози, не виходить спати, а уві сні мучать кошмари. У реальному житті з’являються страшні галюцинації, розлад самосприйняття.

Якщо не лікувати залежність або робити це самостійно, велика ймовірність розвитку психічних захворювань. У морфіністів трапляється біла гарячка, схожа на алкогольну гарячку. Коли трапляється напад, хворий чує голоси, бачить галюцинації, наркоман розмовляє з ними. Іноді може здаватися, що всередині людини знаходиться хтось або щось стороннє, від чого наркоман намагається позбутися. В такому припадку людина може нанести собі важкі травми.

Крім гарячки, трапляються психози. Вони зазвичай протікають дуже важко. Гарний настрій і гіперактивність різко змінюються недовірою, настороженістю, занепокоєнням і навпаки. У разі параноїдального психозу виникають галюцинації, марення, манія переслідування. Наркоману здається, що він може померти, в навколишньому середовищі він бачить ворожих істот і явища. Через таке відчуття світу хворий поводиться агресивно, тому стає небезпечним і для себе, і для суспільства.

Як лікувати морфінову залежність

Лікування морфінової залежності

Не можна намагатися самостійно вилікуватися від морфінової залежності, необхідна ізоляція хворого в медичному закладі. Психіатричні дослідження показали, що для лікування психіки залежного від морфіну необхідні тривалі фази лікувального сну. Завдяки йому наркоман може уникнути ломки і депресії. Для швидкого усунення залежності хворому потрібно поєднувати лікувальний сон, психотерапію і загальнозміцнювальну терапію.

Щоб привести в нормальний стан внутрішні органи, в організм вводять інсулін і глюкозу. Також застосовуються бром і аміназін.

Якщо наркомана лікують в спеціальних установах, в цей період йому може бути заборонено спілкування з друзями і родичами.

 

Розрахувати вартість лікування