Наркотик героїн – наслідки, передозування

Зміст статті:

1. Походження наркотику

2. Виробництво наркотику

3. Наркотичний ефект героїну, дія на мозок

4. Застосування в медицині

5. Наслідки вживання героїну

6. Лікування героїнової залежності

героїн

Походження героїну

Героїн (діацетілморфін) – речовина, що отримується з морфіну синтетичним шляхом

Після деяких хімічних реакцій за участю морфіну утворюється порошкоподібна субстанція, що іменується героїном. Наркотик не розчиняється у воді, але в спирті добре розчинний.

Хімік з медичної школи Англії Алдер Райт першим синтезував діацетілморфін. Багато хіміків того часу працювали над тим, щоб отримати речовину, заміну морфіну, який мав досить побічних ефектів.

В кінці XIX століття компанія “Bayer AG” почала випуск препарату, званого “героїн“, націленого на заспокоєння кашлю. Винахід вельми дієво справлялося з роллю замінника морфіну, в ті часи застосовуваного в якості заспокійливих ліків.

З 1898 по 1910 діацетілморфін був одним з компонентів протикашльових медикаментів, призначених для дітей. Незабаром було виявлено, що потрапляючи в організм людей, засіб перетворюється в морфін в печінкових тканинах.

Благих намірів у пошуку ліків, здатних замінити морфін, виявилося недостатньо – мізерні пізнання і недосконале обладнання тих років не дали можливість досконально вивчити і спрогнозувати вплив синтезованого агента на організм людини.

Як тільки було визначено токсикологічний вплив препарату на організм і встановлено формування найсильнішої наркозалежності, препарат видалили зі складу медикаментів, а в 1914 році фармацевтична компанія, що випустила його, зняла замінник морфіну з виробництва.

Увага! Ви можете ознайомитися з розпорядком дня в стаціонарі

Віддавши собі звіт в згубному впливі синтезованих їм ліків, “Bayer AG” негайно ліквідувала факт виготовлення та випуску препарату з історії свого виробництва. По всій видимості, цей факт був прихований в захист доброго імені і репутації компанії, яким міг бути принесений шкоди в майбутньому. Після згортання виготовлення наркотику фармацевтична компанія доклала всіх зусиль на дослідження в області маркетингу та виготовлення аспірину, одного з найуживаніших медикаментів сьогодні.

Проте, до 1924 тривала активна пропаганда героїну як панацеї від різних захворювань людства. Насправді, він тільки притупляє больові центри мозку і центри, відповідальні за кашель, і до того ж звертав людину в наркозалежного.

У 1924 році Сполучені штати Америки офіційно вводять найсуворішу заборону на застосування наркотику будь-яким способом і реєструють його в законі федерації, який і сьогодні загрожує серйозним покаранням.
З тих часів героїн поширюють нелегально, підпільно, залучаючи тисячі людей в смертельну пастку.

Виробництво героїну

Героїн є представником опіатів, для виготовлення яких використовується сімейство макових рослин

В їх коробочках розташовується “молочко”, після очищення і переробки якого, виробники на виході отримують опіум, застосовуваний для виробництва морфію, а в подальшому героїну.

Пакістан, Іран, Афганістан, Лаос, Бірма мають на своїй території найбільші протизаконні макові плантації. Невисокий рівень життя штовхає жителів на нелегальну роботу на цих плантаціях, що дозволяє їм хоч якось забезпечити собі життя.

Виробництво героїну починають з очищення морфію. Потім речовина піддається обробці оцтовою кислотою, чий ангідрид представляє собою один з найдешевших і легких у використанні реагентів. Хоча в деяких випадках для цих цілей виробники застосовують ацетил хлорид.

Далі, розчин піддається охолодженню в крижаній воді, а після в нього вливають аміачний розчин, який провокує осадження героїну. Отримана неочищена субстанція з жовтуватим або рожевим відтінком має яскраво-виражений запах оцту і надзвичайно небезпечний через наявність величезного числа домішок.

Далі, героїн висушують і подрібнюють в порошок, який промивається водою і знову піддається висушуванню. Потім наркотик двічі очищається активованим вугіллям, розчиненим в спирті.

Весь наведений алгоритм дій займає досить часу і передбачає використання спеціального обладнання і значної маси сировини. Так, наприклад, для видобутку 1 кг наркотику, потрібно переробити близько 10 кг опіуму.

Дізнатись вартість проживання в стаціонарі

Перейти

Наркотичний ефект героїну, дія на мозок

Наркотик володіє сильним болезаспокійливим впливом. В організмі (в області мозку і на тілі) людини є різновид опіоїдних рецепторів, які спрямовані на синтез ендорфінів, які представляють собою натуральні болезаспокійливі речовини. Вони виробляються при виконанні фізичних вправ і в стресовій ситуації.
Наркотик, потрапляючи в організм, імітує дію ендорфінів і моментально входить в контакт з ендорфінними рецепторами, неабияк множачи їх природне заспокійливу і болезаспокійливу дію.

Прийом героїну супроводжується ейфорією, по-іншому іменується “приходом”, що представляє собою хвилю задоволення, що розливається по тілу. А “вихід”, навпаки, знаменують дратівливість і пригнічений стан.

Оскільки наркотик впливає на особливі центри в мозку, що відповідають за задоволення, реальні емоції і сприйняття людини притупляються, стаючи плоскими. Незабаром людина усвідомлює, що не здатна відчувати радість без стимуляції героїном. У пошуку вирішення проблеми і відходу від реальності, він вдається до допомоги наркотику, що заманює його в порочне коло.

До того ж до психологічної залежності, наркоман страждає від фізичної залежності, так званого абстинентного синдрому, безсоння, болів в м’язах і синдрому дисфорії, що поєднує тривогу і занепокоєння.

Застосування в медицині

Під ім’ям діаморфін (diamorphine) героїн застосовується у Великобританії як сильне знеболююче речовина. Його вводять під шкіру, в вену, в м’яз або в хребет. Препарат призначається після серйозних травм, при інфаркті міокарда, після операцій, останніх стадіях ракових захворювань і інших серйозних випадках.

В іншому світі для цих цілей в основному застосовується морфін, а Німеччина і Швейцарія розглядають варіант заміщення метадону героїном, очищеним хімічним шляхом.

Наслідки вживання героїну

Після декількох прийомів героїну людина підсаджується на наркотик і вже не замислюється про страхітливі наслідки його прийому.

Прийом героїну викликає:

 • Ослаблення иммуннитета;
 • Руйнування зубів;
 • Запалення ясен;
 • Порушення стільця;
 • Поява сверблячки;
 • Хвороби респіраторної системи;
 • Відсутність апетиту;
 • Порушення менструального циклу у жінок;
 • Ознаки імпотенції у чоловіків;
 • Зниження лібідо;
 • Провали в пам’яті;
 • Зміна настрою на замкнутий і пригнічений;
 • Поява висипу;
 • Порушення сну і прояви лунатизму;
 • Втрата рухових функцій;
 • Надзвичайне виснаження організму;
 • Можливість зараження гепатитом, ВІЛ-інфекцією та іншими захворюваннями, що передаються при внутрішньовенному введенні наркотику;

Лікування героїнової залежності

Мета лікування полягає в позбавленні пацієнта від тяги до вживання чергової дози героїну. Є кілька варіантів лікування.

 • Вдома

Цей варіант лікування можна спочатку вважати неефективним, оскільки лікування вимагає повної ізоляції хворого від друзів-наркоманів та інших спокус.

 • В стаціонарі

У стаціонарі здійснюється поетапне медикаментозне і психологічне лікування наркозалежного. Спочатку знімають абстинентний синдром шляхом якнайшвидшого виведення героїну з крові. Потім проводять лікування вегетативних, психічних порушень, безсоння, збудженості. Застосовується сімейні, групові реабілітаційні терапії.

 • Кодування

Кодування або аверсійна терапія використовує методи гіпнозу та інших психологічних прийомів з метою виклику у хворого перманентного відрази до прийому наркотиків. Метод високоефективний, але часто використовується як додатковий варіант лікування наркозалежного.

На жаль, героїнова залежність досить поширене явище в наш час. Щоб уникнути страшної напасті необхідно уважно ставитися один до одного і звертати увагу на найменші дивацтва і зміни в поведінці улюблених людей.

 

Розрахувати вартість лікування