Фентаніл – аптечний наркотик. наслідки залежності

Вміст статті:

1. Історія появи фентанілу

2. Вплив фентанілу на організм і вплив на психіку

3. Як виникає залежність?

4. Наслідки вживання

5. Як кинути вживати фентаніл?

6. Лікування залежності від фентанілу

Лікування залежності від фентанілу

Одним з найбільш сильних опіоїдних анальгетиків синтетичного походження є фентаніл. Цей препарат застосовують в медицині, але він також отримав поширення як сильнодіючий наркотик. Його вважають найнебезпечнішою з усіх психоактивних речовин, які існують зараз.

Історія виникнення фентанілу

Дослідник і лікар Пол Янссен синтезував дану речовину в 1959 р минулого століття. Він визначив, що отриманий медикамент справляє надзвичайно сильну знеболюючу дію, отже, підходить для анестезії перед оперативним втручанням. На медичний ринок речовина потрапила в 1960 р 90-х роках минулого століття виготовили пластир з дозою фентанілу, що використовується для впровадження опіоїдів. Потім були створені льодяники, що містять даний медикаментозний засіб. Їх застосовували для лікування хронічних болів. Крім того, існують спреї і шипучі таблетки з такою ж дією. Фентаніл часто призначають онкологічним хворим, що страждають від сильного болю. Але, на жаль, речовина отримала широке поширення і в середовищі наркоманів. З 2000 року фентаніл став дуже популярний, особливо в Естонії. У цій країні людей, які постійно приймають анальгетик, дуже багато. На жаль, більшість з них гинуть, оскільки вилікувати таких наркоманів вкрай складно.

Вплив наркотику на організм і його вплив на людську психіку

При постійному вживанні даної речовини у людини виробляється найсильніша залежність. Необхідно відзначити, що вплив даної речовини набагато токсичніший, ніж, наприклад, морфію. Їх дія багато в чому схоже, оскільки вони містять в складі певну кількість однакових компонентів.

Наркоман, споживший фентаніл, відчуває приблизно те ж, що і при прийомі героїну. У нього виникає ейфорія, галюцинації. Його свідомість змінюється, з’являється надзвичайний прилив сил. Цей ефект в даному випадку набагато сильніший, ніж від прийому героїну. Наркотик вводять внутрішньовенно, через ніс. Деякі люди курять даний препарат. Шляхів досягнення кайфу у них досить багато, кожен вибирає те, що йому доступно.

Увага! Ви можете ознайомитися з розпорядком дня в стаціонарі

Як розвивається небезпечна залежність?

При прийомі цієї наркотичної речовини розвивається залежність, яка відрізняється від інших. Стадії залучення, існуючі при вживанні героїну, морфію, трамадолу, тут відсутні. Досить кілька разів вжити фентаніл, щоб отримати найсильнішу психічну і фізичну залежність. При цьому людина вже не в силах відмовитися від небезпечної психоактивної речовини. Прийнявши пару раз смертельний наркотик, він стає інвалідом і змушений потім все життя приймати таблетки, що попереджають виникнення епілептичних припадків. Це дуже страшно. Наркоман потребує одурманюючих речовин кілька разів за день. Тільки в цьому випадку він буде відчувати себе задовільно. Звичайно, боротися з такою залежністю дуже нелегко.

Швидкість розвитку наркотичної тяги обумовлена посиленою дією препарату. Він відразу ж проникає в мозок, а не затримується в тканинах, як інші одурманюючі речовини. Згодом наркоман змушений поступово підвищувати дозу, а якщо він пропустить прийом фентанілу, у нього виникне найсильніший суглобний біль, рясна слинотеча. У деяких хворих з’являються судоми, озноб, течуть сльози з очей. Чоловіки, які тривалий час вживаючи дану речовину, стають імпотентами. Більшість з них – люди молодого віку.

Згубні наслідки прийому наркотичного препарату

Якщо людина приймає найсильніший наркотик, то, звичайно, наслідки будуть плачевними. Вони схожі з тими, що спостерігаються при захопленні іншими наркотичними анальгетиками. Фентаніл повністю руйнує тканини мозку, у хворого виникають множинні психічні розлади.

При прийомі наркотичної речовини серцебиття прискорюється, дихальна система починає працювати зі збоями. Через 3 хвилини після вживання дурману його згубна дія починає себе проявляти.

Зловживання даними анальгетиком може привести до емболії, набряку легенів, що загрожує летальним результатом. Найчастіше наркомани гинуть через придушення дихання, нерідкі також напади бронхопневмонії.

Дізнатись вартість проживання в стаціонарі

Перейти

Як кинути вживати наркотичну речовину?

На жаль, припинити прийом фентанілу набагато складніше, ніж кинути інші опіати. Цей препарат сильно впливає на тканини мозку, причому згубний ефект виникає вже після першого прийому. У 98% випадків наркомани гинуть, тому можна сказати, що позбутися від хибної тяги вдається далеко не всім. Якщо вчасно почати лікування, можна побороти психічну і фізичну залежність, але все одно людина назавжди залишиться інвалідом.

Лікування подібної залежності

Щоб перемогти сильну тягу до фентанілу, потрібно пройти лікування в спеціалізованому медичному центрі. Воно складається з 5 етапів. Кожен з них таїть певні складності для хворого. Для відмови від вживання анальгетика лікарі стануть застосовувати метадон, а також інші лікарські препарати. Пацієнт буде постійно перебувати під наглядом лікарів, проходити лікування у психіатра. Тільки за умови надання кваліфікованої допомоги вдасться домогтися потрібного ефекту. Реабілітація триває довго, оскільки залежність вкрай небезпечна.

Організм хворого очищають від токсинів, позбавляють його шкоди, завданої наркотиком. Психіатри і психологи відновлюють особистісні якості пацієнта, потихеньку повертають його до нормального життя, після чого закріплюють результат. Якщо хворому вдасться одужати, він буде постійно перебувати під контролем фахівців. Тільки це дозволить уникнути можливого рецидиву.

Найсильніший з усіх існуючих опіатів – фентаніл. Це необхідно гарненько запам’ятати. Його вплив набагато більш згубний, ніж вживання морфію, героїну та інших наркотичних речовин. Звичайно, позбавитися від такої серйозної залежності набагато складніше. Медикаментозний засіб варто вживати тільки за медичними показаннями, строго дотримуючись рекомендації лікаря. Тоді наркотичної тяги вдасться уникнути. Якщо ж раптом з’явиться залежність, потрібно якомога швидше звернутися в реабілітаційний центр, щоб мінімізувати небезпечні наслідки прийому одурманюючої речовини і не упустити шанс одужати.

Розрахувати вартість лікування