Ефективне лікування героїнової залежності та його особливості

Героїн справедливо вважається одним з найбільш небезпечних наркотиків. Вживання даної речовини веде до руйнівних наслідків у всьому організмі, неминуче завершуються летальним результатом. Героїнова залежність розвивається швидко, і пацієнти згоряють на очах. Тому важливо вміти розпізнати хворобу на ранніх стадіях і вчасно почати ефективне лікування, яке допоможе зберегти не тільки здоров’я, а й життя людини.

Як визначити розвиток героїнової залежності?
Героїнова залежність

На пізніх стадіях наркоманії визначити героїновую залежність можна з поведінки людини. Багато пацієнтів вже не приховує факт вживання і можуть навіть загрожувати своїм близьким. Для надання своєчасної допомоги важливе значення має раннє діагностування наркоманії.

Розпізнати героїнову залежність на початкових стадіях допоможуть характерні симптоми:

 • Перманентна відсутність апетиту.
 • Розширення або сильне звуження зіниць.
 • Порушення сну.
 • Надмірно інтенсивне потовиділення.
 • Тремор.
 • Знижені показники температури тіла, озноб.
 • Хронічний нежить.
 • Ейфоричний стан, надмірне збудження.
 • Нездоровий блиск в очах.

При відсутності можливості отримати чергову дозу наркотику, людина стає замкнутим, тривожним, пасивним, загальмованим і дратівливим. Як правило, такі пацієнти уникають спілкування, можуть довгий час проводити в закритому приміщенні, не виходячи на вулицю.

Помітивши подібні прояви в стані та поведінці близької людини, необхідно в терміновому порядку вживати заходів, щоб не допустити розвитку незворотних змін в його психіці та організмі.

Як допомогти героїновій наркоманії?

Щоб допомогти людині позбутися від героїнової залежності, важливо звернутися в спеціалізовану клініку, де працюють досвідчені медики, наркологи, психологи й психотерапевти. Необхідно подбати про створення певних умов, які допоможуть пацієнтові подолати болісний стан героїнової ломки та впоратися з гострою абстиненцією.

Для цих цілей проводиться лікування, яке крім детоксикації включає в себе застосування медикаментозних препаратів, що підтримують функції організму та позбавляють його від надмірних навантажень, що призводять до летального результату. При необхідності проводиться також антидотна терапія.

Під час подолання ломки пацієнт повинен знаходиться в клініці, під цілодобовим наглядом фахівців. Будь-які спроби кинути вживання героїну самостійно можуть привести до тяжких проблем зі здоров’ям і навіть смерті.

Спочатку допомога полягає в подоланні больового синдрому, стабілізації фізичного стану пацієнта. На наступному етапі людині потрібно грамотна психологічна реабілітація. Героїн негативно позначається на психіці та центральній нервовій системі. Після відмови від наркотику людини починають переслідувати важкі депресивні стани, суїцидальні думки.

Лікування героїнової наркоманії передбачає обов’язкове блокування процесів надходження наркотику в клітинні структури мозку. Таким чином, поступово долається хімічна залежність від штучного допінгу, відновлюється фізичне здоров’я. Після цього починається стадія психотерапії, комплексної психологічної реабілітації. Для цих цілей застосовуються ефективні методики:

 • Індивідуальний психоаналіз.
 • Гештальт-терапія.
 • Арт-терапія.
 • Колективні заняття в групах взаємодопомоги.
 • Програма «12 кроків».
 • Працетерапія.
 • Сеанси сімейного системного психоаналізу.

Психологи працюють з пацієнтами індивідуально. Завдання фахівців полягає у визначення чинників, що спровокували захворювання в конкретному випадку та пошуку дієвих способів їх усунення. Багато уваги приділяється роботі з мотиваціями, формуванні у людини усвідомленого бажання вилікуватися і повернутися до нормального життя.
Героїнова залежність

На наступному етапі починається стадія ресоціалізації, спрямована на відновлення втрачених за час хвороби особистісних якостей, міжособистісних зв’язків, підготовку реабілітанта до повернення у звичне середовище. На даній стадії приділяється увага особистісному і духовному зростанню пацієнтів, пошуку нових цілей та способів самореалізації.

Сучасні клініки реабілітацію хворих, які страждають героїнової наркоманією, проводять анонімно, тому після виписки людина може влаштуватися на роботу і почати життя з чистого аркуша. Тільки комплексне лікування, що об’єднує медикаментозну терапію і психологічну допомогу, зможе позбавити пацієнта від героїнової залежності, подарувавши шанс на повне одужання.

Розрахувати вартість лікування