Ефедрон (меткатинон, мулька) – все про наркотик

Зміст статті:

1. Вплив на організм

2. Як виникає залежність від ефедрону?

3. Ознаки вживання

4. Наслідки вживання ефедрону

5. Фізична залежність

6. Як вживання впливає на психіку

7. Чи можна кинути самостійно?

8. Лікування залежності від ефедрону

Ефедрон

Ефедрон являє собою наркотичний засіб, що чинить активну збудливу дію на центральну нервову систему людини

Розчин цього препарату має прозорий колір, але можуть відбуватися деякі зміни у відтінку. Він може бути світло-коричневим або трохи жовтуватим. Раніше препарат активно використовували в лікувальних цілях для усунення бронхіту і астми. Але потім наркомани почали використовувати лікарський засіб в інших цілях, через що він був заборонений. В даний час здійснюється строгий контроль над оборотом препарату. У багатьох країнах його відносять до категорії засобів, які викликають сильну залежність. Якщо з’єднати ефедрон і марганцівку, виходить наркотичний засіб. У списку таких засобів він знаходиться з 1985 року.

Як препарат впливає на організм?

Він відноситься до стимуляторів, які володіють швидкою дією. Він може вводитися внутрішньовенно або приймати всередину. Приблизно хвилин через п’ятнадцять після вживання у людини виникає почуття раптової ейфорії, яка супроводжується поліпшенням настрою, почуттям легкості. Через настання сп’яніння виникає сухість в ротовій порожнині, виникають проблеми зі сном, апетитом. Такий стан може тривати протягом до восьми годин. Можна виділити дві базові фази отруєння, якщо вживати засіб внутрішньовенно:

  • Виникнення хвилі розслаблення, яке приходить з боку кінцівок. Паралельно виникає деяке відчуження від усього, що відбувається в дійсності, тіло починає здаватися немов невагомим. Відбувається поліпшення настрій, людина поступово забуває про різноманітні проблеми побутового та іншого характеру. Все це відходить кудись далеко, не викликає майже ніяких емоцій і переживання. Тривалість цієї фази становить у середньому близько десяти хвилин.
  • Друга фаза характеризується сильним стимулюючим ефектом, коли людина занурюється в своєрідний маніакальний стан. У нього прокидається деяка спрага активності, через яку йому не вдається всидіти на одному місці. Починають відбуватися різноманітні хаотичні рухи і дивна активність.

Виникнення залежності

Найчастіше вистачає однієї проби препарату, щоб виникала залежність. Людина після такого буде постійно хотіти спробувати засіб знову і знову. Завдяки дії ефедрону на організм людини з’являється можливість тимчасово відволіктися від різноманітних проблем, справити позитивний вплив на самооцінку. Це обумовлено збільшенням якоїсь впевненості у власних силах. Особливо актуальним це є для представників молодого покоління. Характерною відмінністю даного препарату можна назвати стрімке звикання. Зазвичай вистачає двох прийомів для розвитку стійкої залежності, позбутися від якої потім надзвичайно непросто.

Основні ознаки вживання ефедрону

Коли препарат проникає в організм незалежно від способу введення людина протягом певного часу залишається в нерухомому стані. Воно може бути, як сидячому, так і лежачому. Відбувається повне розслаблення, відсутня будь-яка реакція на все, що відбувається навколо нього. Концентрація уваги повністю перемикається на відчуття. Людина в такому випадку має бліду шкіру зі значною сухістю. Характерною ознакою є утворення білого нальоту на зубах, розширення зіниць.

Які бувають наслідки від вживання?

Якщо споживати ефедрон на постійній основі, можна зіткнутися з серйозними наслідками, пов’язаними з порушеннями неврологічної і соматичної сфери. Після тривалого вживання виникають такі відчуття:

  • Больові відчуття в області серця, які характеризуються тривалістю і гостротою.
  • М’язові спазми в районі кишечника.
  • Електрокардіограма демонструє під час перевірки проблеми з лівим шлуночком, які проявляються в його гіпертрофії.
  • З’являється ентерколіт, гастрит хронічного типу.
  • Порушується нормальне функціонування м’язів обличчя. Руки починають рухатися без особливого контролю.

Фізична залежність і її особливості

Такий формат залежності виникає в середньому після двох або трьох місяців споживання. Залежність характеризується значною стійкістю, через що в разі відсутності препарату з’являється сильна ломка, яка доставляє масу неприємностей. Практично завжди людина відчуває потребу в необхідності прийняття ще однієї дози ефедрону.

Вплив препарату на психіку

Засіб надає сильний негативний вплив на людську психіку. Після сильного звикання, виникає психічна, а не тільки фізична прихильність. Психічний вплив в даному випадку проявляється через підвищення настрою у людини, яка починає занадто багато базікати. Також підвищується самооцінка, людина стає більш впевненим у своїх силах. Розлади психіки можуть характеризуватися параноїдальними елементами.

У багатьох виникає навіть манія переслідування. Протягом приблизно одного місяця або навіть швидше формується стійка психічна залежність до препарату. Таким чином, нескладно буде помітити людину з такою залежністю. Його практично завжди переслідує нав’язлива ідея, що за ним хтось стежить, хтось намагається дістатися до нього і нашкодити. Згодом ситуація починає посилюватися, а психологічні прояви стають більш стійкими і вираженими.

Чи можна самостійно відмовитися від вживання ефедрону?

Кинути цей препарат самостійно неймовірно складно. Треба мати просто неймовірно величезною силою волі, щоб домогтися прогресу в цьому. Фахівці в області наркології повинні ретельно контролювати зменшення дози засобу, яке повинно бути поступовим. Паралельно здійснюється призначення відповідного медикаментозного лікування для відновлення.

Особливості лікування залежності

Тільки в хорошому і перевіреному реабілітаційному центрі можна отримати шанси на повне одужання. Необхідно звернутися в центр для лікування залежних, щоб отримати відповідну підтримку. Там в обов’язковому порядку має бути присутня якісна база для лікування. Пацієнт після надходження в такий реабілітаційний центр проходить діагностичне обстеження, що дозволяє виявити основні особливості залежності, ступінь ураження організму, психіки і інші важливі деталі.

Після обстеження зазвичай призначається індивідуальна терапія, яка складається з декількох етапів. Під час лікування поєднуються різноманітні походи, що дозволяє отримати потрібний результат. Наприклад, важливо звільнити залежну людину від стану ломки, для чого буде потрібно очищення організму. З цією метою зазвичай використовуються спеціальні медикаменти. Вони допомагають вивести з організму все зайве, зняти ломку. Потім починається безпосередній терапевтичний етап, який передбачає психологічну підтримку, використання спеціальних лікарських засобів.

Залежний від ефедрону в таких умовах отримує хороші шанси на повне одужання. Ризики рецидиву після ретельного сучасного лікування є мінімальними.

Розрахувати вартість лікування