Діагностика та лікування від марихуани

Марихуана – природна наркотична речовина, що виготовляється з рослинної сировини – конопель. Відноситься до так званим «легким» наркотикам, так як її вживання навіть протягом тривалого часу не формує сильну фізичну та психічну залежність.

Для отримання субстрату збирають, сушать і подрібнюють квітучі верхівки рослин. Також використовується виділяється смола. Способи вживання:

 1. Куріння.
 2. Випаровування (вдихання парів відвару).
 3. У країнах, де вживання марихуани легалізовано (США, Голландія), використовується у вигляді настоїв, спреїв, лосьйонів. Застосовується для зменшення болю при онкологічних захворюваннях, поліпшення апетиту при хіміотерапії та у ВІЛ-інфікованих.

Патофізіологія

Хімічна речовина, що виділяється з конопель і володіє п’янкою дією, має спорідненість до специфічних канабіноїдних рецепторів головного мозку. Ці зони мозку відповідають за виникнення і розпізнавання емоцій, здатності запам’ятовування, концентрації уваги.

Ці ж рецептори розташовані в відділах мозку, які контролюють перистальтику (мимовільні скорочення м’язів стравоходу, шлунка, кишечника, забезпечують просування їжі) і відповідають за виникнення почуття голоду.

Швидкі (гострі) ефекти від вживання марихуани

Діагностика та лікування від марихуани

Виникають протягом перших кількох хвилин, як правило, ще в процесі куріння, і проявляються у зміні поведінки та психічних реакцій.

Психічні ефекти

До психічних ефектів належать:

 1. Емоційний підйом, зниження тривожності, те, що називають «кайфом» – ейфорія. Потім даний стан змінюється дисфорією – швидкою зміною емоцій з позитивних на негативні. Закінчується дія наркотику розвитком седації – загальмованістю, сонливістю.
 2. Зміна свідомості – потік несподіваних, швидко змінюваних думок, не пов’язаних між собою, плинність, перескакування з однієї теми на іншу.
 3. Спотворення сприйняття – порушується просторова орієнтація, сприйняття кольорів, відчуття часу.
 4. Рідко може виникати невмотивована тривога, панічні атаки, гострі психотичні прояви, подібні з шизофренією.

Фізичні ефекти

Швидко минають після відміни препарату та проявляються набагато менш інтенсивно:

 1. Почервоніння очних яблук і слизової оболонки повік.
 2. Сильної сухістю в роті.
 3. Вираженим посиленням апетиту, нерозбірливістю при поглинанні їжі.
 4. Прискорене серцебиття.
 5. Зниженням концентрації уваги на виробленій дії та утриманням його протягом якогось часу.
 6. Порушенням точних рухів, оцінки простору та часу, значним подовженням часу швидкого реагування, що особливо небезпечно при водінні автомобіля, управлінні важкою технікою.

Відстрочені (хронічні) ефекти від вживання марихуани:

 1. Розвиток синдрому залежності. Для цього наркотика характерна сильна психологічна залежність при слабкій фізичної складової.
 2. Сильна нудота і / або нестримне блювання – виникає без видимих ​​причин, проходить самостійно протягом 1-2 діб.
 3. Респіраторні симптоми (з боку органів дихання) – часті бронхіти, кашель з великою кількістю мокротиння, хрипи при глибокому диханні або фізичному навантаженні.
 4. Порушення здатності до навчання і спілкування, сильне зниження пам’яті – відбувається через розвиваються поступово анатомічних змін у гіпокампі.

Абстиненція

Інша назва – синдром відміни. Розвивається через 12-14 годин після останнього вживання марихуани. Інтенсивність проявів наростає до 2-3 дня, може тривати протягом тижня. Проявляється підвищеною дратівливістю, безсонням, повною відсутністю апетиту та відмовою від їжі, нудотою, депресією. Абстинентний синдром при відмові від марихуани купірується самостійно і медикаментозного лікування не вимагає.

Діагностика та лікування від марихуани

Марихуана і вагітність

Вплив марихуани на розвиток плода не відомо. Є дані тільки про зниження ваги плоду при народженні. Однак куріння тютюну і вживання алкоголю призводить до набагато більш значущих відхилень.
Марихуана проникає в молоко, хоча її шкода при годуванні дитини також не доведений. Але оскільки марихуана належить до наркотичних засобів, вживання її під час вагітності та грудного вигодовування не прийнятне.

Діагностика

Визначити, що людина вживає марихуану можна на підставі його огляду та розпитування, аналізу поведінкових особливостей. Підтвердити вживання каннабіноїда (від лат. Cannabis – конопля) можна за допомогою хіміко-токсикологічного аналізу сечі. Однак він не є достовірним. Можливі хибнопозитивні результати, наприклад, після вживання ібупрофену.

Лікування

Основний метод лікування – індивідуальна та групова психотерапія в амбулаторних умовах. Для купірування нестримного блювання використовуються гарячі ванни, антиеметики. У важких випадках при вираженому зневодненні показана інфузійна терапія. При гострих психозах на тлі надмірного вживання призначається антипсихотичний препарат – Галоперидол (суворо за призначенням психіатра).

Марихуана – найпоширеніший наркотик. Залежність від нього виражена слабо, але руйнівну дію на здоров’я людини досить серйозне. Вирощування, виготовлення, зберігання, вживання і реалізація конопель на території Росії тягнуть за собою кримінальну відповідальність.

Розрахувати вартість лікування