Дезоморфін – найстрашніший наркотик!

Зміст статті:

1. Історія появи дезоморфіну

2. Вплив на організм

3. Як виникає залежність?

4. Ознаки вживання наркотику крокодил

5. Наслідки вживання дезоморфіну

6. Фізична залежність, вплив на психіку

7. Чи можна кинути самостійно?

8. Лікування залежності від дезоморфіну

Крокодил

Що таке дезоморфін?

Дезоморфін (або, як його називають, крокодил) – найбільш небезпечний наркотичний засіб з нині існуючих – він обходить за своїм впливом героїн. Це – модифікація структури морфіну, була отримана внаслідок комбінації кодеїну і тіонілхлориду. Дія наркотику триває від двох до чотирьох годин, залежність виникає з першого прийому. Дезоморфін може містити йод, бензин, засоби для чищення «Містер мускул», фосфор, сірчану кислоту і частки важких металів. Також надає короткочасну сильну аналгетичну дію.

Дезоморфін зазвичай вживають підлітки і молоді люди через брак коштів на більш дорогі наркотики.

Історія виникнення дезоморфіну

Дезоморфін називають наркотиком для бідних, так як в його склад входять відносно дешеві засоби: медикаменти, побутова хімія, розчини бензину і т.д. Був винайдений в 1930 році як заміна дорогого морфіну, однак початкова мета розробки його аналогів полягала в пошуках більш недорогого анальгетичного засобу. Серед усіх варіантів найкращим виявився дезоморфін, так як численні випробування на тваринах показували позитивний результат знеболювання. Однак незабаром вчені стали відзначати руйнівний ефект цієї речовини: у тварин починала формуватися жахлива залежність від препарату.

До всього іншого, аналгетичну дія дезоморфіну занадто короткочасна – від 2 до 4 годин. У сечі наркотик тримається 2-3 доби.

І хоча виробництво речовини в промислових системах давно припинили, нову формулу замінника анальгетиків підхопили звичайні люди, які почали облаштовувати свої квартири під лабораторії для виробництва «крокодила». На даний момент дезоморфин є одним з найбільш затребуваних і дешевих наркотиків, особливо у віковій категорії від 14 до 25-ти років.

Увага! Ви можете ознайомитися з розпорядком дня в стаціонарі

Вплив наркотику на організм

Дезоморфін дуже сильно впливає на внутрішні органи. Вплив наркотику можна розділити на стадії:

 • Проникнення в організм
 • Так як дезоморфін дуже токсичний, при первинному введенні всередину стінки непідготовлених судин буквально починає обпалювати. У зв’язку з цим організм починає виробляти нові сполучні тканини для судинної стінки, що призводить до їх звуження, і, в підсумку, повного закриття судинного проходу. Це не призводить до швидких наслідків, так як подібних судин в тілі досить багато, однак наркоман шукає інші неушкоджені місця, що і призводить до повного порушення роботи судинної системи.
 • Некроз
 • Наступний етап – нагноєння тканини в місці проколу і подальший некроз. На шкірі утворюються нагноєння, які примушують наркоманів шукати нові місці для введення наркотику. В кінці-кінців уражені тканини починають зростатися лусочками, що нагадує крокодилячу луску (від цього і пішла назва наркотику).
 • Проникнення у внутрішні органи
 • Після попередніх стадій організм не в силах чинити опір величезній кількості чужорідних об’єктів, тому складові «крокодила» осідають на внутрішніх органах, надаючи сильний токсичний вплив.
 • Точка неповернення
 • Кінець настає тоді, коли дезоморфін проникає в кровоносні артерії. У той же час токсини і інші речовини сприяють утворенню гнійників і виразок на внутрішніх органах, внаслідок чого нормальне функціонування організму навіть з медичним втручанням просто неможливо. Вмирають дезоморфінові наркомани в основному від поліорганної недостатності.

Перебіг дезоморфінової залежності

Залежність від «крокодила» сильніше героїнової. Якщо героїнові наркомани живуть по 5-7 років, то доля Дезоморфінного наркомана – всього лише рік. Залежність розвивається вже з першого вживання, а стійка тяга – з другого. Після 4-8 тижнів вживання наркомана вже не можна врятувати навіть за допомогою медицини, так як більша частина органів до цього часу майже зруйнована.

Відчуття при прийомі наркотичної речовини:

 • Ейфорія, політ;
 • Відсутність голоду і спраги;
 • Почуття безтурботності;
 • Сонливість.

Дізнатись вартість проживання в стаціонарі

Перейти

Наслідки вживання дезоморфіну

 • Поліморфна недостатність;
 • Сильна тривала ломка, абстинентний синдром;
 • Виразки, нагноєння, некроз тканин;
 • Попадання важких металів в організм;
 • Запалення по тілу (особливо на ногах);
 • Тромбофлебіт, гепатит С.

Як дізнатися, що людина приймає «крокодил»?

Дізнатися, що ваш друг чи знайомий приймає дезоморфін, можна за такими ознаками:

 1. Від нього виходить специфічний стійкий запах йоду, медикаментів, бензину;
 2. Червоні очі, звуження зіниць;
 3. Запалення на венах, руках, обличчі;
 4. Видно сліди уколів;
 5. Швидка втрата ваги, фізичне виснаження;
 6. Зниження інтересу до подій, апатія, сонливість, втрата сенсу життя;
 7. Часті зміни настрою;
 8. Безсоння;
 9. Неохайний зовнішній вигляд, стомлений вираз обличчя;
 10. Людина стає більш підозрілою, з’являються параноїдальні риси характеру, досі йому не властиві;
 11. Зниження імунітету, ослаблення здоров’я.

Фізичний вплив дезоморфіну

Дезоморфін викликає численні виразки по всьому тілу, сприяє некоректній роботі внутрішніх органів і серцево-судинної системи. Також він негативно позначається на зовнішньому вигляді наркомана і на його обличчі (висип, гнійники), так як майже у всіх людей велика кількість отруйних речовин викликає алергічну реакцію.

Чи можна вилікуватися від дезоморфінової залежності самостійно?

Від тяги до дезоморфіну майже неможливо позбутися. У людини є шанси тільки якщо він вживає наркотик менше 8-ми тижнів, так як органи ще не остаточно зруйновані. Самостійно вилікуватися від залежності практично не можна. Наркоману необхідно як медикаментозне, так і психологічне лікування, все має відбуватися комплексно.

Лікування

Вилікуватися від дезоморфінової залежності можна в спеціалізованих клініках, в яких передбачена фізична реабілітація пацієнтів. Також вам варто звернути увагу на ступінь залежності наркомана, так як в деяких випадках лікування виявляється безнадійним. Лікування залежності може тривати місяцями, а реабілітація – ще довше. Найважливішим аспектом є своєчасність звернення до спеціалізованої клініки, так як тут мова йде про життя і смерть.

А ще краще – не губіть життя собі і своїх близьких. Будьте здорові!

 

Розрахувати вартість лікування